Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Podrobione perfumy-pomooc!

18 kwi 2012 - 16:16:27

Witam Was dziewczyny.
Niedawno wylicytowałam na allegro perfumy. Następnego dnia otrzymałam przesyłkę (co mnie zaniepokoiło ,skąd ten pośpiech )..okazało się, że w pudełeczku kartonowym jest dziura (mimo, że było w folii), a górna część flakonu jest wyraźnie doklejona. Na dodatek perfumy pachną pieprzem, a nie moim ulubionym od dawna zapachem. Sprzedawca nie odpisuje na maile, jak się okazuje numer telefonu też nie istnieje, dane na allegro były inne niż na opakowaniu paczki, którą odebrałam, slowem- facet wygląda na oszusta.
Poszłam z tą sprawą na policję ( niestety ale był to duży wydatek i postanowiłam tak tego nie zostawiac), gdzie dowiedziałam się, że przeciez PERFUMY DOSTAŁAM, ALE ZALEDWIE NIEZGODNE Z MOIMI OCZEKIWANIAMI.. nic ich nie interesował sam fakt, że ktoś sprzedaje podrabiane perfumy znanego projektanta i oszukuje ludzi.

Tu moja prośba: jeśli jest któraś z was, która miała podobną sytuację to barrdzo proszę o wiadomość, co zrobiła z tą sprawą. Nie wiem gdzie się zwrócić, a wiem, że od sprzedawcy pieniędzy nie odzyskam na własną rękę.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 5.158

Podrobione perfumy-pomooc!

18 kwi 2012 - 16:23:33

wracasz na policję i prosisz o dane policjanta, który zlekceważył zgłoszenie handlu podróbkami. Potem idziesz do jego szefa.
Możesz też zgłosić handel podróbkami do przedstawicielstwa firmy produkującej oryginały

Podrobione perfumy-pomooc!

18 kwi 2012 - 17:07:26

Powiedział, że zajmują się sprawami karnymi, a to jest sprawa podlegająca pod prawo cywilne.. powiedział, żeby zwrócić się ro Rzecznika Praw Konsumenta, jednak nie mam pojęcia w jaki sposób mam to zrobić i obawiam się, że nic to nie da..
Nie wiem czy mozna to nazwac handlem, glupio dałam się nabrać, sprzedawca oferował jedną perfumę, którą kupił będąc w anglii taniej i chce ją odsprzedać, drugą sobie niby zostawia..

zweryfikowana
Moderator
Posty: 5.158

Podrobione perfumy-pomooc!

18 kwi 2012 - 23:34:17

Rzecznik Praw Konsumenta zajmuje się sprawami sprzedazy w ramach firmy i nie ma nic wspólnego ze sprzedawaniem czegokolwiek przez sprzedawce przypadkowego, prywatnego wyprzedającego jakies niepotrzebne rzeczy.
Ale Ty nie zgłaszasz oszustwa przy samej sprzedazy, tylko sprzedaż podróbki, to jest inny kaliber. To, że gość sprzedawał jeden flakonik o niczym nie świadczy - może sprzedaje co weekend po jednym na dziesieciu kontach i kosi naiwnych.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

używana/nieużywana