Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cesarska jak załatwić??

04 kwi 2016 - 11:36:13

Hej dziewczyny, zdecydowałam ze chce rodzic przez cesarskie ciecie. Rozwazylam już wszystkie za i przeciw w tej kwestii.Od początku nie wyobrażałam sobie porodu naturalnego ,chyba umarlabym ze stresu i wątpię żeby udało mi się współpracować z położna czy tam lekarzem podczas porodu. Na dodatek mam dość tych wszystkich opini jak to rodzą po 15 godzin w meczarniach,mają szersze pochwy, zero satysfakcji z seksu (twierdza również ze węższe ale to tylko przecież przy wejściu bo jest ciasnej zszyta...) nie trzymanie moczu , pieczenie przy sikaniu,nie można usiąść na pupie normalnie bo boli,ogolic sie masakra... i inne.Nie wyobrażam sobie takiego dyskomfortu w tym miejscu.Cesarska to też ból, na pewno nie maly, wiem to, ale nie w tym miejscu.Dlatego dziewczyny moje pytanie jak załatwić sobie cesarskie,nie mam żadnych przeciwwskazań jak narazie bo jestem w 13 Tc ale nie chce czekać chce mieć pewność że będę mieć cc. Żeby rodzic prywatnie mnie nie stać bo to koszt w moim mieście 6500 ,więc do kogo mogę się zwrócić i ile zapłacić jak to wszystko wygląda? Wiem tylko że zaświadczenie od psychiatry o tokofobii nie wszędzie uwzględniają...a ja chce mieć pewnosc,proszę o jakieś porady dziekuje

Cesarska jak załatwić??

04 kwi 2016 - 12:52:04

a pytałaś w ogóle lekarza prowadzącego ciążę? może on podpowie jeśli powiesz mu o swoich obawach. Aczkolwiek Twoje argumenty są trochę zadziwiające:)

Cesarska jak załatwić??

04 kwi 2016 - 13:15:53

to co piszesz to bzdury nie wiem gdzie to wyczytałaś, ja jestem po naturalnym porodzie za miesiąc rodze drugi raz i nie wyobrażam sobie innego sposobu, wręcz przeciwnie modlę się o naturalny poród
po 1) jest o wiele bezpieczniejszy dla dziecka i dla ciebie
po 2) ból jest i będzie przy jednym i drugim, urodzisz raz i masz z głowy a rana po cesarce boli przez kilka dni i sama nie dasz rady jak nikt ci nie pomoże
po 3) po naturalnym porodzie szybciej wrócisz do formy a zszyte krocze to pikuś przy ranie po cesarce, 2 dni i przestanie boleć
a odnośnie dyskomfortu przy współżyciu to też bzdura u mnie wręcz przeciwnie było ciasniej niż na początku a co za tym idzie większa przyjemność. organizm kobiety jest tak przystosowany że w ciągu 6 tygodniu wszystko wraca do normy.
i nie masz co sugerować się opiniami że inne kobiety rodzą po 15 godzin bo kazda kobieta jest i każdy poród jest inny rzeczywiście są takie które sie męczą cały dzień ale też są takie które rodzą w 5 minut,
jeszcze dobrze się zastanów, ja nie wyobrażam sobie cesarki, gdyby mi lekarz proponował że po co mam się męczyć to absolutnie się nie zgodzę tylko w nagłych przypadkach w razie zagrożenia

Cesarska jak załatwić??

04 kwi 2016 - 15:26:26

Cytat
Madlena25
to co piszesz to bzdury nie wiem gdzie to wyczytałaś, ja jestem po naturalnym porodzie za miesiąc rodze drugi raz i nie wyobrażam sobie innego sposobu, wręcz przeciwnie modlę się o naturalny poród
po 1) jest o wiele bezpieczniejszy dla dziecka i dla ciebie
po 2) ból jest i będzie przy jednym i drugim, urodzisz raz i masz z głowy a rana po cesarce boli przez kilka dni i sama nie dasz rady jak nikt ci nie pomoże
po 3) po naturalnym porodzie szybciej wrócisz do formy a zszyte krocze to pikuś przy ranie po cesarce, 2 dni i przestanie boleć
a odnośnie dyskomfortu przy współżyciu to też bzdura u mnie wręcz przeciwnie było ciasniej niż na początku a co za tym idzie większa przyjemność. organizm kobiety jest tak przystosowany że w ciągu 6 tygodniu wszystko wraca do normy.
i nie masz co sugerować się opiniami że inne kobiety rodzą po 15 godzin bo kazda kobieta jest i każdy poród jest inny rzeczywiście są takie które sie męczą cały dzień ale też są takie które rodzą w 5 minut,
jeszcze dobrze się zastanów, ja nie wyobrażam sobie cesarki, gdyby mi lekarz proponował że
po co mam się męczyć to absolutnie się nie zgodzę tylko w nagłych przypadkach w razie zagrożenia[/auto

