Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 63
Ostrzeżenia: 1/5

Pierwsze USG

30 lis 2015 - 18:45:11

Hej dziewczyny, potrzebuje porad. 5 tygodni i 4 dni ciazy, jutro mam wizyte u ginekologa, pracuje na produkcji, ogolnie praca wymagajaca siły i jest troche noszenia dlatego tak szybko wizyta. Czego mozna sie spodziewac na USG o ile wogole mi zrobi ? Musze wiedziec na czym stoje.

Pierwsze USG

30 lis 2015 - 19:13:08

myśle że tak to zależy od lekarza, ja jestem obecnie w 15 tygodni ciąży. miałam wizytę u lekarza też w piątym tygodniu, w badaniu ginekologicznym lekarz nie stwierdził ciąży więc zrobił usg dopochwowe po czym dopiero potwierdził ze jestem w ciąży, nawet dostałam zdjęcie z tego usg

zweryfikowana
Posty: 63
Ostrzeżenia: 1/5

Pierwsze USG

30 lis 2015 - 19:26:27

A byłaś prywatnie czy na nfz ?

Na Twoim usg było juz widac zarodek ?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-11-30 19:27 przez sysia191.

Pierwsze USG

30 lis 2015 - 21:48:22

byłam na nfz u lekarza który obecnie prowadzi moją ciąże, było widać, dostałam zdjęcie na zdjęciu też coś tam widać ale nie wywaźnie

Pierwsze USG

30 lis 2015 - 22:31:51

jak wymaga sily i noszenia to pewnie (tak mi sie wydaje) da ci zwolnienie juz z pracy, ja zaszlam w ciaze na studiach i moja lekarka nie pozwolila mi cwiczyc na wf. jak tak wczesnie to zrobi ci dopochwowe usg:) gratulacje

Pierwsze USG

01 gru 2015 - 08:10:14

możesz też poprosić lekarza aby dał ci zaświadczenie żeby pracodawca znalazł ci jakieś lżejsze zajęcie jeżeli istnieje taka możliwośc

Pierwsze USG

01 gru 2015 - 16:13:08

wskazane badanie glowicą vaginalną.
Powinnaś poprosić aby pracodawca przeniósł się na pracę lekką jeśli jest taka możliwość .

A jeśli nie ma to niestety powinnaś domagać się zwolnienia lekarskiego jeśli w pracy wskazane jest dzwiganie i stanie

Pierwsze USG

01 gru 2015 - 17:58:03

Pracowąłam fizycznie będac w ciazy do 5 miesiąca. Poszłam na zwolnienie jak zazeły plecy bolec. Ciąża to nie choroba bez przesady zeby od razu iśc na zowlnienie.

zweryfikowana
Posty: 63
Ostrzeżenia: 1/5

Pierwsze USG

07 gru 2015 - 23:55:15

No niestety nie ma u mnie takiej mozliwości, praca na produkcji to nie siedzenie w biurze, poza tym u nas kobiet w ciąży szybko sie pozbywają, umowe mam przedłuzaną co miesiac wiec jak tylko sie dowiedza to nie zostanie mi ona przedłuzona. A co do ginekologa na nfz powiedzial ze nie ma podstaw zeby wystawic L4, nie miał tez zamiaru skierowac mnie na badania.. Dopiero prywatnie zostalam potraktowana z godnoscia. Lekarz nawet nie pytał czy chce zwolnienie, od razu po zapytaniu gdzie pracuje, zabronił wrecz sie przemeczac.

Pierwsze USG

09 gru 2015 - 18:18:03

Ja pracowalam do 7 miesiaca ciazy jako pokojowa w hostelu gdzie skakałam po łózkach pietrowych nosilam worki pelne poscieli itp i nic mi nie było tak jak poprzedniczka też potwierdzam ciąza to nie choroba a ja tez bylam na zleceniowce jak pracodawca sie dowiedzial ze jestem w ciazy zaproponowal mi bym placila chorobowe z wlasnej pensji pobieral mi ok 20zl musialam przepracowac jeszcze trzy rowne miesiace by sie nie doczepili z zusu i potem dzieki temu mialam kase

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Badania ciążowe