Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

gorący temat

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Hej :)
Mam problem, z którym może ktoś obeznany z tematem mi pomoże.

Będę potrzebowała biletu semestralnego (od października do stycznia) na ZTM Gdańsk i nie bardzo ogarniam jak mam to zrobić. Wiem, że najpierw muszę zdobyć kartę miejską. Jak już ją będę miała to mam złożyć wniosek o przyznanie tego biletu okresowego (razem z legitymacją, później czekać ok, 5 dni), czy mogę tą kartę normalnie doładować tym biletem?
Albo jeśli chciałabym mieć ten bilet od razu na legitymacji to złożyć ją razem z wnioskiem i wtedy będę mogła ją doładowywać tymi biletami (muszę do tego tym mieć wyrobioną kartę miejską?)?
Czytałam regulamin, nawet kilka razy, ale coś mi się pomieszało zły a do tej pory nie musiałam korzystać z komunikacji miejskiej, więc jestem w tym temacie kompletnie zielona.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-07 22:51 przez xxkasia.

normalnie na stronie ztm gdanska skladasz wniosek o karte miejską - placisz przelewem okolo 14 zł chyba - dostajesz numer zlecenia i idziesz odebrac karte w ciagu kilku dni - przy dworcu glownym na dole w tunelu a potem nabijasz na te karte bilet ulgowy ( studencki ) i masz zawsze legitke przy sobie i karte miejska jak jezdzisz.

Cytat
myszkins
normalnie na stronie ztm gdanska skladasz wniosek o karte miejską - placisz przelewem okolo 14 zł chyba - dostajesz numer zlecenia i idziesz odebrac karte w ciagu kilku dni - przy dworcu glownym na dole w tunelu a potem nabijasz na te karte bilet ulgowy ( studencki ) i masz zawsze legitke przy sobie i karte miejska jak jezdzisz.

ja robilam rok temu i placilam za karte 10zł, wybierasz sobie gdzie chcesz odebrac - na stronie wypisane sa punkty obsługi ztmu. doładowywujesz w miejscach wypisanych na stronie ztmu ;p



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-07 23:05 przez Magdauke.

Cytat
Magdauke
Cytat
myszkins
normalnie na stronie ztm gdanska skladasz wniosek o karte miejską - placisz przelewem okolo 14 zł chyba - dostajesz numer zlecenia i idziesz odebrac karte w ciagu kilku dni - przy dworcu glownym na dole w tunelu a potem nabijasz na te karte bilet ulgowy ( studencki ) i masz zawsze legitke przy sobie i karte miejska jak jezdzisz.

ja robilam rok temu i placilam za karte 10zł, wybierasz sobie gdzie chcesz odebrac - na stronie wypisane sa punkty obsługi ztmu. doładowywujesz w miejscach wypisanych na stronie ztmu ;p
no właśnie wiedziałam,ze cos koło tego 10-15 zł było ale nie pamietałam dokładnie :)
a przy dworcu to napisałam bo tam najłatwiej trafic hyhyhy

no tak, 10 zł i można wybrać gdzie chce się odebrać :)
więc żeby kupić ten bilet semestralny nie trzeba wcześniej na to żadnego wniosku składać, tylko nosić ze sobą też legitymację? (nie wiem jak ja wcześniej czytałam, że zrozumiałam inaczej)

A coś o tym bilecie bezpośrednio na legitymacji ktoś może coś powiedzieć?:)

no na legitke elektroniczna nabijasz w biletomatach bilet po prostu.
ale ja np. wole miec oddzielnie bo jak zgubie legitkę bo dostane z dziekanatu potwierdzenie na papierze ze zgubiłam i moge normalnie jezdzić bez straty kasy za bilet



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-07 23:21 przez myszkins.

Ja podobnie jak autorka, będę potrzebowała tego biletu, jednak problem w tym, że mieszkała będę w Gdyni, tam też będę miała większość zajęć, jednak niektóre w Gdańsku, i teraz pytanie, jaki bilet mi się opłaci? Z góry dzięki za info, i przepraszam autorkę, że się "wepchałam" w wątek:)

zalezy ile w gdańsku bedziesz miała tych zajec czy np. godzinny bilet wystarczy ci na dojazd do uczelni i drugi na powrót. trudno powiedziec teraz komunikacja u nas lezy i kwiczy - duzo remontów , nowe drogi , likwidacja petli i korki korki jeszcze raz korki. wiec dziennie wydac na dwa godzinne 7,20 nie wiem czy sie opłaci czy lepiej już zainwestowac w kartę .
a gdzie bedziesz miec zajecia ? może skm wystarczy ?

jeśli studentki (skoro jadą na zajęcia) to dwa godzinne 3,60 (2 x 1,80):D nie rób antyreklamy, że godzinne ulgowe takie drogie u nas :D

co do pytania o bilet między gdynia i gdanskiem - jeśli masz blisko do skm i zajęcia gdzies w okolicach to będzie Ci na pewno szybciej skmką :P o autobusach miedzy gdynia i gdanskiem radze zapomniec, tak jak wyzej dziewczyna napisała jest tu niezła kicha i jazdą autobusem ostatnio.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-07 23:32 przez Magdauke.

a rzeczywiście , mam na biurku bilet normalny nie ulgowy i sie zamotałam :P heheheh
tak ulgowy w gdansku godzinny - 1,80

W Gdańsku na Wita Stwosza oraz Sobieskiego, a w Gdyni Piłsudskiego. No i W gdańsku to matematyka i chemia, więc trochę zajęć będzie.. sama nie wiem, co mam zrobić :)

napewno dojeżdżaj skm miedzy miastami - bardziej sie opłaca. poza tym sama sobie wyrobisz droge :)
ja jak przyjechałam do gdanska to byłam tak zielona ,ze nie wiedziałam w ogóle o co chodzi z komunikacja miejska :P
za to szybko wyczaiłam gdzie mozna sie dobrze bawic heheh



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-07 23:39 przez myszkins.

uwierz, że ja jestem tak samo zielona, nie wiem jak się odnajdę... Mam nadzieję, że szybko ogarnę. A możecie mi jeszcze doradzić czym szybciej dojadę z ul.perkuna(orłowo) na piłsudskiego? chodzi mi o to na co mam kupić miesięczny ? :)

no własnie teraz nie bardzo. wejdz sobie na jakdojade i tam sprawdz najlepsze połaczenie bo oni uwzgledniaja tam teraz te pozmieniane trasy i przystanki. tak bedzie najlepiej

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Torebki