Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Chrzcic czy nie?

07 cze 2016 - 10:12:02

Dziewczyny niedlugo będę miala dziecko, ostatnio dostałam becik do chrztu i tak sie zastanawiam czy w ogole bede chciala ochrzcic ? Jesli juz to za rok lub dwa. Co o tym myslicie? Czy spotkalyscie sie z dużą niechęcią rodziny po takiej decyzji??

Nikt nie był w takiej sytuacji ?

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-06-07 12:15 przez wiktorka88.

zweryfikowana
Posty: 579
Ostrzeżenia: 1/5

Chrzcic czy nie?

07 cze 2016 - 21:53:02

No ale masz jakis konkretny powod zeby to bylo za rok lub dwa, a nie teraz (po urodzeniu)?? Bo nie rozumie kompletnie tego... i tak Dzidzia w wieku 2lat nie podejmie sama decyzji czy chce byc chrzczona czy tez nie.
Jestem zdania ze albo sie wierzy w Boga i jest sie praktykujacym katolikiem i chrzci dziecko, albo nie.

Chrzcic czy nie?

07 cze 2016 - 22:19:58

Dokładnie. Masz jakiś konkretny powód? Ja nie wyobrażam sobie nie ochrzcic dziecka

Chrzcic czy nie?

07 cze 2016 - 22:35:41

Ja nie ochrzczę. Nie wierzę w koscioł, nie uznje tych zasad. Jeśli dziecko bedzie chciało w przyszłości iść tą drogą, proszę bardzo.

Chrzcic czy nie?

07 cze 2016 - 22:50:10

ja ateistka, mąż protestant - dziecko nie ochrzczone. Rodzina się nie doprasza, nie dopytuje. Być może babcia (protestantka) będzie proponować szkółkę niedzielną i jeśli mąż się zgodzi wozić syna do zboru protestanckiego to niech sobie jeżdżą. Ja do kościoła i na religię na pewno nie zaprowadzę ale jeśli będzie starszy to też nie zabronię

Chrzcic czy nie?

08 cze 2016 - 08:28:15

Tak, slub chcemy wziac za rok lub dwa i chcialam uroczystosci polaczyc.
Nie chodze do kosciola, a w Boga wierze po prostu zalezy mi na tym by te dwie uroczystosci połączyć. Podczas gdy moi rodzice sa zachwyceni pomyslem, przyszki tescie chyba sie dziwią. Nie chce chaosu w rodzinie, a z drugiej strony nie chce robic nic wbrew sobie.

Nie jestem przekonana do chrztu i ślubu koscielnego ponieważ nie podoba mi sie to co robi Kościół stąd.moje rozterki. Zastanawiam sie czy on ma cokolwiek jeszcze wspolnego z prawdziwą wiarą.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-06-08 08:30 przez wiktorka88.

Chrzcic czy nie?

08 cze 2016 - 11:40:22

Twoje dziecko i twoja decyzja...chcesz połączyć to ze ślubem to zrób tak, fajna sprawa, nie ty pierwsza i nie ostatnia, jest tak coraz częściej że rodzice odkładają to na póżniej...sami księża doprowadzają do takich sytuacji że ludzie zaczynają wątpić w sens takich i innych ceremoni...np podchmielony ksiądz dający chrzest to kiepska wizja a zdarza się i tak. Zdecyduj sama.

Chrzcic czy nie?

08 cze 2016 - 11:45:21

Bardzo indywidualna sprawa, każdy przecież ma swoje sumienie i albo jest wierzący i chce ochrzcić dziecko albo nie. Nikt nie powinien podejmować decyzji w oparciu o to co powiedzą inni.

Chrzcic czy nie?

08 cze 2016 - 14:07:10

Jeżeli jesteś katoliczką to sama powinnaś wiedzieć czy dziecko należy ochrzcić czy też nie. Chrzest to sakrament a nie polanie głowy wodą.

Chrzcic czy nie?