Chciałabym wierzyć w to co piszesz ale to co ja wyczytałam można znaleźć na każdym forum i nie tylko to. Jeszcze inne przypadki typu pęknięcia itd

Cytat
Kanti
a pytałaś w ogóle lekarza prowadzącego ciążę? może on podpowie jeśli powiesz mu o swoich obawach. Aczkolwiek Twoje argumenty są trochę zadziwiające:)[/auto

Swojego lekarza jeszcze nie pytałam , ale patrząc po nim nie sądzę ze będzie przychylny do mojej decyzji , więc zastanawiam się nad zmianą ginekologa bądź szukać załatwiać gdzieś indziej ale nie wiem gdzie co i jak



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-04-04 15:32 przez styl9191.

Cesarska jak załatwić??

04 kwi 2016 - 16:06:06

własnie takie typu pęknięcia są o wiele bardziej bezpieczniejsze niż nacinanie, naturalne pęknięcia krocza szybciej się goją i są mniej bolesne, bardzo dobrze że lekarz nie jest za cesarką, cesarkę powinno się przeprowadzać tylko i wyłącznie w przypadkach zagrożeniach a nie dla zachcianki bo komuś się nie chce rodzić. nasze babcie rodziły w domu bez lekarza, i żyją nikt wtedy nie narzekał. ja za chwile rodze drugi raz też się boję tak samo jak za pierwszym razem to naturalne bo nigdy nic nie wiadomo. urodzić dziecko to coś wspaniałego pomimo tego bólu to wspaniałe przeżycie cesarka to już nie to samo. przy naturalnym porodzie też możesz dostać znieczulenie. ja to się bardziej boje karmienia piersią niż porodu, początki karmienia są bardzo bolesne a poród nawet nie wiadomo jak bardzo był bolesny to urodzisz raz i masz z głowy a karmić dziecko musisz co 2 godziny, brodawki bola pękają piersi nabrzmiałe pełne mleka, to też jest bardzo bolesne.

Cesarska jak załatwić??

04 kwi 2016 - 16:35:08

Ale ona nie o to pytała. Rozważyła za i przeciw i takiego dokonała wyboru, to jej sprawa. Autorko, zaświadczenia od psychologa nie uwzględniają. Od psychiatry muszą.

Dodam jeszcze, że również jestem w ciąży i tak jak Ty, kiedyś nie wyobrażałam sobie porodu naturalnego, nawet kazałam mężowi opłacić poród w prywatnej klinice :) w tej chwili przygotowuję się do porodu właśnie naturalnego :) wiem, że sobie poradzę, natura wie co robi. Oczywiście też czytałam o przypadkach ciężkich porodów, o wielkim cierpieniu i komplikacjach ale myślę, że to nie jest tak częste. Wiele daje szkoła rodzenia i pomoc w zrozumieniu, poznaniu etapów, przygotowanie psychiczne, wsparcie. Nie bój się.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-04-04 16:39 przez Misz_.

Cesarska jak załatwić??

04 kwi 2016 - 19:43:48

Może jeszcze ktoś coś wie na ten temat?

Cesarska jak załatwić??

05 kwi 2016 - 07:06:45

Nie rodziłam naturalnie,ale przez cc i miałam takie komplikacje po niej,że prawie wyprawiłam się na tamten świat i w sumie cierpiałam ponad 6 tyg,więc i cesarka to nie takie hop siup i cudowna sprawa.

Cesarska jak załatwić??

