Obecnie rozmawiamy o:

transport i spedycja

gorący temat

hurtownia elektryczna

dzisiaj o 22:38

szkoła nauki jazdy

dzisiaj o 22:37

Angielski

dzisiaj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

dzisiaj o 18:57

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wrześniowe Mamusie 2016

15 lut 2016 - 13:29:53

Dołączam do Was kobietki..jestem szczęśliwa bo wkońcu się udało po tak długim staraniu jestem w 7 tyg i 4dn ciąży u gin bylam ponad tydz temu i jak narazie z usg wszystko ok..następna wizyta 29 lutego :)

vaustyna: trzymam kciuki za Ciebie oby wszystko dobrze się skończyło w Twoim przypadku...

U mnie w week zaczely sie mdlosci bylam tym wykonczona po dwoch dniach jem normalnie ale ostroznie bo niektore zapachy dzialaja strasznie...

Zapomnialam się przedstawic...mam na imię Beata to moja pierwsza ciąża termin porodu 02.10 :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-02-15 13:33 przez betkaa88.

Wrześniowe Mamusie 2016

24 lut 2016 - 22:02:38

Jak tam się czujecie dziewczyny? Jestem po usg genetycznym i teraz już się o nic nie martwię a na dodatek prawdopodobnie będzie drugi synek☺ jestem przeszczęśliwa

Wrześniowe Mamusie 2016

26 lut 2016 - 20:06:12

Ddarusia kiepsko się czuję - ze względu na cukrzycę, itp ;/ Robiłam już przezierność karkową i wszystko jest ok :)Lekarz mówił,że niby widzi córeczkę, ale nie wierze mu, bo w pierwszej ciąży też mówił,ze dziewczynka a w 24 tc powiedział, że jednak chłopak :) także czekam do 24tc i nie nastawiam się jeszcze :)

Wrześniowe Mamusie 2016

28 lut 2016 - 10:03:53

Najważniejsze że zdrowe☺ Mi w poprzedniej ciąży mówił że chłopiec i jest Kubuś więc myśle że teraz też ma racje i ma dobry sprzęt ale wcale sie nie pogniewam jak sie okaże dziewczynka

Wrześniowe Mamusie 2016

01 mar 2016 - 14:44:58

U mnie wg usg leci juz 10 tydzień i 1 dzień, termin mam na koniec wrzesnia. Krwiaczek się wciągnął także już o nic się nie obawiam;)

Cały czas mam okropne mdłości i wielką ochotę na kaszankę ;p na szynki i mięsa nie mogę patrzeć. Wszystko mi okropnie śmierdzi. Gotowanie obiadu dla męża to nadal dla mnie ogromna katorga. Wszystko co zjem raz, drugi raz już nie ruszę. Na myśl o makaronie, gołąbkach, rosole czy zupie pomidorowej (ogolnie wszystko co jest z przecierem) robi mi się słabo. Jem za to codziennie na sniadanie jajko - to jeszcze mi nie zbrzydło. W pierwszej ciązy też miałam mdłości ale nie było aż tak źle jak teraz.... Nawet herbata mi nie smakuje i szczerze Wam powiem, nie wiem co pić - po wodzie wzmagają mi się mdłości.... na nic nie mam ochoty. Waga stoi w miejscu. W pierwszej ciązy przytyłam 10 kg, jestem ciekawa jak to będzie teraz, brzuszka póki co u mnie w ogole nie widac... A jak było i jest u Was?

W czwartek idę na badania a w poniedziałek mam wizytę u położnej i u gina;)

Wrześniowe Mamusie 2016

01 mar 2016 - 21:22:23

Super że krwiaka już nie ma☺ ja nie mogę patrzeć na mięso wędliny i wogóle na nic nie mam ochoty a jeść coś trzeba

A brzuszek po mału rośnie

Vaustyna a czy masz zalecenie oszczędzania się bardziej? Ja też miałam krwiaka w ciąży i musiałam leżeć plackiem ale niestety poroniłam.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-03-01 21:32 przez Ddarusia.

Wrześniowe Mamusie 2016

02 mar 2016 - 09:24:35

Ddarusia - Nic z tych rzeczy. Nie krwawiłam, nic mi nie dolegało, ale przez tydzień pomiędzy tymi dwoma badaniami usg oszczędzałam się, więcej leżałam no ale mam 2,5 letniego synka wiec wiadomo- musze go wziąść czasem na ręce, czasem go przenieść gdzieś itp i mimo to krwiaczek znikł w ciągu tygodnia;) Może to dlatego, że był mały.

Wrześniowe Mamusie 2016

02 mar 2016 - 17:32:50

Przy dziecku ciężko no ale najważniejsze że już jest ok ☺ Jak tam rodzina już wie o ciąży?

Wrześniowe Mamusie 2016

02 mar 2016 - 19:11:46

Widzę jestem tu najkrócej w ciąży hehe dziś dokladnie 9 tydz i 4 dn dwa dni temu bylam na wizycie i wszystko rozwija sie prawidlowo a zdjecia usg malenstwa daly Nam obojgu tyyyyle radosci...dziewczyny a w ktorym tyg dowiedzialyscie sie plec malenstwa? Bo na nast wizycie bede w 13 tc i to chyba za wczesnie co...
Jak narazie apetyt mam ale mdli mbie i tez smierdza niektore potrawy i herbaty nawet...

