Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Chrzcic czy nie?

11 cze 2016 - 22:34:13

Chrzest święty to obrzęd nawrócenia i oczyszczenia z grzechów.Przyjęcie chrztu oznacza, że człowiek staje się chrześcijaninem i może przyjmować inne sakramenty.Jeżeli ktoś wierzy w Boga (niekoniecznie w spawy kościoła i księży)powinien ochrzcić dziecko. Po chrzcie jest wolny od grzechu i piękny jak anioł. W razie śmierci jest u Boga a tak to znajduje się w szponach szatana.
fajnie tu jest opisane ;-) http://pietrasdawid.pl/kazania-konferencje/pisane/kosciol-wiara-katolicka/chrzest-sw

Chrzcic czy nie?

12 cze 2016 - 18:35:08

Ja z kolei nie rozumiem jak można mówić a tutaj dokładniej pisać, że wierzy się w Boga a jednocześnie odmawiać własnemu dziecku łaski- bo sakrament chrztu wg mnie tym właśnie jest. Jak dziecko może zdecydować czy chce być ochrzczone później, kiedy od początku rodzice mu tej wiary nie przekażą, nie wytłumaczą... Dla mnie twierdzenie że nie ochrzczę dziecka bo nie wierzę w Kościół tylko w Boga jest co najmniej dziwne, jedno wyklucza drugie. A poza tym to na pewno kwestia do rozważania na forum? Wątpię...

Chrzcic czy nie?

12 cze 2016 - 21:55:55

jak się jest wierzacym to nie wybiórczo czyli biore tylko to co mnie pasuje z danej religii, więc jak jestes wierzaca to powinnas przestrzegać zasad jakie są w kosciele katolickim.

Chrzcic czy nie?

22 cze 2016 - 16:44:28

Oczywiście ze ochrzcić dziecko, przecież to najważniejsze.

Chrzcic czy nie?

14 lip 2016 - 19:14:31

Wielu osobom nie chce się poprostu słuchać tych kazań,które prawia księża kiedy idzie się załatwiać chrzciny.Duża część robi wielką łaskę,że zgodzi się na chrzest.Dziwi mnie,że niektore osoby warunkuja wiarę w Boga od tego czy pójdą do drugiego człowieka i ten człowiek poodprawia modły...

Chrzcic czy nie?

15 lip 2016 - 22:56:51

Nie chrzcic wcale.

Chrzcic czy nie?

26 wrz 2016 - 12:41:48

Ja bym chrziła dziecko. Później Twoje dziecko samo zdecyduje, czy chce być osobą wierzącą czy nie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Niezbednik poporodowy