Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

KRÓTKI PORADNIK -WIZYTA NA POLICJI -

21 kwi 2014 - 21:44:34

Cytat
sympathy
Ja również zostałam oszukana. Właśnie dostrzegłam, że osoba przez którą zostałam oszukana wypowiadała się w tym wątku, pisząc, że trzeba walczyć i nie odpuszczać. Tak też zrobię w tej sprawie.
justyna9912- będę walczyć!
No, nieźle...
sympathy nie popuszczaj, walcz o swoje.

KRÓTKI PORADNIK -WIZYTA NA POLICJI -

23 kwi 2014 - 18:24:21

Finka1988 -a skąd jesteś dokładnie jeżeli mogę zapytać?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-23 18:24 przez suicidegirll.

KRÓTKI PORADNIK -WIZYTA NA POLICJI -

29 kwi 2014 - 18:27:44

Cytat
wikijaja
Cytat
sympathy
Ja również zostałam oszukana. Właśnie dostrzegłam, że osoba przez którą zostałam oszukana wypowiadała się w tym wątku, pisząc, że trzeba walczyć i nie odpuszczać. Tak też zrobię w tej sprawie.
justyna9912- będę walczyć!
No, nieźle...
sympathy nie popuszczaj, walcz o swoje.

Wszystko się dobrze skończyło, wreszcie po kilku miesiącach:)

KRÓTKI PORADNIK -WIZYTA NA POLICJI -

12 cze 2014 - 09:00:11

Cytat
CipoBax
zgłosiłam administracji, bo minął już prawie miesiąc zablokowali ją na 60 dni i polecili bym poszła na policje, dziś się tam udałam, ale nikt ode mnie nie spisał żadnych zeznań dali tylko wzór "zawiadomienia o przestępstwie" i kazali wysłać na własnym przykładzie do prokuratury w miejscowości oszustki.. czy tak powinno być?
CipoBax, tak, to jedna z form zawiadomienia - dzięki takiej formie zawiadomienia Twoja sprawa trafi do prowadzenia w jednostce policji, gdzie oszustka mieszka. Czasami policja tak robi, bo dzięki temu policjant prowadzący sprawę będzie mógł oszustkę przesłuchać "na żywo", a nie przez "kogoś", bo żaden policjant nie pojedzie do innego miasta przesłuchiwać osoby - wtedy wysyła się telegramy "o pomoc prawną", gdzie zleca się przesłuchanie danej osoby oraz zamieszcza pytania, jakie należy zadać. Wtedy zwykle sprawy trwają dłużej, bo przesłuchań nie wysyła się zwykłą pocztą, a pocztą "policyjną" (poczta to niewdzięczne typy, zbyt często gubią listy, by im ufać).

zweryfikowana
Posty: 1.195
Ostrzeżenia: 1/5

KRÓTKI PORADNIK -WIZYTA NA POLICJI -

12 cze 2014 - 09:18:07

ja również zostałam oszukana, na innym portalu. kwota również była śmieszna.. ale poszłam na policje, przedstawiłam dowody, zostało wszczęte postępowanie.. po ok. 3 miesiącach dostałam zawiadomienie, że sprawę umorzono.. ja też już nie wierzę w szczęśliwe zakończenia takich spraw :P

KRÓTKI PORADNIK -WIZYTA NA POLICJI -

12 cze 2014 - 13:53:07

jamajka1945 to widocznie byłaś wyjątkiem od reguły. Szafiarki, które wypowiadają się w tym wątku i miały do czynienia z policją, są zadowolone z działania policji.

zweryfikowana
Posty: 54
Ostrzeżenia: 1/5

KRÓTKI PORADNIK -WIZYTA NA POLICJI -

12 lip 2014 - 02:16:52

prosze o pomoc tu moja historia hehe http://szafiarenka.pl/8/7907691/oszustka-prosze-o-pomoc.html nie wiem co robic tez;/

KRÓTKI PORADNIK -WIZYTA NA POLICJI -

12 lip 2014 - 07:42:38

Powiem Ci tak to miałaś szczęście mój syn facet 23 lata więc nie gówniarz w tamtym roku został oszukany na grach od chłopaka na 150 zł kupił od niego na taka sumę postać z gry,przedstawił mu sfałszowaną wpłatę.Po miesiącu czasu gdy pieniądze nie wpłynęły zgłosił sprawę na policję i tak dostał na dzień dobry ochrzan od głównego przełożonego.Spisano protokół oczywiście gdy syn wyjechał policjantowi z tekstem ze jego podatki idą na ich utrzymanie.Po jakimś czasie wezwano go na policję i oświadczono ze złapano tego oszusta i tyle on nie odzyskał swojej postaci z gry ani pieniędzy.Policja na pewno dostała za to premie bo chłopak jak się okazało nie oszukał tylko mojego syna.

