Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

początek ciąży

09 lut 2016 - 11:36:36

Hej dziewczyny, mam do was pewne pytanie, gdyz niedawno dowiedzialam sie ze jestem w ciazy( to moja pierwsza ciaza) , bardzo sie ciesze z tego powodu , mam meza ktorego bardzo kocham ,tylko ostatnio strasznie jestem zdolowana tym ze slyszalam jak bardzo traci sie figure po porodzie:( Nie pomyslcie sobie ze jestem jakas snobką ale zalezy mi na tym zeby nie stracic tego co mam teraz. Słyszalam ze strasznie obwisają piersi (worki) , brzuch z nadmiaru skory:( Chcialabym byc nadal atrakcyjna dla swojego meża, nie wstydzic sie pozniej przed nim rozebrac i byc pewna siebie . Teraz natomiast wiem i czuje ze podoba mu sie moje cialo zwlaszcza piersi . Naprawde moze to glupie ale mam takiego dola... Strasznie bym sie wtedy czula gdyby to wszystko faktycznie wygladalo tak jak czytalam na jednym z forum . Młode mamy... jak to z wami bylo jak wygladalyscie po urodzeniu , czy wasze ciala naprawde zmienily sie na duzo gorsze?

początek ciąży

09 lut 2016 - 13:43:47

ja mam córeczke ma 3 latka a za 3 miesiące będzie miała siostrzyczkę, w pierwszej ciąży przytyłam 20 kg teraz narazie tylko 6kg. co do wyglądu rzeczywiście troche trudno wrócić do wagi sprzed ciąży pojawiają się rozstępy, po pierwszej ciąży mam całe piersi w rozstępach ale mojemu mężowi to nie przeszkadza, mam rozstępy też na brzuchu też jemu to nie przeszkadza. po pierwszej ciąży nie udało mi się wrócić do wagi sprzed ciąży zostało kilka zbędnych kg no i trochę tej skóry na brzuchu, przy ćwiczeniach skóra by się naciągnęła ale przy małym dziecku nie ma na to czasu. nie przejmuj się jeżeli mąż cię kocha to kilka zbędnych kg i kilka rozstępów nie będzie mu przeszkadzało

początek ciąży

09 lut 2016 - 15:34:13

Nie przejmuj się tym już teraz. Jeśli odpowiednio wcześnie zadbasz o siebie to na pewno uda Ci się zaradzić tym wszystkim obawą. W ciąży jedz tyle ile potrzebujesz, nie poddawaj się wszystkim zachciankom. Możesz być także aktywna ruchowo. Jeśli ciążą będzie się dobrze rozwijała to nie ma nic na przeszkodzie byś chodziła na jogę, pilates albo specjalne zajęcia ruchowe dla kobiet w ciąży. Zaopatrz się w kremy nawilżające ciało i stosuj je każdego dnia po kąpieli. Dzięki temu zmniejszysz możliwość powstania rozstępów.

początek ciąży

09 lut 2016 - 16:08:53

ktos jeszcze sie wypowie?:(

początek ciąży

09 lut 2016 - 16:12:44

Tak jak pisała Ilonka wszystko zależy jak zadbasz o siebie :) nie dawaj sie zachciankom, bądź aktywna, smaruj brzuch/piersi/tylek/uda zwykła oliwką dla dzieci najlepiej 2 razy dziennie. Ja smarowałam na noc przez całą ciążę. Teraz jestem w 2 ciąży. W pierwszej ciąży do połowy przytyłam 10 kg, wykryto u mnie cukrzyce ciążową, przeszłam na diete i insulinę, do porodu schudłam te 10 kg, miałam cc, na drugi dzien wazyłam mniej niz przed ciązą. Wiadomo macica jeszcze powiekszona, do 3 tyg skurczyła sie. Ale odrazu po cc, nie miałam zadnych nadmiarów skury, połóżne dziwiły się. rozstepy miałam tylko na lewym pośladku, bo jak się na noc nasmarowałam to nie chchiało mi się czekac az wchłonie się, tylko kładłam się na ten lewy pośladek i spałam a oliwka wycierała się w piżame :) Takze wygladalam jak bym nie była w ciąży :)

co do piersi, to zawsze miałam małe. 55kg przy wzrosćie 170 cm :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-02-09 16:15 przez Lily2800.

