Obecnie rozmawiamy o:

zakupy internetowe

gorący temat

Budowa domu

9 minut temu

Projekt wnętrza

43 minut temu

usługi stomatologiczne

46 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

kwas foliowy w ciazy kto bral pozno?

01 mar 2016 - 07:49:49

Czy ktoras z was zazywala kwas foliowy lecz w pozniejszych tygodniach np 10 tydzien ???

kwas foliowy w ciazy kto bral pozno?

01 mar 2016 - 08:04:20

do 3 miesiąca powinno się brać, potem witaminy dla kobiet w ciąży

kwas foliowy w ciazy kto bral pozno?

18 mar 2016 - 23:57:07

Ja brałam przed ciążą już i cały czas biorę, jestem w 29tc i biore tylko kwas foliowy. Lekarz mi powiedział,że mam dobre wyniki i witamin nie musze brać dodatkowo ;)

niezweryfikowana
Posty: 86
Ostrzeżenia: 3/5

kwas foliowy w ciazy kto bral pozno?

24 kwi 2016 - 22:27:36

Od 2 trymestru ciąży warto brać Folik Mama 2/3 - a jak wcześniej nie brałaś, nie ma się cos stresować jeśli Twoja dieta bogata byla w zielone warzywa.

kwas foliowy w ciazy kto bral pozno?

23 maj 2016 - 13:57:10

ja brałam kwas foliowy około miesiąca/ dwóch przed zajściem w ciążę, od 4 tygodnia zaczęłam brać femibion natal 1 trymestr

kwas foliowy w ciazy kto bral pozno?

24 maj 2016 - 15:47:49

a ja kwas przyjmowałam w naturalnych zielonych produktach w 2 ciążach ( organizm sam się ich domagał - nawet przysłowiową kanapkę z dżemem musiałam jeść z zieleniną ) , w 1 łykałam normalny tabletkowy od 4 tyg.

witamin nie łykałam w ogóle ( przy 2 próbach organizm odrzucał natychmiast ).



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-05-24 15:48 przez MamaTrojkiszkrabow.

kwas foliowy w ciazy kto bral pozno?

31 maj 2016 - 18:39:28

no niestety kwasu foliowego z diety nie przyswoimy w potrzebnych ilościach nawet jeśli dieta była bardzo zielona, im wcześniej tym lepiej, nawet na rok przed poczęciem już warto zacząć suplementację

kwas foliowy w ciazy kto bral pozno?

30 cze 2016 - 18:39:53

ja o ciąży dowiedziałam się w 6 tygodniu i wtedy też zaczęłam brać kwas foliowy. strasznie się boję, że to jednak za późno. mam nadzieję, że mimo wszystko nie wpłynie to nagatywnie na dziecko

niezweryfikowana
Posty: 9
Ostrzeżenia: 1/5

kwas foliowy w ciazy kto bral pozno?

01 lip 2016 - 20:09:42

ja zaczełam doość pozno bo nie mialam zadnych oznak ciąży :( nawet na poczatku piłam wina troche. ale było w porzadku wszystko :)

kwas foliowy w ciazy kto bral pozno?

02 lip 2018 - 19:12:15

ja od 5 tyg ciazy biore kwas foliowy czyli od momentu jak sie dowiedzialam o fasolce :)

niezweryfikowana
Posty: 45
Ostrzeżenia: 4/5

kwas foliowy w ciazy kto bral pozno?

24 lis 2018 - 22:27:47

lekarz nie kazał Ci brać jeszcze innych witamin? Mój mówił o dha, witaminie d3, magnezie, mówił że sam kwas foliowy to za mało i można jeszcze lepiej wspomóc rozwój maluszka dostarczajac mu też tych składników o który pisałam

niezweryfikowana
Posty: 20
Ostrzeżenia: 2/5

kwas foliowy w ciazy kto bral pozno?

18 gru 2018 - 14:31:27

Z moich informacji wynika, że kwas foliowy warto zacząć brać już nawet zanim zaczniecie sitarać się o dziecko. Oczywiście nie zawsze da się to ustalić, ale to można zacząć od momentu, kiedy zdecydujecie się starać o dziecko. No i sam kwas foliowy to nie wszystko, bo warto też brać dha, magnez, jod i witaminę D, a najelepiej w jednej tabletce.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

poronilam 5-6 tydzien ciazy:-(