Obecnie rozmawiamy o:

zakupy w sieci

gorący temat

sklep detailingowy

13 minut temu

kosmetyki samochodowe

58 minut temu

dresy na ulice

godzinę temu

Studia online

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wrześniowe Mamusie 2016

15 sty 2016 - 12:01:29

Witajcie :) otwieram wątek "Wrześniowe Mamusie 2016" :)
Mam na imię Lila. Termin porodu mam na 19 września 2016r.
Wcześniej uczestniczyłam na wątku "Czerwcowe Mamusie 2013".
Mam już synka Sebastiana.
Mam nadzieje, że nasze grono będzie się powiększać :)

Wrześniowe Mamusie 2016

22 sty 2016 - 14:00:40

Najwidoczniej przyszłe mamusie jeszcze nie wiedzą że będą mamusiami;)

Wrześniowe Mamusie 2016

27 sty 2016 - 12:42:18

Witam, kilka dni temu dowiedziałam się, że jestem w drugiej ciązy, niestety czekam jeszcze na wizytę u mojego lekarza ponieważ akurat ma urlop ;( z moich obliczen wynika, że powinnam urodzić pod koniec wrzesnia;) W kazdym razie, podobnie jak Ty Lily2800, jestem już mamusią synka urodzonego w 2013 roku;) a dokładniej 2 wrzesnia i do takiego własnie wątku należałam tu na forum :P

Fajnie, że tu zajrzałam, cieszę się, że ktoś jest w podobnej sytuacji;)
Pozdrawiam!

Wrześniowe Mamusie 2016

29 sty 2016 - 19:51:46

Hej ja mam termin na 8 września wstępnie☺ już widziałam serduszko❤❤ to moja czwarta ciąża ale szczęśliwa druga. Mam 4 letniego synka Kubusia❤

Wrześniowe Mamusie 2016

31 sty 2016 - 11:14:00

Także Wasze grona powiększa się :) Dziewczyny jak się czujecie? :) Kolejną wizytę mam 8 lutego :) Ale szczerze powiedziawszy to okropnie się czuje :) owszem nie wymiotuje, ale mam cały czas mdłości,cały czas robi mi się słabo, tak jak bym miała zaraz zemdleć - brakuje tylko w oczach powiększających się czarnych kropek :) tylko chwilę postoje czy coś zrobie i już opadam z sił ;/ Do tego mam bole głowy, ale to wiem,ze to migrena bo wcześniej miałam ją zdiagnozowaną :) puchną mi nogi, że kozaków nie mogę zasunąć wieczorem a do tego 27 stycznia byłam u diabetologa i powiedział cukrzycę ciążową - jestem na diecie i insulinie. Przed drugą ciążą potwierdził lekarz u mnie stan przedcukrzycowy ;/ W pierwszej ciąży pod połowy ciąży miałam zdiagnozowaną cukrzycę ciążowa i również dieta plus insulina. A teraz już wcześniej, na początku :)

Wrześniowe Mamusie 2016

01 lut 2016 - 11:48:03

Też miałam strasze mdłości przez cały dzień bez wymiotów ale tydzień temu znikły☺ Mi bardzo pomagały migdały polecam! Współczuję Ci że masz cukrzycę no ale trzeba wytrzymać wszystko dla fasoleczki ☺ a jak tam apetyt?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-02-01 11:56 przez Ddarusia.

Wrześniowe Mamusie 2016

02 lut 2016 - 12:15:19

Apetyt owszem mam - ale co z tego:) Np. zjem dwie kanapki i juz więcej nie mogę ze względu na cukier, a z chcą zjadłabym jeszcze z 3 sztuki :) Słodycze tylko wącham raz na jakiś czas :) Krótko mówiąc trzymam się diety :)
W pierwszej ciąży do połowy przytyłam 10 kg, okazało się,że mam cukrzycę ciążową i dzień po cc, postawili mnie na wagę i ważyłam tyle co przed ciążą :) poźniej chudłam dzięki dziecie :) narazie moja waga stoi w miejscu 55 kg przy wzroscie 170 cm:) Przed ciążą waga spadała gwałtowanie- doszło do 51,5 kg ;/ Poźniej powrociło do 55 kg :)

Wrześniowe Mamusie 2016

02 lut 2016 - 16:11:25

No to rzeczywiście ciężko☺ Ja się pochwaliłam co do mdłości bo dzisiaj znowu powróciły

Byłam dzisiaj na wizycie i mój gin. przepisał mi witaminy na nudności mam nadzieję że pomogą bo już nawet na migdały nie mogę patrzeć

A termin mam jednak na 4 września



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-02-02 16:22 przez Ddarusia.

