Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ćwiczenia ułatwiające poród

26 lut 2016 - 18:19:06

Cześć dziewczyny :) Jestem w 6 miesiącu ciąży i coraz częściej myślę o porodzie, nie wiem co mnie czeka bo jest to moja pierwsza ciąża. Chciałabym się zapytać kobietek, które już rodziły czy robiłyście jakieś ćwiczenia w ciąży żeby ułatwić i skrócić czas porodu? Na przykład wzmacnianie mięśni Kegla, czy to coś naprawdę pomaga?

Ćwiczenia ułatwiające poród

26 lut 2016 - 18:27:41

ja jestem w 28 tygodniu drugiej już ciąży, na kiedy dokładnie masz termin?
odnośnie porodu powiem ci że nie jest strasznie, nie kieruj się też opowiadaniami o innych porodach bo każdy jest inny i każda kobieta inaczej przez to przejdzie, jedna urodzi w 5 minut a druga będzie męczyć sie 2 dni.
ćwiczeń żadnych nie robiłam, chodziłam na spacery, dużo ruchu i myśle że to wystarczy

Ćwiczenia ułatwiające poród

26 lut 2016 - 18:38:19

Termin mam na 25 czerwca. Na razie porodu aż tak bardzo się nie boję, ciekawi mnie czy to co piszą w poradnikach o tych ćwiczeniach naprawdę coś pomoże. Bardziej przejmuję się tym co będzie po porodzie, jak poradzę sobie z takim maleństwem, czy nie zrobię mu krzywdy np. przy ubieraniu, myciu :P

Ćwiczenia ułatwiające poród

26 lut 2016 - 18:53:23

ja mam na 18 maja. przed pierwszym porodem też się bałam zastanawiałam się jak to będzie ale w dzień kiedy się zaczęło nie myślałam o tym i nie było źle o wiele gorzej sobie to wyobrażałam czytałam miliony gazet żeby dowiedzieć się jak to wygląda.
a co do maleństwa to nie obawiaj się nie zrobisz mu krzywdy instynkt macierzyński na to nie pozwoli, poza tym pielęgniarki ci pokażą jak ubrać dziecko tyle że one robią to bardzo szybko bo to już kwestia wprawy. ale nie masz się czego bać napewno nie zrobisz dziecku krzywdy. a wiesz już co będziesz miała? ja prawdopobnie drugą dziewczynke:)

Ćwiczenia ułatwiające poród

26 lut 2016 - 18:58:38

Ja też będę miała dziewczynkę :) mąż oczywiście chciałby pierwszego synka ale co zrobić :D ważne aby tylko dzidzia zdrowa była. Przy następnej ciąży będziemy mieć na uwadze kalendarz chiński. Słyszałaś o nim? U kilku moich znajomych się sprawdził i u mnie też a zazwyczaj nie wierzę w takie rzeczy.

Ćwiczenia ułatwiające poród

27 lut 2016 - 09:29:56

słyszałam nawet sobie teraz sprawdziłam i wyszło że dziewczynka, znalazłam też w internecie artykuł kiedy się mozna się spodziewać chłopca a kiedy dziewczynki ale czy to prawda nie wiem. mój mąż też by chciał syna ale pogodził się z myślą że będzie miał dwie córeczki najważniejsze żeby były zdrowe:)

Ćwiczenia ułatwiające poród

17 mar 2016 - 16:45:38

Ja jestem w swojej pierwszej ciąży, jednak uczęszczam na zajęcia do szkoły rodzenia i tam właśnie ćwiczymy ze wszystkimi ciężarnymi różne partie mięśni. Położne powtarzają, że jest to ważne aby mięśnie przede wszystkim wzmocnić, aby być silniejszą fizycznie podczas porodu, wtedy poradzimy sobie z tym porodem, z prawidłowym oddychaniem, parciem itp. Poza tym, jest to też trzymanie jakiejś formy, także uważam, że jak najbardziej powinno się ćwiczyć. Samo spacerowanie nie wystarcza czy ogólnie ruch. ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-03-17 16:46 przez eneduo.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

waze pytanie