Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cesarska jak załatwić??

06 kwi 2016 - 09:55:33

widocznie nie rozważyłaś wszystkiego, popytaj lepiej kogoś doświadczenego, a nie czytasz jakieś bzdury, to co czytałaś to chyba pisały jakieś delikatne panienki którym każdy najmniejszy dotyk sprawia ból. piszesz że boisz sie porodu a iść do łóżka z facetem to się bałaś?? jak widzisz nie da się załatwić cesarki dla zachcianki

Cesarska jak załatwić??

06 kwi 2016 - 10:15:20

Dziewczyny ,które rodziły SN wytłumaczcie mi ,co Wy możecie wiedzieć o CC i jego następstwach a także o tym jak się czuje kobieta po CC ,skoro nie rodziłyście w ten sposób ?????

Cesarska jak załatwić??

06 kwi 2016 - 10:35:19

Oczywiście, że nic :) nawet jeśli opieramy się na odczuciach koleżanek. Naprawdę każda z nas znosi ból inaczej i nikt nikogo nie powinien straszyć.

Autorko, jakich jeszcze porad oczekujesz? Jeżeli nie masz wskazań, nie możesz sobie pozwolić na opłacenie prywatnego porodu to nie będziesz miała cc i nie ma na to rady. Żadna z nas nic Ci tu nie poradzi.

Cesarska jak załatwić??

06 kwi 2016 - 12:17:35

Strach strachem ale najważniejsze powinno byc dobro i bezpieczeństwo dziecka. Ja rodziłam przez cc, bo maluch sie nie odwrócił. Nie wiem co to poród sn ale wiem czym jest cesarka. Szybkie cięcie i dziecko wyjęte, oczywiście potem brzuch boli, ale znowu nie tak długo dochodzi sie do siebie, ja pozbierałam sie szybko. Nie jest to jednak dobre dla dziecka, nie nabywa on flory bakteryjnej przechodząc przez kanał rodny przez co jest bardziej narażony na alergie, często brak pokarmu wiec nie karmi sie zaraz po urodzeniu, nie można dostac dziecka od razu bo rana na brzuchu itd itd wiec nie jest to tez taka sielanka. Wiem, że teraz podaja dzieciom rodzonym przez cc flore bakteryjną do skolonizowania w postaci preparatu FFbaby i przez to ogranicza sie ryzyko alergii czy zakażeń szpitalnych. Każdy wariant ma swoje dobre i złe strony i może nie trzeba sie upierac przy swoim tylko oprzeć na instynkcie i naturze.

Cesarska jak załatwić??

06 kwi 2016 - 12:35:34

Miałam poród sn i bolało, owszem, chcociaż byłam o tyle wygrana, że mnie nie nacinały. Popiekło 5 dni podczas oddawania moczu i przestało. Sam poród nie bolał, bolały skurcze, a skurcze mogą być również w trakcie cc bo możesz umówić się na termin, a zaczniesz rodzić prędzej. Jedno wiem na pewno, przy drugim dziecku bedę żądać- prosić nie wystarczy- o znieczulenie, podobno duuuuuużo mniej boli. Po porodzie borykałam się z nietrzymaniem moczu i hemoroidami które są podobno dość częstym problemem kobiet po porodzie sn, ale to już za mną. Co do doznań, bliskości z mężem, jest dokładnie tak, jak przed ciążą. Dowiedz się wszystkiego u lekarza prowadzącego, a najlepiej gdybyś była w trakcie ciąży pod obserwacją ordynatora oddzialu położniczego i z nim załatwiała cc, bo chyba tylko on może o tym zadecydowac.

Cesarska jak załatwić??

06 kwi 2016 - 13:36:12

Żadnych bzdur się nie oczytałam ,tak mowiły również moje koleżanki które rodziły jest inny seks inne wszystko boli krocze,ciągnie blizna itd poza tym to pochwy jest szersza mówi nawet ginekolog także wiem co piszecesarce też boli ale przynajmniej nie w krocze... Cesarskie da się załatwić bo nie jedna dziewczyna tak rodziła i ja jestem w stanie zapłacić tyle ile trzeba i myślę że będzie to i tak tańszy koszt niż 6500zl.

