Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witam. Jestem w 6 tyg ciazy. Mialam leczonego zeba zatruty nerw wczoraj poszlam do dentysty usunal miazge zeba zdezynfekowal kanal i przepukal sola morska zalozyl mi antybiotyk do zrba. Mowilam ze jestem w ciazy jednak boje sie tego antybiotyku ze zaszkodzi dziecku kazal przyjsc dopiero za 3 tyg bo nie ma terminow. Co o tym myslicie szkodzi czy nie miala z was ktoras taki przypadek? Odchodze od zmyslow a przeciez jestem w ciazy podkreslam jestem panikara.

nic sie nie martw. w ciąży też się leczy zeby. Ważne że powiedziałaś że jesteś w ciąży. Nie ma żadnych przeciwskazań do leczenia zębów w okresie ciąży nawet kanałowych tylko przed podaniem znieczulenia lekarz musi wiedzieć o ciąży i powinien zastosowac odpowiednie znieczulenie. Jeśli ktoś twierdzi że w ciąży do dentysty się nie chodzi to są kolejne mity i zabobony.

Jestem w 5 miesiącu ciąży, miałam leczonego zęba, dwójkę na górze kanałowo jakiś miesiąc temu bez znieczulenia bo nie potrzebowałam i mam wyleczony ząb i to tak że nawet zniknęła mi nadwrażliwość którą miałam, a kobiety w ciąży mają na tyle fajnie zleceniem że nie muszą długo czekać i NFZ refunduje praktycznie wszystkie zabiegi dentystyczne, a plombe mam biała, z 2 strony tak że nawet nie widać że ktoś coś przy moim ząbku robił ;)

Hejka,
przed rozpoczecniem leczenia kanałowego warto dowiedzieć się na czym ów zabieg polega. Szukając informacji trafił mi się całkiem przystepny artykuł http://www.noadental.pl/aktualnosci/czym-jest-leczenie-kanalowe-wroclaw Może przyda wam się wiedza tam zawarta, no i powodzonka :)

Ja jestem już pooo na szczeście :)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-06-25 14:56 przez tomiy0.

Ja też leczyłam zęby w ciąży, też się bałam ale moja dentystka wytłumaczyła mi że groźniejszy jest niewyleczony ząb niż leczenie go.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ćwiczenia ułatwiające poród