Hej.
Jestem w 16 tygodniu ciąży. Tydzień temu odebrałam wyniki cytomegalii, które wyszły następująco:

Igg- 23,243 - wynik dodatni powyżej 1
Igm - 1,090 i wynik dodatni powyżej 1

A więc oba dodatnie.
Bardzo się martwię. Czy któraś z was była w podopnej sytuacji?

Też tak miałam ale moja ginekolog wytłumaczyła mi że jestem nosicielką czyli mam tego wirusa i gorzej by było dla mnie gdybym się nim zaraziła w trakcie ciąży niż przed. Wirus ten może być uśpiony w organizmie przez wiele lat i nie mieć wpływu na przebieg ciąży. Może uaktywniać się podczas przeziębienia dlatego wszelki katar czy gorączkę w ciąży należy od razu skonsultować z lekarzem bo uaktualniony może niekorzystnie wpłynąć na dziecko. Nie wiem jak u Pani ale u mnie zwykłe przeziębienie daje mi taki wycisk że nie mogę podnieś się z łóżka i przejść kilka kroków, wówczas wirus się uaktualnia.
Proszę się nie martwić lekarz na pewno wszystko Pani wytłumaczy.

Jak ja bardzo dziękuję za te dobre słowa. Ostatnio miałam dużo stresów i odporność mogła mi spaść i wirus mógł powrócić.Jeśli mogę spytać, to czy z Paniu dzidziusiem było wszystko ok ? Czy może mi pani podac swoje wyniki cytomegalii dla porównania?Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-09-15 13:55 przez Karli90.

Niestety zostały u ginekolog prowadzącej. Moja ciąża była wysokiego ryzyka, miałam cukrzycę, źle pracowały mi nerki, wątroba, mało płynu owodniowego, wyniki z krwi i moczu były tragiczne. Dzidziuś urodził się w 8 miesiącu ciąży z wagą 2,5 kg więc i tak nieźle. Jest zdrowy poza tym że często mi łapie właśnie jakieś infekcję.

Acha. Rozumiem. Bardzo się cieszę, że u Pani wszystko dobrze sié skończyło ;)

Dziękuję, u Pani też będzie wszystko ok, mi doktorka zawsze powtarzała że najgorsza choroba w ciąży to stres. Ja miałam o tyle dobrze że z każdą bzdetą mogłam od razu przyjść do lekarza i skonsultować albo dzwonić o każdej porze dnia.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Rekreacja fizyczna w ciąży