Madlena25 do łóżka nie bałam się iść i mnie nie obrażaj bo ja ciebie nie obrażam, to ze ty masz tak wspaniały seks, pochwe po sn itd nie znaczy że każda ma takie szczęście i będzie miała. Bez powodu nikt tak nie mówi i nie pisze jest luzniej

Żadnych bzdur się nie naczytałam ,tak mowiły również moje koleżanki które rodziły ,jest inny seks inne wszystko bol krocze,ciągnie blizna itd poza tym to pochwa jest szersza o tym mówi nawet ginekolog,węższe może być wejście bo jest zszyte a i dalej już inaczej także wiem co pisze Po cesarce też boli ale przynajmniej nie w kroczu... Cesarke da się załatwić bo nie jedna dziewczyna tak rodziła i ja jestem w stanie zapłacić tyle ile trzeba i myślę że będzie to i tak tańszy koszt niż 6500zl.

Madlena25 do łóżka nie bałam się iść i mnie nie obrażaj bo ja ciebie nie obrażam, to ze ty masz tak wspaniały seks, pochwe po sn itd nie znaczy że każda ma takie szczęście i będzie miała. Bez powodu nikt tak nie mówi i nie pisze jest luzniej



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-04-06 13:43 przez styl9191.

Cesarska jak załatwić??

06 kwi 2016 - 16:11:33

6500 zł to dużo. W Białymstoku jest prywatna klinika - dużo moich znajomych robiło tam cc. Płacili 1500 zł.

Cesarska jak załatwić??

06 kwi 2016 - 20:58:34

@styl9191 a co Toba kieruje ze wybierasz cesarke jakies konkrety bo to co napisałas mnie nie przekonuje ze boli krocze nie zaprzecze owszem boli ale tydz i masz wszystko zagojone ( dodam ze byłam nacinana) szersza pochwa z tym bym polemizowała róznie z tym bywa trzeba cwiczyc miesnie kegla wtedy nie ma z tym problemu :)jako córka ginekologa powiem ci ze nigdy bym nie dała sobie swiadomie zrobic cesarki. raz nie jest to zdrowe dla dziecka ( podczas normalnego porodu uwalniane sa hormony które sa przydatne dziecku, dwa masz bliznę a z bliznami róznie bywa u jednego piekny szew a u innego masakra ( czasem mozna poogladac na tvn style programy o chirurgi estetycznej) trzy przeciete masz nerwy wiec wokoło blizny nie zawsze wraca czucie i to wcale nie jest przyjemne a o tym nikt nie wspomina. Ja teraz kiedy jestem po operacji co prawda na szyi mineło 6 miechów a ja jeszcze miejscami nie mam czucia newry sie nie odbudowały i nie odbuduja. i jeszcze dodam tak od siebie skoro poród uważasz za mega męczarnie to ja nie wiem co powiesz na macierzyństwo bo jak na moje poród to mały pikus w pózniejszych trudach :P

@incognito82 rewelacyjnie napisane. I tak samo uważam ze autorka nie dojrzała do bycia mamą. ciekawe co zrobi jak bedzie miała zastoje pokarmowe itp. no chyba ze stwierdzi ze nie bedzie karmic piersia bo to jej zniszczy biust>. I tu ubiegne autorkę watku biust i ciało zmienia sie pod wpływem hormonów a karmienie nie ma zadnego wpływu na jego wyglad. Ja mam ponad 40 i z moim biustem nic sie nie stało nie mam rozstepów nawet na brzuchu ale ja mam taka skóre. co do Hemoroidów któras o tym pisała to najczesciej wychodza wczesniej bo ok 8-9 miesiaca w ciazy a jak wyjda to tez na to sa leki np. diohespan max 3 razy dziennie po 3 tabletki i tak przez tydzień,i po kłopocie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-04-06 21:18 przez agata74.

Cesarska jak załatwić??

