Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Przede wszystkim jeśli możesz to pozbądź się z szafy futer naturalnych itp. To jest zasadnicza pożywka moli:)

Lawenda i tylko lawenda. Ja już testowałam różne specyfiki i jednak zawieszki takie lawendowe odstraszaja je najlepiej

a wiec tak poszlam do sklepu kupilam kulki 35 sztuk ale nic to na 2 dzien znowu kupilam 35 a pani na to co ja z tymi kulkami robie wiec jej mowie ze mysli ze tak latwo mola trafic hiiiiiii

Trzeba wszystko wyłożyć z szafy, następnie wyprać lub wywietrzyc odzież sprzyja ku temu pogoda i.. wymyć dokładnie szafki wodą z dużą ilościa octu ale nie samym octem! Pozniej nalezy tak jak kolezanki pisały lawendę włożyć jakieś zapachy lawendowe itd. Sprzedaja także w sklepach zielarskich takie smierdzace ziola na mole. Warto poszukac. Tak samo trzeba w kuchni zrobic Wywalić wszystkie produkty stare herbaty ciasteczka, make zobacz grzyby i takie tam roznosci aha kaszka !! Kup sloiki moga byc plastikowe ale szczelnie zamkniete! I pouladaj w sloiczkach (pojemniczach) Aby nie wywalac na przyszlosc wszystkiego! No i oczywscie woda z octem :) Powodzenia u mne podzialalo:))))
Z tymi kulkami na mole to byl taki kawal kiedys że Pan w mole rzucal :))))



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-27 20:12 przez musti2209.

kiedyś zauważyłam mole w kołnierzu naturalnego kożucha, wyrzuciłam go zanim się rozprzestrzeniły, teraz ma w szafie zawieszki lawendowe i mydełka zapachowe do mycia rąk między ubraniami i nie ma problemu.

Najprostszy sposob to wlozyc gazety czarnobiale jak dziennik czy gazeta wyborcza bo takiezyjatka nie nawidza zapachu drukarskiego... Dziala swietnie.

naftalina, lawenda i liście laurowe, duuużo; ale najpierw umyj dobrze szafę i wypierz wszystkie ubrania

Ubrania z molami trzeba wyprać i wyczyścić z larw. Wywiesić na słońce. Wszystkie ubrania z szafy wyjąć, przejrzeć i w razie konieczności wyczyścić. Szafę umyć, zawiesić zawieszki - z rossmanna. I żeby sytuacja się nie powtórzyła nie wkładać do szafy rzeczy niewypranych i już używanych, mole lubią zapach potu.

kiedys czytalam ze mole nie lubia-kasztanow,powinno sie miec pare sztuk w szafach,nie lubia zapachu miety,w kuchni kiedys gospodynie stosowaly liscie laurowe ziele angielskie do kazdej szafki bo mole tez tych zapachow nie lubia,natomiast ja sama nigdy moli nie mialam wiec nic nie doradze na wlasnym przykladzie

Mam w takim razie pytanie rozumiem, że lawendę używamy jak moli nie ma natomiast jak już się pojawią to innymi środkami to ,,leczymy" ?

Lawenda jest żeby moli nie było
A JAK JUŻ SĄ TO W MARKECIE CZY DROGERII kupisz takie naklejki na Mole.
Specjalny ich zapach je przyciągnie i zaczną się przyklejać.
Ja miałam może ponad 2 lata mole i z nimi tak długo walczyłam tyle że ja miałam mole spożywcze i nie wiem czy na nie są tez takie naklejki ale tak jak mówię polecam spacer do Marketu :) tam znajdziesz dużo propozycji do zwalczenia śmierdziuchów :P

Oprócz tego ładnie wymyj octem czy czymś takim(zgoogluj i poczytaj czym przetrzeć szafy)
Ja poza tym szukałam takich mały pojedyńczych jajeczek po szafkach wiszących na takich cieniutkich włoskach i było ich pełno.

Poczytaj o molach na necie :)
POWODZENIA

wyłożyć półki gazetą, mole nie lubią farby drukarskiej:)

Miałam pdobny problem, nic nie pomagało, dopiero preparat MOTH KILLER (allegro) pomógł. Tylko trzeba uważać, by nie powietrze z nim nie doszlo do rybek w akwarium, bo dla ryb jest toksyczny.
Prawda jest taka, ze wszystkie preparaty z drogerii działaja krotko i słabo, po paru miesiacach problem wraca.
A moth killer chroni przed larwami i postaciami dorosłymi przez conajmniej pół roku.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

złoty pierścionek