Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

Syfilis?

10 minut temu

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

poronilam 5-6 tydzien ciazy:-(

14 mar 2016 - 07:48:23

Tydzien temu poronilam. Przed tym wszystkim kilka dni wtecz na usg widzialam bijace serduszko i zarodek. W domu dostalam malego plamienia tak skapego ze prawie go nie bylo ale spanikowalam pojechalam na szpital. To moja druga ciaza pierwsza dwa lata temu przebiegla wzorowo bez komplikacji corka zdrowa. A teraz taki pech:-( mamy z mezem konflikt serologiczny lecz po porodzie pierwszym dostalam zastrzyk z imnunoglobina bo mam krew 0rh ujemny a corka odziedziczyla dodatnia krew po tacie. Tydzien temu po poronieniu rowniez dostalam immunoglobine bo bylam lyzeczkowana i podobno ma pomoc w kolejnej ciazy zeby nie bylo kongliktu.jestem zalamana bo moja znajoma ronila juz 3 ciaze a ma 3 chlopcow lecz dziewczynki porania podobno przez ten konflikt krwi. Martwie sie ze moze u mnie tez tak jest ze byl chlopczyk moze i dlatego poronilam:( dziewczynki poprostu bede rodzic. Mialyscie taki przyklad znacie pary z konfliktem ktore maja parke? Szukam przyczyn tego poronienia bo cale 5 tyg ciazy sie stresowalam, nie raz klocilam sie z mezem nie chcialam ale wychodzilo, powstrzymywalam sie dlacdziecka ale hormony robily swoje. Bralam kwas foliowy cala ciaze i magnez a tu taki szok:-( jaka przyczyna nie wiem winie siebie mam dola psychicznego a w domu corke ktora musze sie zajac. Badania histopa. Za 2 tyg boje sie wynikow bo w tej ciazy na poczatku mialam wirusa grypy bralam leki, potem za 3 tyg przeziebienie zwykly katar lekarze twierdza ze to wirus sie przyczynil zwlaszcza 6 tydz mowia ze toni sie wirusowo.

Nikt sie nie wypowie?????

Odezwijcie sie dziewczyny moze znacie taki przypadek?????????

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-03-14 10:27 przez Byska.

poronilam 5-6 tydzien ciazy:-(

14 mar 2016 - 15:53:17

niestety ja nie mogę się na ten temat wypowiedzieć, ale bardzo Ci współczuję. Trzymaj się i oby następna ciąża przebiegała bez żadnych komplikacji.

poronilam 5-6 tydzien ciazy:-(

14 mar 2016 - 16:13:26

Witaj bardzo Ci współczuje i wiem co przeżywasz mam dokładnie to samo tylko w moim przypadku był to 7 tydzien a w 6 dostałam krwawienia w szpitalu okazało się że to krwiak dali kroplówke na zatrzymanie krwawienia 3 dni i do domu tydzien później okazało się że serduszko już nie bije , szok.. też zastanawiam się nad przyczyną bo usłyszałam od każdego lekarza inną teraz czekam na wizytę kontrolną i wyniki hist Niestety ja nie mam z mężem tak jak Ty niezgodności krwi więc się nie mogę wypowiedzieć dużo na ten temat dodam tylko że zawsze byłam zdrowa a i tak stało się nieszczęście teraz trzeba się jakoś podnieść i mieć nadzieje na kolejną zdrową donoszoną ciąże za pół roku Pozdrawiam

poronilam 5-6 tydzien ciazy:-(

14 mar 2016 - 19:10:52

To przykre,ale na pewno urodzisz następne zdrowe dziecko jak się trochę pozbierasz.Głowa do góry! Moja mama ma 0 RH- jak ty,a mój tata A RH+. Ja urodziłam się pierwsza z grupą krwi po ojcu,brat następny z grupą krwi mamy i poród ok a ostatni z grupą krwi ojca i był problem przy porodzie-był wcześniak i cesarka.. tak więc 'parka' jest możliwa, czego Ci życzę ;)

poronilam 5-6 tydzien ciazy:-(

14 mar 2016 - 20:07:10

Poroniłam w 8 tyg przeżyłam katorgę nie mam dzieci to była moja pierwsza ciąża upragniona ;/ Wiem co czujesz ale kobiety są silne pamiętaj nie można się poddawać! :*

