Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Niezbednik poporodowy

18 cze 2016 - 14:52:23

Dziewczyny, co wam sie przydalo w pierwszych miesiacach po porodzie? Szykuje paczke dla szwagierki, ktora mieszka za granica.
Mam juz:
Maltan na pekajace sutki
Laktator medela elektryczny
Nakladki silikonowe do karmienia
Fasolka

Co jeszcze?

Niezbednik poporodowy

20 cze 2016 - 22:44:00

Fajna sprawa to wyparzacz do butelek, aczkolwiek nie niezbędny. Na pewno przydadzą się pampersy i emolienty do skóry maleństwa. Nie należą do jakiś super tanich a na początku trzeba ich używać. No i dobry termometr bezdotykowy również się przyda

Niezbednik poporodowy

27 lip 2016 - 14:49:03

Oj tych rzeczy jest tak dużo... tyle o tym czytałam, widziałam też u znajomych :D

Niezbednik poporodowy

27 lip 2016 - 15:30:20

na piersi to tylko bepanthen

Niezbednik poporodowy

28 lip 2016 - 13:24:02

Cytat
kasiula2
Fajna sprawa to wyparzacz do butelek, aczkolwiek nie niezbędny. Na pewno przydadzą się pampersy i emolienty do skóry maleństwa. Nie należą do jakiś super tanich a na początku trzeba ich używać. No i dobry termometr bezdotykowy również się przyda

Nie zgodzę się, że trzeba używać emolientów. Jeżeli skóra niemowlaka jest ok, to wystarczą po prostu jakieś łagodne środki myjące, ewentualnie jakiś lekki balsam albo oliwka o dobrym składzie. Nie używałam emolientów w ogóle i nigdy nie mieliśmy problemów ze skórą.

Niezbednik poporodowy

28 lip 2016 - 14:35:05

A może zorientuj się czego szwagierce brakuje, albo co już ma? Po co się dublować?
Z rzeczy dla matki to chyba tyle nadaje się na prezent/paczkę. Można dorzucić jakiś preparat na rozstępy. Inne potrzebne to raczej niekoniecznie w prezencie (podpaski poporodowe, podkłady na łóżko, octenisept).
Emolienty nie są potrzebne, chyba, że dziecko jest alergikiem i będzie takie zalecenie lekarza. Do mycia najzwyklejsze delikatne mydełko typu Bambino i trochę oliwy (dobrej jakości) do kąpieli, i tyle. Poza tym przydadzą się pieluchy tetrowe,

niezweryfikowana
Posty: 101
Ostrzeżenia: 6/5

Niezbednik poporodowy

03 paź 2016 - 10:36:54

Na tej stronie jest opisane co jest Ci potrzebne:
https://www.medme.pl/internetowa-szkola-rodzenia/wyprawka-do-szpitala.html

Co powinnaś mieć ze sobą. Oprócz dokumentów będzie to na pewno:
wykonane badania
koszule nocne dla Ciebie
szlafrok\
ubranie dla maluszka

Najlepiej jeśli przygotujesz to sobie tak na tydzień przed ( są rózne sytuacje i niefajnie jest jak jedziesz nieprzygotowana).

Niezbednik poporodowy

26 sty 2017 - 22:19:27

Moim zdaniem niezbędny jest też dobry termometr bezdotykowy :) Np. popatrz sobie na ten ranking http://zdrowieija.pl/jaki-termometr-bezdotykowy-kupic/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-01-29 22:30 przez maciex.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ubezpieczenie w ciąży