05 kwi 2016 - 11:40:30

Ja mam za sobą poród siłami natury i operację z cięciem jak do cesarki (choć nie tak inwazyjną jak cesarka) i nigdy nie wybrałabym cesarki na życzenie. Nigdy.
Ok, poród siłami natury boli (ja rodziłam bez znieczulenia), ale na dzień dzisiejszy w większości szpitali jest dostępne znieczulenie, więc ból jest do łatwego ogarnięcia. Byłam nacinana, ale komplikacji nie miałam żadnych po porodzie siłami natury. Parę dni bolało, trzeba było wietrzyć, w miarę szybko wróciłam do formy. Problemu z komfortem przy współżyciu również nie mam:) Nie wiem gdzie Ty się naczytałaś o tych wszystkich problemach, pewnie na durnych forach, gdzie najwięcej na temat rzekomego "wiadra" między nogami mają do powiedzenia panie po cesarkach, obrażając w ten sposób wszystkie kobiety, które zdecydowały się na poród siłami natury.
Natomiast po cięciu przez powłoki brzuszne była masakra, kilka dni w przykurczu, bo brzuch boli. I to boli dłużej niż trwa poród. Jak już się możesz prostować to nie możesz dźwigać (bo znowu boli). Osobiście jeszcze 3 miesiące po operacji jak poszalałam z dźwiganiem (w sensie zaczęłam funkcjonować na pełnych obrotach) to potrafiło mnie poboleć. DO tego blizna, która pozostaje i nie jest estetyczna mimo, że stosuję żele i miałam ładnie wszystko zaszyte.
Tak więc: boisz się bólu, to więcej go będzie po cesarce, komfort po urodzeniu siłami natury nadal pozostanie. A na ewentualne obniżenie narządów i tak nic nie poradzisz, bo sama ciąża wpływa na obniżenie i czasem mimo cesarki trzeba poprawić coś zabiegowo (chociażby nietrzymanie moczu).
Co do załatwienia cesarki: przemyśl to sobie, przedyskutuj z lekarzem. Zamiast załatwiać prywatnego lekarza na całą ciążę może poszukaj położnej do porodu (opłacanej prywatnie), takiej która zadba o to, żeby wszystko było jak należy? To też alternatywa:)

Cesarska jak załatwić??

05 kwi 2016 - 11:54:27

Tez nie wyobrażałam sobie naturalnego porodu. Jak dowiedziałam sie, że mała sie nie odwraca to sie ucieszyłam, że bede miala cesarke ale jak teraz o tym mysle to juz ciesze się ze sie jednak zdecydowała odwrocic. Bo tak jak pisza dziewczyny poboli kilka godzin i mozna działac a po cesarce trzeba, uważać i dłuzej leżeć w szpitalu. A jak załatwić podobno są lekarze, którzy za łapówkę to załatwiają.

Cesarska jak załatwić??

05 kwi 2016 - 16:13:22

A czemu myślisz tylko o sobie:( chyba powinnaś pomyśleć o dobru dziecka a dla niego zdecydowanie lepszy będzie poród naturalny. Niestety nic po porodzie nie jest już takie same ani nasze ciało, ani seks i musisz się z tym liczyć.

Cesarska jak załatwić??

05 kwi 2016 - 16:27:29

A z jakiego miasta jesteś i ile masz lat?

Cesarska jak załatwić??

05 kwi 2016 - 17:52:30

nie wyobrażam sobie cesarki po pierwsze gorzej wszystko się goi wewnątrz , po drugie jeśli stwarza zagrożenie dziecka lub matki to tak.
Ja rodziłam swoimi siłami zostałam nacięta w kroku miałam szwy i żyję i nie mam blizn.
Zastanów się co ty wygadujesz

Cesarska jak załatwić??

05 kwi 2016 - 22:47:25

Ale ja nie pytam co lepsze bo już rozważylam to tylko chciałabym wiedzieć jak załatwić żebym miała cc

Cesarska jak załatwić??

05 kwi 2016 - 23:59:06

nikt cesarki na zawolanie ci nie zrobi jesli nie ma do tego wskazan
mozesz wspomniec lekarzowi prowadzacenu ale za tym ida grube pieniadze
poza tym dziwie sie ze rozwazasz cesarke a nie np znieczulenie
w szpitalu w ktorym rodzilam mozna byla ustawic taka opcje ..
dziwia mnie argumenty nawet bawia
czy Ty uwazasz ze kazda rodka ma rozwalona pochwe i jedyne co.moze zaspokoic to ulan z koniem ???
piszesz o pieczeniu zapewniam ze to pikus do tego jak dochodzi sie po cesarce .15 h hmmm rodza i po 20 ale chyba nie sadzilas zachodzac w ciaze ze porod jest jak zrobienie kupy stekniesz dwa razy i przywitasz na swiecie bobaska
czytam takie posty to zastanawiam sie nad dojrzaloscia bo czuje ze nocne wstawano po 5 razy w nocy skonczy sie jakas zbiorowa domowa histeria

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Grudniówki 2016