poronilam 5-6 tydzien ciazy:-(

14 mar 2016 - 20:13:33

Moi rodzice maja konflikt serologiczny, tak jak Ty moja mama ma krew 0 RH- a ojciec ma RH+ i mam brata, czyli moi rodzice mają parkę (obydwoje z bratem mamy RH+), ale jak moja mama była ze mną w ciąży to były problemy przy porodzie, miałam tylko 2 punkty Apgara i gdyby nie ŚP. lekarz prowadzący to teraz bym tego nie napisała ;) Dlatego nie masz się co martwić - znajdź dobrego lekarza na pewno możesz mieć parkę, tu nie chodzi o płeć moim zdaniem ;)

poronilam 5-6 tydzien ciazy:-(

14 mar 2016 - 21:28:16

Współczuję straty.
Nie wypowiem się odnośnie konfliktu serologicznego, bo na tym się nie znam. Porozmawiaj o tym z ginekologiem i dopytaj, jeśli Cię to męczy. Najlepiej idź do lekarza z wynikami badań.
Co do przyczyn poronienia bardzo możliwe, że było to spowodowane grypą i/lub lekami.
Nie znam podobnego przypadku jak Twój, ale po wczesnych utratach większość kobiet rodzi normalnie zdrowe dzieci. Wczesna utrata (jeśli jest to pierwsza taka sytuacja) to nie powód do niepokoju. Nie stresuj się więc na zapas, bo najprawdopodobniej to żaden wyrok.

poronilam 5-6 tydzien ciazy:-(

15 mar 2016 - 11:25:14

współczuje straty :( co do konfliktu to z tego co ja wiem to z kazda kolejna ciążą jest trudniej bo organizm matki bardziej walczy. co do tego czy ma to jakies znaczenie odnosnie płci dziecka to sie nie wypowiem ale poszukaj sobie forum gdzie dziewczyny pisza o konfliktach serologicznych, tam sie wspolnie wspieraja dziela uwagami
http://dziecko-info.rodzice.pl/forum/przyszli-rodzice/oczekuj%C4%85c-na-dziecko/73224-konflikt-serologiczny-a-p%C5%82e%C4%87-dzieci
http://www.babyboom.pl/forum/temat/dzieci-z-konfliktu-serologicznego.18099/

poronilam 5-6 tydzien ciazy:-(

15 mar 2016 - 18:33:29

Współczuje :(


dziewczyny badajcie również poziomy hormonów tarczycy, które często są powodem poronień :(

poronilam 5-6 tydzien ciazy:-(

15 mar 2016 - 18:35:34

Współczuję Ci strasznie, ale głowa do góry. Będzie dobrze

poronilam 5-6 tydzien ciazy:-(

16 mar 2016 - 07:39:37

To mnie pocieszylas:-) bylam pare dni temu u ginekologa i pytalam o ten konflijt mowil ze to nie na znaczenia ze teraz medycyna poszla do przodu i dzieki t tym przeciwcialom ktore dostalam nic sie nie stanie. Nie ma wplywu mowil konflikt krwi na plec. Podobno u mojej ciotki musial byc to przypadek tak to okreslil. Kazal odczekac 6 miesuecy pi zabiegu do kolejnej ciazy tak on zaleca ale gadal ze 4 mies nie raz kobiety czekaja i dzieci sa zdrowe. Jest mi ciezko:-(

poronilam 5-6 tydzien ciazy:-(

16 mar 2016 - 13:25:28

Jesteś dziwna,chcesz PARKĘ! a co to za różnica..oby zdrowe było..przy konflikcie,to różnie bywa..............

poronilam 5-6 tydzien ciazy:-(

16 mar 2016 - 18:43:31

Moi rodzice mają konflikt mama ma arh (-) a tata arh (+), ja urodziłam się pierwsza, poźniej moi dwaj bracia, wszystkie ciąże prawidlowe. Ja z mężem również mamy konflikt, grupy takie same jak u moich rodziców i pół roku temu urodziłam zdrową córeczkę, grupę krwi ma po mężu:) trzymaj się, nie poddawaj będzie dobrze:)

zweryfikowana
Posty: 267
Ostrzeżenia: 1/5

poronilam 5-6 tydzien ciazy:-(

16 mar 2016 - 20:21:32

Moja mama z tatą również mieli konflikt. Nie znam dokładnie historii leczenia i czy w ogóle jakiekolwiek było... W każdym bądź razie moja mama urodziła dwóch synów i mnie (ja jako wczesniak) czwartą ciążę dopiero poroniła.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kwiecień dla kobiet w ciąży oraz matek z dziećmi