Wrześniowe Mamusie 2016

03 lut 2016 - 12:59:06

ja tez mam okropne mdłości i jestem bardzo zmęczona w dzień. robi mi się lepiej tylko jesli sie czyms zajmę np sprzataniem a tak to w koło marudzę i jest mi okropnie niedobrze. ogolnie czuje sie tak samo jak w pierwszej ciązy. bardzo bolą mnie piersi, ciagle chodze do łazienki, w nocy zle spie, ciagle snia mi sie głupoty, potem sie przebudzam do toalety i oczywiscie nie moge zasnąć... w poniedzialek mam wizytę u mojego gina- juz nie moge sie doczekac:)

Wrześniowe Mamusie 2016

05 lut 2016 - 12:42:57

vaustyna również mam wizytę w poniedziałek u ginekologa :) nie moge się również doczekać, ale i mam obawy :)

Wrześniowe Mamusie 2016

11 lut 2016 - 11:50:53

Hej :-) ja mam termin na 9 września. Jest to moja druga ciąża pierwsza poroniłam w 8 tygodniu. Ogólnie czuję się dobrze dokuczają mi jedynie mdłości rano i w ciągu dnia jeśli dopuszczę do uczucia głodu- muszę być ciągle najedzona :-) 29 lutego mam wizytę i badanie prenatalne strasznie się boję czy będzie wszystko w porządku tym bardziej że biorę raz dziennie wziew na astmę :-/

Wrześniowe Mamusie 2016

11 lut 2016 - 12:10:52

Witamy w naszym gronie Edyto :) Ja byłam 8 lutego na wizycie u ginekologa, ale za duzo się nie dowiedziałam, bo powiedział,ze nie bedzie prowadził mojej ciąży we względu na moje choroby - i odesłał mnie ze świstkiem ipowiedział, że mam rodzić w innym szpitalu. Polecił mi innego lekarza - pojde do nowego gdzieś tak ok 9 marca. na 23 lutego mam umówioną wizytę u innego ginekologa na przezierność karkową. 22 lutego mam wizytę u diabetologa.

Wrześniowe Mamusie 2016

11 lut 2016 - 12:44:53

A mam takie pytanie, jak wygląda wasza pielęgnacja głównie chodzi mi o kosmetyki do twarzy. Czy używacie tych co do tej pory czy jakiś nowych, naturalnych? Przeczytałam artykuł że w ciąży powinno się zwracać szczególną uwagę na skład że pewne substancje parabeny itp mogą szkodzić rozwijającemu się dziecku. Trochę się przestraszyłam bo przejrzałam skład swoich kosmetyków i w większości znajdują się te substancje. Mam cerę mieszaną więc używam też tych do walki z zaskórnikami a ostatnio moja cera jeszcze bardziej się pogorszyła :-/
Jak to z tym jest?

Wrześniowe Mamusie 2016

12 lut 2016 - 09:43:33

Ja już po pierwszym usg, jestem w 7 tygodniu i 4 dniu ciązy ;) niestety za tydzien muszę powtórzyć usg ponieważ lekarza zaniepokoiła "czarna plama" w mojej macicy, mowil ze to moze bodajże kosmówka się odkleja, w każdym razie zrezygnowałam o mowieniu rodzinie o ciązy, poczekam do następnej środy ;( martwie się okropnie, ale staram się odpoczywać ile tylko mogę. trzymajcie kciuki, żeby było dobrze!

A Wy powiedziałyście już rodzinom o ciązy? W jaki sposób to zakomunikowałyście? ja planuję kupić tort;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-02-12 09:49 przez vaustyna.

Wrześniowe Mamusie 2016

12 lut 2016 - 13:52:20

Edyta jak dużo kosmetyków nie używam: BB od Garniera, tusz do rzęś, eyeliner, szminka, plus demakijaż i peeling. Jedynie nie maluje paznokci od ciaży, w poprzedniej tez nie malowałam. A i unikam perfum/zapachów. Włosów nie maluje - mam naturalne.
Vaustyna trzymam kciuki za Was :) Z rodziny wie narazie tylko siostra i teściowie - reszta jeszcze nie. I oczywiście wie mój pracodawca i znajomi z pracy :) Ja to mówie jak juz coś prostu z mostu. Dziewczynom z pracy powiedziałam przy wspolnym śniadaniu - dopiero po chwili doszło do nich co powiedziałam a miny były niesamowite :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wpadka a instynkt macierzyński/ojcowski?