Wrześniowe Mamusie 2016

02 mar 2016 - 21:04:05

Ja sie dowiedziałam 12tc i 3 dzień ale jeszcze nie pewne bo ma pępowine między nogami

Wszystko zależy od sprzętu i lekarza☺



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-03-02 21:04 przez Ddarusia.

Wrześniowe Mamusie 2016

03 mar 2016 - 07:58:46

w 20 tygodniu można się dowiedzieć, do 20 tygodnia u chłopca i dziewczynki wszystko wygląda tak samo. ja rodze już za 2 miesiące należe do wątku majowe mamausie 2016 z ciekawośći zerknęłam do was. w 22 tygodniu dowiedziałam się że będe miała dziewczynkę drugą, a w poniedziałek widziałam na usg bardzo dokładnie że to dziewczynka:)
powodzenia i zdrówka dla was i waszych maluszków:)

Wrześniowe Mamusie 2016

03 mar 2016 - 10:14:18

Tescie już wiedzą. Moi rodzice i rodzeństwo dowiedza się w święta wielkanocne, kiedy to wszyscy spotkamy się u moich rodziców. Stwierdziliśmy, że powiemy wszystkim jednocześnie;)

Mi w pierwszej ciązy ok 20 tyg lekarz mówił, że dziewczynka a potem okazało się, że jednak chłopak....z resztą trudno było zobaczyć bo mały zawsze zasłaniał siusiaka;)

Teraz już tak nie oczekuje wiadomości o płci dziecka. W pierwszej chwili chciałam mieć dziewczynkę ale kiedy wszystko sobie przemyślałam, stwierdziłam, że tak naprawdę jest mi wszystko jedno, najważniejsze aby było zdrowe. Ucieszy mnie drugi synek, tym bardziej, że po pierwszym pozostawiłam wszystkie ubranka i smieje się do męża, że pod względem ekonomicznym lepiej jeśli będzie chłopiec, bo dziewczynce będzie trzeba wymienić całą garderobę na różową ;D

Wrześniowe Mamusie 2016

03 mar 2016 - 19:03:33

vaustyna: to zrobisz im ładną niespodziankę na święta:)wszyscy pewnie będą szczęśliwi
U mnie już długo wiedzą i teście i mama.
Chyba z tą płcią lepiej poczekać niż wypytywać za wcześnie gin a potem się zdziwić :)
mi zresztą też wszystko jedno ale jakoś ostatnio kraczą mi wszyscy, że córeczka jeszcze nie usłyszałam że syn nie wiem skąd im się to wzięło :)
Cieszę się, że u mnie z samopoczuciem wszystko ok tylko ziewająca jestem całe dnie:)

Wrześniowe Mamusie 2016

08 mar 2016 - 15:28:26

Hej, moze ktoś bedzie zainteresowany. Mam do sprzedania Detektor tętna płodu BabySound B

Mamy przyjemoność przedstawić Państwu detektor tętna płodu BabySound B. Jest to przenośny aparat przeznaczony do łatwego pomiaru częstości rytmu serca płodu samodzielnie przez kobiety w ciąży oraz przez zawodowe pielęgniarki położnicze.Model BabySound B posiada wbudowany wyświetlacz wyświetlający częstość rytmu serca płodu.

Opis funkcji:

wyświetlacz LCD do pokazywania częstości rytmu serca
automatyczne wyłączanie wyświetlacza, gdy brak sygnału przez 15s w celu oszczędzania energii
sonda zintegrowana z obudową urządzenia
aparat przenośny, lekki i łatwy w użyciu
2 wbudowane gniazda na słuchawki tak, by 2 osoby mogły sprawdzać tętno jednocześnie
sonda ultrasonograficzna wysokiej czułości
niskie natężenie ultradźwięków, znacznie poniżej dozwolonych limitów
niski pobór prądu pozwalający na długie 8 godzinne działanie na bateriach AAA
możliwość podłączenia do rejestratora dźwięku lub komputera za pomocą kabla do nagrywania
zakres pomiaru: 50 - 240 sk/min; częstotliwość sondy 2.0Mhz
Jedyny minus to fakt ze instrukcja używania jest w jezyku angielskim a nie polskim ale sam sprzet w obsłudze jest banalnie prosty wiec każdy sobie poradzi:)


Nowy na allegro kupiłam za 179zł http://allegro.pl/detektor-tetna-plodu-z-pomiarem-tetna-baby-sound-b-i5700379617.html

Sprzedam za 80zł juz z przesylka. Detektor 100% sprawny ale gwarancja gdzies zaginela. Polecam. wystawiam tez go na allegro.

Wrześniowe Mamusie 2016

22 kwi 2016 - 17:14:45

widzę wątek umarł.... ;p
u mnie koniec 17 tc brzucha jeszcze nic nie widac, ale od tygodnia bardzo wyraznie czuje ruchy dziecka (w pierwszej ciazy tez czulam malego juz od 16tc) a jak u Was? wizyte mam dopiero 11 maja - mam nadzieję, że poznam wtedy płeć dziecka :)



Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

oznaczenie usg 4w6d ciaza co znaczy?