Obecnie rozmawiamy o:

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Debet na koncie

14 lis 2013 - 08:56:09

Jak tylko wrócę z banku to napiszę czego się dowiedziałam. Ale z tego co czytam na forum banku ING to nie jestem jedyną ofiarą. Może to głupie ale cieszę się, że nie jestem sama. Bank ING miał jakieś problemy i wielu ludziom pozabierali kasę z kont !! Trzeba uciekać od tego banku..oczywiście po wyrównaniu środków na moim koncie.

Debet na koncie

14 lis 2013 - 08:56:23

Nie mając przyznanego debetu, można go zrobić nieświadomie... ale jednak.
Taka sytuacja może się zdarzyć wtedy, gdy na koncie nie ma wystarczających środków do wypłaty, a ta jest dokonywana z bankomatu należącego do innego banku niż konto np: konto masz w ING, a wypłaty dokonujesz z WBK.
Inna możliwość to chwilowe zakłócenia na na łączach; zdarza się rzadko, ale się zdarza.
Dlatego jeśli nie znamy dokładnie stanu salda na dzień wypłaty, to do pobrania gotówki korzystajmy zawsze z bankomatu naszego Banku - ma on możliwość weryfikacji naszych środków na koncie.
Należy też pamiętać, że tylko bankomat naszego banku w opcji "podaj stan konta" ma taką opcję. Inne bankomaty chociaż tez maja taka funkcję, nie mają jednak "wglądu" do naszych kont i wypłacają żądaną kwotę bez weryfikacji środków na koncie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-14 09:26 przez pola55.

Debet na koncie

14 lis 2013 - 09:24:08

Cytat
pola55
Nie mając przyznanego debetu, można go zrobić nieświadomie... ale jednak.
Taka sytuacja może się zdarzyć wtedy, gdy na koncie nie ma wystarczających środków do wypłaty, a ta jest dokonywana z bankomatu należącego do innego banku niż konto np: konto masz w ING, a wypłaty dokonujesz z WBK.
Inna możliwość to chwilowe zakłócenia na na łączach; zdarza się rzadko, ale się zdarza.
Dlatego jeśli nie znamy dokładnie stanu salda na dzień wypłaty, to do pobrania gotówki korzystajmy zawsze z bankomatu naszego Banku - ma on możliwość weryfikacji naszych środków na koncie.

pola 55, przeczytaj moje późniejsze wpisy. Przed wyjazdem dokładnie sprawdziłam stan konta, było to 396 złotych. Z Bankomatu w ING wybrałam 390 zł, a na moim koncie powstał debet w wysokości 323 złotych. Kartą nie płacę, nie korzystam z Pay-Pass itp. W sumie to nigdy nie wybieram pieniędzy kiedy nie wiem ile ich dokładnie mam, ZAWSZE sprawdzam stan konta a dopiero potem wybieram. Chyba każdy tak robi.

Debet na koncie

14 lis 2013 - 09:43:33

Cytat
ilek
Cytat
pola55
Nie mając przyznanego debetu, można go zrobić nieświadomie... ale jednak.
Taka sytuacja może się zdarzyć wtedy, gdy na koncie nie ma wystarczających środków do wypłaty, a ta jest dokonywana z bankomatu należącego do innego banku niż konto np: konto masz w ING, a wypłaty dokonujesz z WBK.
Inna możliwość to chwilowe zakłócenia na na łączach; zdarza się rzadko, ale się zdarza.
Dlatego jeśli nie znamy dokładnie stanu salda na dzień wypłaty, to do pobrania gotówki korzystajmy zawsze z bankomatu naszego Banku - ma on możliwość weryfikacji naszych środków na koncie.

pola 55, przeczytaj moje późniejsze wpisy. Przed wyjazdem dokładnie sprawdziłam stan konta, było to 396 złotych. Z Bankomatu w ING wybrałam 390 zł, a na moim koncie powstał debet w wysokości 323 złotych. Kartą nie płacę, nie korzystam z Pay-Pass itp. W sumie to nigdy nie wybieram pieniędzy kiedy nie wiem ile ich dokładnie mam, ZAWSZE sprawdzam stan konta a dopiero potem wybieram. Chyba każdy tak robi.


