Obecnie rozmawiamy o:

Gastroskopia

gorący temat

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Angielski

wczoraj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

wczoraj o 18:57

transport i spedycja

wczoraj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

cukrzyca ciazowa w 7 tyg ciazy

17 lut 2016 - 18:00:43

Odebralam dzis wyniki krwi i okazalo sie ze mam podwyzszona glukoze przy normie 5.01 ja mam 5.33 badanie robilam na czczo na wieczor jadlam tylko kolacje i pilam slodka herbate. Jutro mam badanie glukozy bede pic ten plyn i ma sie okazac czy mam cukrzyce ciazowa. Bardzo sie boje bo to dopiero 5 tydz od zaplodnienia a 7 od om. Miala ktoras z was taki przypadek boje sie o dziecko.

cukrzyca ciazowa w 7 tyg ciazy

17 lut 2016 - 18:15:59

Proszę się nie martwić, bo stres bardzo negatywnie wpływa na rozwój ciąży.
Ja miałam cukrzycę ciążową, co prawda dopiero od 6 mc.
Też tak jak Pani miałam delikatnie podwyższony cukier. Zostałam skierowana do poradni dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Nauczono mnie poprawnie się odżywiać i musiałam 5 razy dziennie mierzyć sobie cukier po posiłku. Byłam pod stałą opieką lekarza i dzidziuś urodził się całkiem zdrowy. W moim przypadku obyło się bez insuliny ale w poradni spotykałam wiele kobiet które ją zażywały. Z kilkoma jeszcze mam kontakt i ich dzieci są zupełnie zdrowe.
Także głowa do góry.
Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego

cukrzyca ciazowa w 7 tyg ciazy

17 lut 2016 - 18:20:25

Dziekuje za odpowiedz mam nadzieje ze dobrze sie skonczy . martwie sie bo zazwyczaj cukrzyca pojawia sie wlasnie w drugim trymestrze a u mnie juz cukier podwyzszony tak wczesna ciaza 1 trymestr.

A czy u pani wczesniej w poczatku ciazy glukoza byla w normie?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-02-17 18:21 przez Byska.

cukrzyca ciazowa w 7 tyg ciazy

18 lut 2016 - 12:39:22

U mnie po badaniu glukozy także stwierdzona została cukrzyca ciążowa. Nie musiałam na szczęście przyjmować insulinę ani być pod kontrolą poradni diabetologicznej.Wystarczyło mierzenie cukru naczczo i po każdym posiłku. Oczywiście konieczna była dieta tj. herbata bez cukru, brak słodyczy, ciemne pieczywo. Czasem pozwoliłam sobie na małe grzeszki... A maluszek urodził się cały i zdrowy (10/10). Także proszę się nie martwić bo to bardziej szkodzi maluszkowi. Wszystko będzie na pewno dobrze :)

cukrzyca ciazowa w 7 tyg ciazy

18 lut 2016 - 14:57:51

Tak, była w normie. Myślę, że jeżeli będzie Pani przestrzegała diety to na pewno nic się dzidziusiowi złego nie stanie. Groźne są wahania cukru we krwi dla dzidziusia, a przy właściwym odżywianiu nie będzie Pani mieć wahań cukru. Proszę jeszcze spojrzeć na to z drugiej strony. Będzie Pani jeść zdrowo, dostarczać dzidziusiowi wszystkich niezbędnych wartości odżywczych.
Ja do momentu pojawienia się cukrzycy jadłam wszystko, tłusto i to na co miałam ochotę,w konsekwencji bardzo przytyłam i źle się czułam, nie mówiąc już o fatalnych wynikach badania krwi. Jak pojawiła się cukrzyca odżywiałam się prawidłowo pod kontrolą lekarza, schudłam w ciągu ostatnich 3 mc ciąży 8 kg, czułam się lepiej niż na początku ciąży, wyniki krwi się poprawiły. Bałam się bardzo, że taka dieta i spadek wagi w ciąży zaszkodzi dzidzi,ale mały urodził się zupełnie zdrowy.
Będzie dobrze, myślę że jak zostanie Pani skierowana do poradni dla kobiet z cukrzycą w ciąży, będzie Pani cały czas pod kontrolą i spotka Pani inne kobiety z tym samym problemem to przestanie się Pani martwić.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Sierpniowe mamusie 2016