06 kwi 2016 - 21:55:04

Dziś zdecydowałam o klinice prywatnej poród na życzenie sn lub cesarska wszystko już wiem ,więc jednak można ... A te bzdury co niektóre z was piszą że nikt mi nie zrobi cesarki ,,tak po prostu , to wynika z tego ze jesteście tak złośliwe ze szkoda gadac . Okazuje się jednak inaczej dziś dzwonilam.

Cesarska jak załatwić??

06 kwi 2016 - 22:51:38

marzylam o tym by poznac Twoja decyzje spac nie.moglam....
jedno jest pewne ze za kase ksiadz sie modli ale czy rozstapia sie dla niego niebosa to juz inna sprawa



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-04-06 22:54 przez incognito82.

Cesarska jak załatwić??

06 kwi 2016 - 23:03:06

Cytat
incognito82
marzylam o tym by poznac Twoja decyzje spac nie.moglam....
jedno jest pewne ze za kase ksiadz sie modli ale czy rozstapia sie dla niego niebosa to juz inna sprawa

Decyzja była już podjęta na poczatku wątku więc nie miałaś o czym marzyć ale gdyby niektórzy czytali ze zrozumieniem to nie musieliby zarywac nocy.

Cesarska jak załatwić??

06 kwi 2016 - 23:18:28

Cytat
styl9191
Dziś zdecydowałam o klinice prywatnej poród na życzenie sn lub cesarska wszystko już wiem ,więc jednak można ... A te bzdury co niektóre z was piszą że nikt mi nie zrobi cesarki ,,tak po prostu , to wynika z tego ze jesteście tak złośliwe ze szkoda gadac . Okazuje się jednak inaczej dziś dzwonilam.
Alesz w klinikach prywatnych cesarka na zyczenie to norma tylko jaka cena za to, to po pierwsze po drugie dobrze sie zorientuj co w razie komplikacji bo na bank będą wiezli ciebie lub dzieko do normaLNEGO SZPITALA i tam już nie bedzie bo ja zapłaciłam i mi sie nalezy. :P proponuję dobrze przemyśleć i nikt tu nie jets złosliwy a dzieli sie swoimi doswiadzceniami. Proponuję mniej rozczulania i pieszczenia sie nad soba bo macierzynstwo jak nic Cie przerosnie. Dla mnie liczy sie bardziej bezpieczeństwo i opieka medyczna niż ładne kolorowe ściany i "luksusy" za ktore płacisz grubą kase



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-04-06 23:20 przez agata74.

Cesarska jak załatwić??

06 kwi 2016 - 23:27:57

Cytat
agata74
Cytat
styl9191
Dziś zdecydowałam o klinice prywatnej poród na życzenie sn lub cesarska wszystko już wiem ,więc jednak można ... A te bzdury co niektóre z was piszą że nikt mi nie zrobi cesarki ,,tak po prostu , to wynika z tego ze jesteście tak złośliwe ze szkoda gadac . Okazuje się jednak inaczej dziś dzwonilam.
Alesz w klinikach prywatnych cesarka na zyczenie to norma tylko jaka cena za to, to po pierwsze po drugie dobrze sie zorientuj co w razie komplikacji bo na bank będą wiezli ciebie lub dzieko do normaLNEGO SZPITALA i tam już nie bedzie bo ja zapłaciłam i mi sie nalezy. :P proponuję dobrze przemyśleć i nikt tu nie jets złosliwy a dzieli sie swoimi doswiadzceniami. Proponuję mniej rozczulania i pieszczenia sie nad soba bo macierzynstwo jak nic Cie przerosnie. Dla mnie liczy sie bardziej bezpieczeństwo i opieka medyczna niż ładne kolorowe ściany i "luksusy" za ktore płacisz grubą kase


I właśnie w takiej klinice taka opiekę dostanę bo to co się dzieje w szpitalach państwowych to się w głowie nie mieści tam to dopiero traktują rodzące jak smiecia

Cesarska jak załatwić??

