Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witam, mam pytanie co do terminów porodu, gdyż termin z om mam na 11.11 a z usg mam na 23.11 i tu moje pytanie na ktory termin mam patrzec. Patrzac na termin z om to jestem w 40 tyg a z usg to w 38 to jak to w koncu jest?

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-11-11 21:48 przez Angelunia93.

ja z miesiączki miałam na 18 maja, z usg początkowo na 12 maja a im bliżej konca to z usg było coraz szybciej, 6 maja urodziłam, mój lekarz powiedział że termin jest tylko orientacyjny natura sama wybierze czas

Mój lekarz mówi, że termin z usg jest dokładniejszy ale racja, że dziecko może wyjść kiedy uzna że już czas. Przy pierwszym porodzie miałam szacowany termin z om i nawet były to dwie daty a maluszek i tak wyszedł wcześniej niż było planowane, teraz termin mam z usg ale i tak liczę na ok tydzień wcześniej ale natura sama zdecyduje.

Wszystko zależy od tego z jakiego usg masz ten termin 23.11?
Jeśli według początkowych usg lub 1 badania prenatalnego wychodził Ci termin 23.11. to jest to termin bardziej wiarygodny. Dlatego, że na początku wielkość zarodków jest taka sama niezależnie od predyspozycji do wagi urodzeniowej. Czyli jeśli na przykład w 8 tygodniu według miesiączki masz wielkość zarodka na 6 lub 7 tydzień to znaczy, że najprawdopodobniej doszło później do owulacji i masz termin późniejszy (a ciążę młodszą).
USG na późniejszym etapie nie mają znaczenia, bo jednemu urodzi się dziecko 3 kg a drugiemu 4 kg, więc później to nie ma znaczenia.
A tak poza tym: W terminie jesteś od 38 tygodnia do 42. Nawet jeśli miałaś w terminie owulację, ciąża idzie dokładnie w terminie miesiączki to i tak możesz urodzić w przedziale 38-42 tygodnie i to jest ok.
Tak więc w każdej chwili możesz się teraz spodziewać porodu;)

to wszystko to ( moze a nie musi) nigdy do końca nie jest wiadomo kiedy dziecko przyjdzie na świat .
Ja miałam termin na 10 a urodziłam 13 i w cale nie żałujęsuper

u mnie 3 krotnie termin usg był co do dnia :)

Jeszcze zależy czy miesiączki były regularne czy nie, jeśli nie to bardziej prawdopodobny będzie termin z usg, ale różnie to bywa.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kupie bielizne