KRÓTKI PORADNIK -WIZYTA NA POLICJI -

08 sie 2014 - 22:02:52

To ja zostałam oszukana przez znaną blogerkę. Zadzwoniłam do jej szkoły i poprosiłam wychowawczynię o pomoc. Udało się odzyskać rzeczy. Okazało się, że nie tylko mnie tak potraktowała. Nie zrobiłabym jej takiej siary, gdyby mnie nie wyzywała i wyśmiewała w wiadomościach, że co ja mogę jej zrobić ;)

KRÓTKI PORADNIK -WIZYTA NA POLICJI -

15 sie 2014 - 14:35:41

Cytat
agnes3714
Powiem Ci tak to miałaś szczęście mój syn facet 23 lata więc nie gówniarz w tamtym roku został oszukany na grach od chłopaka na 150 zł kupił od niego na taka sumę postać z gry,przedstawił mu sfałszowaną wpłatę.Po miesiącu czasu gdy pieniądze nie wpłynęły zgłosił sprawę na policję i tak dostał na dzień dobry ochrzan od głównego przełożonego.Spisano protokół oczywiście gdy syn wyjechał policjantowi z tekstem ze jego podatki idą na ich utrzymanie.Po jakimś czasie wezwano go na policję i oświadczono ze złapano tego oszusta i tyle on nie odzyskał swojej postaci z gry ani pieniędzy.Policja na pewno dostała za to premie bo chłopak jak się okazało nie oszukał tylko mojego syna.
Dziewczyny, naprawdę, czy wy w ogóle wiecie, od czego jest policja? Najwyraźniej nie. Większość myśli pewnie, że policja może wpaść do domu, potrząsnąć oszustem, zabrać mu pieniądze i przynieść wam do domu, co? Policja to organ wykonawczy - a zatem nie ma prawa nakazać niczego sprawcy oszustwa. Tylko Sąd może nakazać sprawcy oszustwa, aby ten zwrócił pieniądze. Syn pewnie został zjechany, bo zachowywał się jak burak z pola, a nie człowiek kulturalny. A może sam już nie jedno ma na sumieniu? W każdym razie, wszędzie, w każdym zawodzie zdarza się, że natrafimy na zwykłego "chama", nie ważne, czy to w policji, w szpitalu, w warzywniaku czy w parlamencie. Nie powinno nas to zrażać, gdy walczymy o swoje, ale zachowanie uwłaczające manierom lepiej zostawmy przed progiem. W przedstawionej sytuacji syn powinien występować jako oskarżyciel posiłkowy, bo skoro sprawcę ujęto, to na pewno akta trafiły do sądu, gdzie podczas rozprawy syn może ubiegać się o zwrot kwoty będącej przedmiotem sporu, lub też o zadośćuczynienie.

KRÓTKI PORADNIK -WIZYTA NA POLICJI -

15 gru 2014 - 13:10:37

właśnie wybieram sie na policje;)dziekuje za pomoc;*

KRÓTKI PORADNIK -WIZYTA NA POLICJI -

24 mar 2015 - 17:03:08

A jeśli nie zawarłam z użytkowniczką transakcji, bo dogadałyśmy się w wiadomościach na wymianę, to też mogę zgłosić oszustwo? Bardzo proszę o odpowiedź, ponieważ wysłałam dziewczynie markowe spodnie, a teraz ona mi nie odpisuje od dwóch tygodni, a loguje się codziennie :(

KRÓTKI PORADNIK -WIZYTA NA POLICJI -

24 kwi 2015 - 22:54:28

No to dostalam kopa i jutro zglaszam sprawe na policje Bardzo przydatne dzieki

KRÓTKI PORADNIK -WIZYTA NA POLICJI -

25 kwi 2015 - 01:09:20

Zawsze możemy podbijać ;)

KRÓTKI PORADNIK -WIZYTA NA POLICJI -

21 lis 2017 - 11:09:54

Właśnie dodałam wątek, że mnie oszukano. Znalazłam Twój przez przypadek. Kwota, na która zostałam oszukana to 40 zł, moje ale to MOJE pieniądze. Jestem zbulwersowana, gdyż sama sprzedaję i kupuję na innych portalach od wielu lat i nigdy nie zdarzyła mi się taka akcja. Na pewno pójdę na policję.
Dzięki za Twój wpis :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Gruba 2???