Obecnie rozmawiamy o:

złota łazienka

gorący temat

Zapalenie pęcherza

52 minut temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ojciec bije moją mame

31 maj 2011 - 14:12:01

Kiedy miałam 14 lat, dowiedziałam się, że mój tata pobił moją mame. Byli na jakiejś imprezie 2 dniowej i kiedy wrócili do hotelu (byli wypici, wiadomo, bawili się do białego rana) zaczęli się kłócić. moj tata nie umie panowac nad emocjami i pobił moja mame, ze trafila do szpitala ze zlamanym nosem i podbitym okiem. byli w separacji, ale po długim okresie 'pogodzili sie' i moja mama znów zaczela z nim normalnie rozmawiać. wiem, ze to nie był pierwszy raz. kiedy bylam dzieckiem też podniósł na nią reke, lecz nie wiem z jakim skutkiem. było mi cięzko, nie odzywalam sie do taty, czulam do niego obrzydzenie i nienawiść. wczoraj stało się to samo. posprzeczali się i tata po 4 latach znów ją pobił. ma złamany palec, kilka obrażeń na rece. moja mama nie wracala do domu, zadzwonila do mnie i zapytalam gdzie jest, powiedziala mi, ze na policji. ona nie moze tak dłuzej żyć, tlumaczyła sobie na wszystkie sposoby, ze to jest złe, zeby donosić na policje wlasnego meza. powiedzialam jej, ze dobrze robi, nie wiadomo co moze jej kiedyś zrobić, on nie umie panować nad sobą. Namawiam ją do rozwodu, tak bardzo mi jej żal, już powiedziałąm, ze ma na mnie nie patrzeć, ze jestem dorosła, ze tu chodzi o nią.
Czy wydaje wam się, że mój stosunek do mojego taty jest ok? jeszcze z nim sie nie widzialam, ale po prostu chce z nim 'porozmawiać';(pewnie się wydrę na niego), ze kim ona dla niego jest zeby tak ją traktował? to jest kobieta, nawet dziwki tak się nie traktuje! ze po prostu tym co zrobił rani też mnie i mnie to tak samo dotyka, jakby na mnie podniósł reke. chce mu tez powiedzieć, ze rozwalił naszą rodzinę, ze nie moge na niego patrzeć. teoretycznie on mi nic nie zrobił, ale skrzywdził moją mamę, więc tak jakby mnie skrzywdził. prosze o pomoc, nie umiem sobie z ta sytuacją poradzić.

ojciec bije moją mame

31 maj 2011 - 14:20:08

bardzo przykra sytuacja. myśle, ze mozecie razem z mama wybrac sie do psychologa jesli jest Ci z tym ciezko. mysle, ze to odpowiednia osoba dla Ciebie. a co to taty, to rozumiem Cie, ale nie zapominaj, ze to jest twoj tata i on cie kocha, a to jesy sytuacja pomiedzy nimi. powodzenia!; )

ojciec bije moją mame

31 maj 2011 - 22:47:47

mój ojciec wiele lat bił mamę,grożby o rozwodzie nie pomogły. Dopiero kiedy z siostrą dorosłyśmy wszystkie trzy pokazałyśmy mu,że się nie godzimy na taką sytuację. Musisz mu powiedzieć,że oczywiście jest Twoim ojcem i kochasz go,ale nie zgadzasz się na to co robi i cokolwiek postanowi mama jesteś z nią,gdyż to ona jest ofiarą. Nie dawaj mu zezwolenia,nie próbuj go zrozumieć. Musisz potępić jego postępowanie! To trudne,ale ja zeznawałam przeciw ojcu w sądzie. Byłam też u psychologa. Niestety dopiero jak stanęłyśmy wszystkie przeciw niemu to się opamiętał. Powodzenia! Wiem co przeżywasz. Pamiętaj że zrozumienie,współczucie należą się ofierze a nie katowi!

ojciec bije moją mame

01 cze 2011 - 10:24:47

Cytat
margherita160
mój ojciec wiele lat bił mamę,grożby o rozwodzie nie pomogły. Dopiero kiedy z siostrą dorosłyśmy wszystkie trzy pokazałyśmy mu,że się nie godzimy na taką sytuację. Musisz mu powiedzieć,że oczywiście jest Twoim ojcem i kochasz go,ale nie zgadzasz się na to co robi i cokolwiek postanowi mama jesteś z nią,gdyż to ona jest ofiarą. Nie dawaj mu zezwolenia,nie próbuj go zrozumieć. Musisz potępić jego postępowanie! To trudne,ale ja zeznawałam przeciw ojcu w sądzie. Byłam też u psychologa. Niestety dopiero jak stanęłyśmy wszystkie przeciw niemu to się opamiętał. Powodzenia! Wiem co przeżywasz. Pamiętaj że zrozumienie,współczucie należą się ofierze a nie katowi!

zgadzam sie z przedmówczynią , pomimo że nigdy w takiej sytuacji nie byłam !!

ojciec bije moją mame

02 cze 2011 - 00:18:41

Jesteś dzielną i silną dziewczyną. Dobrze, że wspierasz matkę, ona bardzo teraz tego potrzebuje.
Jestem pewna, że Twój ojciec na co dzień nie jest złym człowiekiem. Jest po prostu słaby psychicznie. Niektórzy ludzie tłumią w sobie wiele emocji nie potrafiąc ich przekazać i kiedy tak narosną często pod wpływem alkoholu wybuchają (alkohol wzmaga odwagę).
Kłótnie, wydzieranie się na siebie co najwyżej może zepsuć atmosferę w domu a sprawy nie rozwiąże.
Czy takie sytuacje miały miejsce tylko po alkoholu?

ojciec bije moją mame

10 cze 2011 - 20:53:54

Może spróbój ojca namówić na terapię z psychologiem. Tak jak jedna z dziewczyn powiedziała-on nie potrafi poradzić sobie z emocjami i pod wpływem alkoholu wybucha. Musi się nauczyć inaczej wyrażać emocje. Trzymam kciuki!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

lipa?