08 cze 2016 - 16:09:42

a ja ochrzczę. Nie zrobię dziecku tym żadnej krzywdy na pewno, będę też chodzić z dzieckiem do kościoła na msze dla dzieci mimo że teraz rzadko chodzę. Chcę mu pokazać jaka jest ,,nasza'' religia z pokolenia na pokolenie, choćby ze względów na tradycje a później przyjdzie moment że dziecko samo podejmie decyzję czego chce- nie będę nalegać w żadną stronę. Wychodze z założenia że lepiej w coś wierzyć niż w nic..

Chrzcic czy nie?

08 cze 2016 - 17:35:30

dziwne pytanie .
Człowiek sie rodzi i powinien mieć chrzest .
A co dalej jak dorośnie to sam bedzie decydował o swojej wierze.
Nie rozumiem matki , skoro ona nie wierzy niech nie robi dziecku krzywdy .
Obciach jest dopiero jak dziecko jest juz duże , albo dorosłe.
A gdzie póżniej komunia ślub kościelny .

jeśli matka tego nie uznaje to powinna uszanować wiarę , nie chodzi sie do kościoła na pokaz ani dla jaj .
Bzdury wypisuje co do religii.

Chrzcic czy nie?

08 cze 2016 - 18:23:07

Banach nic nie rozumiem z Twojej wypowiedzi. Jaki obciach jak podrośnie, że co?
W dalszej wypowiedzi piszę, że chcę razem ze ślubem za jakiej 2 lata. Znam jednak dzieci ktore nie zostaly ochrzczone i to żaden wstyd, zasciankowe myslenie.

Chrzcic czy nie?

08 cze 2016 - 19:40:35

Chrzest nie czyni dziecka z góry katolikiem, kiedys w przyszlosci samo zdecyduje w ktora stronę pójdzie. Ja w Kościół nie wierze ale w Boga owszem i ochrzczę syna. Decyzja należy do Ciebie ;)

Chrzcic czy nie?

10 cze 2016 - 17:48:21

Mam w rodzinie osobę która nie miała bierzmowania. Chcąc wziąć ślub musieli nieźle się nakombinować żeby załatwić bierzmowanie. Dziecko chrzcili jak miało roczek.
Moja siostra ma córę 3 letnią i dopiero teraz myślą nad chrztem .... Dla mnie to dziwne bo jak zapanować nad 3letnim dzieckiem które nie posiedzi a wręcz przeciwnie będzie latało po kościele.
Fakt lepiej ze ślubem zrobić chrzest ale .... Na czym będzie większe skupienie? Na samym sakramencie ślubu czy chrztu? Poza tym małe dziecko jest po prostu wygodniej ochrzcić bo śpi.
Jest jeszcze inna kwestia. Są księża którzy nie chcą dawać chrztu jeśli rodzice nie są po ślubie. Dla mnie to dziwne że narzucają nam co powinniśmy zrobić.
Nie chodzę do kościoła co niedziela wręcz przeciwnie jak pójdę raz do roku to dobrze ale dzieci ochrzciłam.

Chrzcic czy nie?

11 cze 2016 - 18:37:20

hej. ja mam dwoje dzieci. oboje ochrzczonych. syn 2 lata temu byl u komunii. cora idzie za 4 lata. ale czy bierzmowani beda to zostawiam im decyzje. dla mnie to nie musza nic miec. niestety u nas tesciowa nalegala i dla swietego spokoju sa pochrzczeni. my jestesmy "maluzenstwem" od 11 lat i niestety nie udalo jej sie nas zmusic do zalegalizowania zwiazku. ale jesli chodzilo o dzieci to nawet moja wiekowa babcia twierdzila ze puki mali powinni miec chrzest i komunie. a pozniej niech sami decyduja. oboje chodza na lekcje religii ale do kosciola to juz im sie nie chce. a jak maja sluchac o polityce to lepiej niech ida na plac zabaw. ja jak bylam mala to lubilam chodzic na msze. ale to byly inne czasy.ksieza nie interesowali sie polityka, sejmem itp. jesli nie jestes pewna czy chcesz ochrzcic o poczekaj tak do 9roku. mam kolezanke ktora dopiero na miesiac przed komunia swieta ochrzcila syna. ale to on tego chcial. oni jako rodzice nie zmuszali go do niczego.
pozdrawiam

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pasy samochodowe w ciąży, adaptery - opinie