początek ciąży

09 lut 2016 - 20:13:29

Nic się nie zamartwiaj kochana i nie myśl na zapas :). Ja 4 lata temu urodziłam synka ...a dziś wyglądam jeszcze lepiej niż przed ciążą :). Nie mam wgl żadnych rozstępów ... skóry obwisłej nic :). Przed ciążą ważyłam 55 . w końcówce ciązy 68,5 a teraz 49KG :) Nie smarowałam się niczym, nie używałam żadnych kremów oliwek nic :) I jadłam to na co miałam ochotę:) Jedyne co wskazane to ruch ja się nie ograniczałam w niczym chodziłam do końca na zajęcia , sprzątałam i chodziłam pieszo .. mało co autem :).

początek ciąży

10 lut 2016 - 13:22:49

Myślę, że to jest sprawa naprawde indywidualna. Jedna dziewczyna może mieć po ciąży rozstępy, obwisłą skórę i dużo przytyć a druga może wyglądać jeszcze lepiej niż przed ciąża, tak jakby nigdy w ciąży nie była. Moim zdaniem to jest zależne od tego jak w tym czasie będziemy o siebie dbać i o swoje ciało, ale również może to być zależne od genów ;)

początek ciąży

10 lut 2016 - 14:43:45

Nie martw sie.Ja przytylam w ciazy 13 kg.A po schudlam 21 kg.Wygladalam lepiej niz przed ciaza.Teraz za 2.5msc.bedziemy mieli drugiego dzidziusia.Przytylam 6 kg do tej pory.Powodzenia glowa do gory!!!:)

początek ciąży

10 lut 2016 - 23:18:43

Hej. Ja przytyłam 10 kg przed 60 w dniu porodu 70,5kg Mam 2 miesięczna córkę. To wszystko zależy od kobiety i tego jaka ma skórę i formę może geny? ??. Ja mimo smarowania i pracy do końca 7 miesiąca (h&m ciągle w ruchu. A to kasa a to ubrania dołożyć na sklep czy to komuś pomoc coś znaleźć) a po zakończeniu i przejściu na urlop codziennie minimum godzinny spacer Mm brzuch posiekany jak od noża. I może nie jakiś wybitny nadmiar skóry ale taki flaczek.;( piersi już lepiej ale ba początku po stracie pokarmu myślałam że nie spojrzę nigdy w lustro. Po testach kilku kremów i innych badziewi znalazłam coś co działa i polecam gorąca chodź nie wiem czy w Polsce jest dostępne jak nie to szukać na ebay czy tam allegro. Codziennie od miesiąca staram się chodź pół godziny poćwiczyć czy TP brzuszki czy hulahop albo nawet z małą sobie potańczyć na rękach. Najważniejsze to myśleć pozytywnie. Obecnie ważę 2 kg mniej jak przed ciąża. Ale plan do wakacji doprowadzić brzuch i piersi do jakiegoś stanu żeby nie kisic się w długich spodniach i moc jakiś dekolt założyć a nie golf.

Życzę Ci dużo zdrówka i pozytywnego myślenia. Jeśli partner Cie kocha to nic nie będzie miało znaczenia. Bo warto poświęcić się i zyskać takie maleństwo brawo



początek ciąży

12 lut 2016 - 09:06:42

Też się tego boje :( choć jestem dopiero na samym początku to już zaczelam działać, codziennie myje się szorstka gąbka zwłaszcza nogi i pupe, smaruje oliwką, a nogi i pupe masuje bańką chińska. Chciałam już kupić kremy, ale one wszystkie od 4 miesiąca. Wydaje mi się, że wszystko zależy od ciała przed ciąża. Jeśli mialas wysportowane i z mięśniami to ono łatwiej wróci do formy, a jeśli nie ćwiczyłaś nic to będzie trudniej

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

oznaczenie usg 4w6d ciaza co znaczy?