Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

prawo wyrok za rozbój

07 sie 2013 - 17:57:01

...



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-17 16:25 przez supersandi.

prawo wyrok za rozbój

07 sie 2013 - 18:43:38

Jeżeli nigdy wcześniej nie był karany - dostanie wyrok w zawieszeniu.
Znam pełno przypadków, za różne sprawy i zawsze kończy się to zawiasami. Jeżeli to 1 raz.

prawo wyrok za rozbój

07 sie 2013 - 18:46:33

odwoływać mozna sie tylko raz z tego co wiem
z I instancji do II , albo z II do I.

prawo wyrok za rozbój

08 sie 2013 - 09:18:00

skoro macie adwokata to czemu do niego nie kierujesz tych pytań tylko na forum o modzie...?

tak może dostać kare w zawieszeniu, gdyby nie mógł adwokat nie złożyłby o to wniosku. jaka szansa? nie wiem nie znam akt sprawy. n pewno fakt przyznania i jego 1. sprawa działa pozytywnie.
co do 2. pytania czy może dostać niższa karę niż prokurator sobie życzy? może, ale to wątpliwe.
odwoyływać się można do sądu odpowiednio wyżej czyli do 2. instacji od każdego wyroku zapadłego w 1. instancji w terminie 14 dni og ogłoszenia bądź doręczenia wyroku.

EDIT: teraz doczytałam, że ma już wyrok sadu 1. instancji. potem można się odwoływać przez skargę kasacyjną, ale jej wymagania są niedotyczące faktów tylko prawa np. wyrok został wydany pod wpływem przestępstwa, bo sędzia został przekupiony



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-08 09:19 przez SunFlower23.

prawo wyrok za rozbój

08 sie 2013 - 09:19:45

Cytat
Arionell
Jeżeli nigdy wcześniej nie był karany - dostanie wyrok w zawieszeniu.
Znam pełno przypadków, za różne sprawy i zawsze kończy się to zawiasami. Jeżeli to 1 raz.

prawo wyrok za rozbój

08 sie 2013 - 09:25:12

Witaj jaki będzie wyrok to wie tylko Sąd ale skoro nie był karany i pierwsze jego przestępstwa to istnieje prawdopodobieństwo że dostanie wyrok w zawieszeniu.
O resztę pytajcie adwokata macie do tego prawo skoro zajmuje się tą sprawą, przecież łaski nie robi bierze za to pieniądze !!!!!
Pozdrawiam

prawo wyrok za rozbój

08 sie 2013 - 09:27:12

myślę, że jak nie był karany to dostanie w zawieszeniu. Przyznał się, powinni dać zawiasy.

zweryfikowana
Posty: 216
Ostrzeżenia: 6/5

prawo wyrok za rozbój

08 sie 2013 - 09:27:12

Cytat
nie-taka-mala
Cytat
Arionell
Jeżeli nigdy wcześniej nie był karany - dostanie wyrok w zawieszeniu.
Znam pełno przypadków, za różne sprawy i zawsze kończy się to zawiasami. Jeżeli to 1 raz.

prawo wyrok za rozbój

08 sie 2013 - 09:28:58

Znam faceta (teraz 24letniego) który 2 lata temu wyszedł z więzienia po tym jak dokonał rozboju ze swoim bratem i kolegą, to też był jego pierwszy raz, ale mimo to musiał odsiedzieć 2 lata, jego brat wcześniej już karany (wyrok był w zawiasach) został skazany na 3 lata i wyszedł rok temu, los jego kolegi jest mi nieznany. Ten facet o którym mowa od razu przyznał się do pobicia tak jak i dwóch pozostałych gości, poszło o pieniądze które pobity był winien z tego co pamiętam. Podobno czas który spędził w więzieniu był najgorszym czasem w jego życiu, czemu się nie dziwie.

prawo wyrok za rozbój

08 sie 2013 - 09:35:12

Cytat
zambezi
myślę, że jak nie był karany to dostanie w zawieszeniu. Przyznał się, powinni dać zawiasy.
ten artykol podchodzi pod zbrodnie wiec ,nie musi dostać zawiasów,autorko watku ,nie odwołuj się bo w sadzie wyższym może dostać więcej ,ten artykuł podlega pod zbrodnie i jest bardzo surowo karany ,trafisz na ,innego sędziego bardziej ciętego i chłopak moze dostać więcej ,



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-08 09:36 przez brunetka71.

prawo wyrok za rozbój

08 sie 2013 - 09:36:41

Moj brat za rozboj dostal 3lata wiezienia. To byl jego pierwszy wybryk. Nie wiem dlaczego w zawieszeniu nie dostal.

prawo wyrok za rozbój

08 sie 2013 - 09:38:33

Cytat
simonka138
Moj brat za rozboj dostal 3lata wiezienia. To byl jego pierwszy wybryk. Nie wiem dlaczego w zawieszeniu nie dostal.
bo jak napisałam powyżej arykól ten podlega pod zbrodnie i jest takowo surowo karany ,nawet jak pierwszy raz karany zadko dostaje zawiasy,sedziowie nie lubia tych artykołów ,i bardzo surowe daja wyroki ,czasem ktoś kto się odwołuje dostaje jeszcze więcej ,



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-08 09:40 przez brunetka71.

prawo wyrok za rozbój

08 sie 2013 - 09:41:39

Cytat
brunetka71
Cytat
simonka138
Moj brat za rozboj dostal 3lata wiezienia. To byl jego pierwszy wybryk. Nie wiem dlaczego w zawieszeniu nie dostal.
bo jak napisałam powyżej arykól ten podlega pod zbrodnie i jest takowo surowo karany ,nawet jak pierwszy raz karany zadko dostaje zawiasy
zgadadzam sie z Toba prokurator i adwokat to samo powiedzial. Rozboj to jest powazne przestepstwo.

prawo wyrok za rozbój

08 sie 2013 - 09:42:26

I niech pójdzie siedzieć. Niech poniesie konsekwencje swojego zachowania. Koleś kogoś pobił i teraz ma mu to ujść na sucho? Pomimo tego co napisałam mojego kolegę pobili dwa lata temu ! rozbili mu butelkę na głowie i sprawa do tej pory się ciągnie.A te gnojki sobie chodza bezkarnie i sie smieją. Tak wiec wcale się nie zdziwię jak dostanie zawiasy.

prawo wyrok za rozbój

08 sie 2013 - 09:45:00

Cytat
simonka138
Cytat
brunetka71
Cytat
simonka138
Moj brat za rozboj dostal 3lata wiezienia. To byl jego pierwszy wybryk. Nie wiem dlaczego w zawieszeniu nie dostal.
bo jak napisałam powyżej arykól ten podlega pod zbrodnie i jest takowo surowo karany ,nawet jak pierwszy raz karany zadko dostaje zawiasy
zgadadzam sie z Toba prokurator i adwokat to samo powiedzial. Rozboj to jest powazne przestepstwo.
no niestety ale tak jest ,podlega pod zbrodnie i prokuratorzy ,a głownie sędziowie ,bardzo nie lubia ,tych artykułów ,znaczy w sensie ze surowo bardzo karaja takich ludzi ,i zadko ale to zadko daja zwiasy ,chyba ze jakies naprawdę okoliczności łagodzące ,popełniając ten czyn,biora pod uwagę ze, człowiek może zginac wiec dlatego

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

SMYK - WYSYŁKA