06 kwi 2016 - 23:32:37

Cytat
styl9191
Cytat
agata74
Cytat
styl9191
Dziś zdecydowałam o klinice prywatnej poród na życzenie sn lub cesarska wszystko już wiem ,więc jednak można ... A te bzdury co niektóre z was piszą że nikt mi nie zrobi cesarki ,,tak po prostu , to wynika z tego ze jesteście tak złośliwe ze szkoda gadac . Okazuje się jednak inaczej dziś dzwonilam.
Alesz w klinikach prywatnych cesarka na zyczenie to norma tylko jaka cena za to, to po pierwsze po drugie dobrze sie zorientuj co w razie komplikacji bo na bank będą wiezli ciebie lub dzieko do normaLNEGO SZPITALA i tam już nie bedzie bo ja zapłaciłam i mi sie nalezy. :P proponuję dobrze przemyśleć i nikt tu nie jets złosliwy a dzieli sie swoimi doswiadzceniami. Proponuję mniej rozczulania i pieszczenia sie nad soba bo macierzynstwo jak nic Cie przerosnie. Dla mnie liczy sie bardziej bezpieczeństwo i opieka medyczna niż ładne kolorowe ściany i "luksusy" za ktore płacisz grubą kase


I właśnie w takiej klinice taka opiekę dostanę bo to co się dzieje w szpitalach państwowych to się w głowie nie mieści tam to dopiero traktują rodzące jak smiecia
nie wiem w jakim świecie żyjesz ale chyba u ciebie czas zatrzymał sie na latach 70 jesli chodzi o Twoją wiedze na temat rodzenia w szpitalach panstwowych. No skoro dla ciebie bardziej liczy sie ze bedziesz miec "luksusy" a nie bezpieczeństwo no to wspólczuję dziecku .
napisałaś " Żeby rodzic prywatnie mnie nie stać bo to koszt w moim mieście 6500" to cos sciemniasz bo tylko prywatnie zrobisz cc na zyczenie to jak z tym jest stac cie czy nie :P ?


Dobrze wydedukowałam brak dojrzałosci :P nie wiem czy wiesz ale ciąza trwa 40 tyg a ty juz szukasz kogos kto zrobi Ci CC?
"Hej dziewczyny, mam do was pewne pytanie, gdyz niedawno dowiedzialam sie ze jestem w ciazy( to moja pierwsza ciaza) , bardzo sie ciesze z tego powodu , mam meza ktorego bardzo kocham ,tylko ostatnio strasznie jestem zdolowana tym ze slyszalam jak bardzo traci sie figure po porodzie:( Nie pomyslcie sobie ze jestem jakas snobką ale zalezy mi na tym zeby nie stracic tego co mam teraz. Słyszalam ze strasznie obwisają piersi (worki) , brzuch z nadmiaru skory:( Chcialabym byc nadal atrakcyjna dla swojego meża, nie wstydzic sie pozniej przed nim rozebrac i byc pewna siebie . Teraz natomiast wiem i czuje ze podoba mu sie moje cialo zwlaszcza piersi . Naprawde moze to glupie ale mam takiego dola... Strasznie bym sie wtedy czula gdyby to wszystko faktycznie wygladalo tak jak czytalam na jednym z forum . Młode mamy... jak to z wami bylo jak wygladalyscie po urodzeniu , czy wasze ciala naprawde zmienily sie na duzo gorsze?"
Masakra jak dla ciebie wyglad po ciązy jak i sam poród w luksusach jest wazny to tym bardziej wspólczuje dziecku



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-04-06 23:47 przez agata74.

Cesarska jak załatwić??

07 kwi 2016 - 00:05:13

Miałam dwie cesarki (11 i 5lat temu). CC każdy straszy-teraz morfina w kregi i nawet przeciwbólowego pożniej nie trzeba. Wstajesz normalnie po 7h nic nie czujesz. W życiu nie chciałam SN (jestem dość mała w środku a dzieci miałam ponad 4kg więc to mogło być mało ciekawe.) Idz do psychiatry-on wystawi ci papier jak powiesz,że się boisz. Na CC umawiasz się wcześniej ze szpitalem i po krzyku. Dodam tylko od siebie,że miałam bóle porodowe przy 1 dziecku i rozwarcie mi "szło" myślałam,że zdechnę z bólu. Nigdy SN..

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

praca