Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Nie mam pojęcia jak to się stało... Ale wyciągając ostatnio moje ciepłe kurtki z szafy (włożyłam je tam wiosną, bo przecież w lecie "puchówki" nie są mi potrzebne...) zauważyłam, że są na nich mole i jakieś dziwne larwy :(
Co mam zrobić, żeby się ich pozbyć?? Nigdy wcześniej nie miałam żadnych moli ani innych dziwnych "zwierzątek" w swojej szafie... :|
Szafa była nowa, kurtki wyprane... Help! ;(

Globol takie "papierki" do szafy, lawendowe i sosnowe zawieszki, roślina zwana bagnem, trawa żubrówka

Trzeba porzadnie umyc, wywietrzyc szafe, oraz zaaplikowac srodek na mole, znajdziesz wieel tego w drogerii. Powodzenia :)

lawenda jest najlepsza zeby je odstraszyc

tak,jest dużo środow dostępnych w sklepach,jednak te lawedowe to zapopiegają ,czyli sa aby się nie zadomowile mole,a dy juz sa jeszcze jak piszesz ,że larwy też...środkami mole wykonczysz natomiat wyklują sie nowe,powiem szczerze,ze tez miałam ten problem i ja wywaliłam ciuchy po prostu

lawenda i wietrzenie szaf,szuflad dodatkowo w ciepłe dni



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-21 11:12 przez ania42.

Ja miałam w kuchni plagę moli spożywczych, niby wszystko wyrzuciliśmy a po tygodniu były spowrotem. Dopiero nam pomogła całkowita dezynfekcja. Jak, mole będą wracać to możecie się kogoś poradzić, jakim środkiem je zwalczyć, albo w ostateczności zamówić firmę http://www.favore.pl/331415_dezynsekcja-dezynfekcja-deratyzacja-gwarancja-rzeszow-podkarpackie.html bo szkoda ubrań (i warto zadziałać w ciepłe, suche dni)

zweryfikowana
Posty: 928
Ostrzeżenia: 1/5

jakieś lawendowe zawieszko do szafy i powinno być ok

ja też trzymam lawendę w szafie :)

Zaaplikowac jakis srodek z lawenda

Powieś zawieszkę z lawendą w szafie :)

nie tak łatwo się ich pozbyć, ja walczę od lat
wymieniłam meble , zmieniłam podłogę, wieszam zawieszki do szaf
teraz nie żrą mi ubrań i niby mam spokój ale ...
ostatnio podaczas remontu pokoju okazało się ,że są kokony pod listwami podłogowymi
rok temu przy wymianie podłogi spryskiwalam specjalnym preparatem na mole wszystkie szpary , preparat zabija mole i larwy
widac nie do końca , kokony były po roku pod listwami w całym mieszkaniu
spryskałam tym preparatem ponownie , zobaczymy co dalej
a kurtka to już tylko do wyrzucenia bo się w niej zagnieździły
tak zdarza się też z futrami i wełnianymi swetrami

niezweryfikowana
Posty: 273
Ostrzeżenia: 4/5

Lawenda obowiązkowo - w woreczkach się dobrze sprawdza.

zweryfikowana
Posty: 11
Ostrzeżenia: 2/5

kup zawieszki po prostu, np w rosku.

zawieszki zawieszkami, ale najpierw przyda się właśnie dobra dezynfekcja. słyszałam że ocet jest dobry. zapach niezbyt przyjemny, ale jeżeli jest skuteczny.. i może jakiś inny sposób na przechowywanie ubrań?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

faktury Vat. Pomocy