Skoro tak, to na pewno wszystko da się wyjaśnić.
Chociaż tez słyszałam, że w ING pobory na koncie w godzinach rannych chociaż były widoczne, to po południu już nie i na konto wracały dnia następnego. Sytuacja ta miała miejsce u mojej znajomej.
Taka sytuacja od razu wzbudziła w niej czujność i brak zaufania do pracowników.
Dlaczego ?... Bo wystarczy, że pracownik z jej poborów pokrył swój debet /ten musi się zamknąć w ciągu miesiąca "na plusie" by nie był odebrany/, a dnia następnego dokonał zwrotu środków przeksięgowując je z powrotem na konto klienta.
Nie oskarżam nikogo, ale w bankach też pracują tylko ludzie, a ci wiadomo są różni i dopóki audyt tego nie wychwyci proceder może trwać do następnej kontroli wewnętrznej bądź zewnętrznej.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-14 09:45 przez pola55.

Debet na koncie

14 lis 2013 - 18:14:13

Byłam w banku, przyjęto ode mnie jedynie kolejną reklamację, okres oczekiwania na odpowiedź to max 60 dni (O_o). Nowy rachunek otworzyłam w banku spółdzielczym i zażyczyłam sobie w razie "w" tradycyjna karte płatniczą, nie zblizeniową.

Debet na koncie

09 kwi 2014 - 09:30:04

no niezle.. niepowazny blad...
ja polecam Alior Sync - internetowy oddzial aliorbanku. Za wszystko 0zł, 0 prowizji i zadnych problemow :) zakladasz w internecie ;) i sama sobie ustawiasz debet jesli go chcesz miecx a jesli nie to wylaczasz;)

Debet na koncie

09 kwi 2014 - 09:55:37

Mój mąż kiedyś miał kilka niezapłąconych mandatów o których nie wiedziałam:)
doznałam szoku jak się okazało, że na koncie mam -600 zł.
Gdy to wyjaśniłam, dowiedziałam się, że skarbówka ( tu mi nikt nie umiał powiedzieć jakim cudem) wdarła się na przez bank na moje konto i pobrali zadłużenie :)

Niby nie miaam konta debetowego, a JEDNAK!
Po uregulowaniu tego zadluzenia od razu zerwalam umowe z bankiem.
Dzis jestem klientem innego banku, i mam spokoj ;)

Może też coś podobnego Ciebie sporkjało?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-09 09:57 przez izuuucha.

Debet na koncie

09 kwi 2014 - 10:02:02

ostatnio moj chlopak tak mial - debet 40 zl, a to wszystko przez to ze bardzo wolno księgują się wszystkie płatności w banku.

Debet na koncie

09 kwi 2014 - 10:32:40

a ciekawe jak się sprawa zakończyła

Debet na koncie

09 kwi 2014 - 10:45:00

Cytat
izuuucha
Mój mąż kiedyś miał kilka niezapłąconych mandatów o których nie wiedziałam:)
doznałam szoku jak się okazało, że na koncie mam -600 zł.
Gdy to wyjaśniłam, dowiedziałam się, że skarbówka ( tu mi nikt nie umiał powiedzieć jakim cudem) wdarła się na przez bank na moje konto i pobrali zadłużenie :)

Niby nie miaam konta debetowego, a JEDNAK!
Po uregulowaniu tego zadluzenia od razu zerwalam umowe z bankiem.
Dzis jestem klientem innego banku, i mam spokoj ;)

Może też coś podobnego Ciebie sporkjało?

Skarbówka może zająć: zasiłek, emeryturę czy rentę. Może też wydać decyzję o zajęciu części pensji, przy czym nie może być to kwota przekraczająca 60 proc. płacy minimalnej. Urząd dysponuje również możliwością zajęcia środków znajdujących się na koncie bankowym i, co istotne, nie jest zobowiązany do poinformowania delikwenta o zajęciu jego środków, więc sprawdzenie stanu konta może wiązać się z niemiłą niespodzianką. Może też zablokować konto bankowe :).

A ilek miała debet w listopadzie 2013, to może już sie wyjaśniło.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

chyba mam zmarszczkę;( w wieku 20 lat:(