Obecnie rozmawiamy o:

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Angielski

wczoraj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

wczoraj o 18:57

transport i spedycja

wczoraj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Lipcowe mamuśki 2016

21 lut 2016 - 12:41:49

Witajcie i gratuluje:-)
Ja tez rodziłam w lipcu i był wtedy 30 stopniowy upal, wiec Wam zycze by było troszkę chłodniej bo ciężko było.
Wystawilam wlasnie zestaw niezbędny na początek po swoim synku w idealnym stanie w rozmiarze 50-56. Sa to angielskie rzeczy i rozmiarowki wypadają większe niż w rzeczywistości pasuja:-) Naprawde tanio. Polecam i zycze wytrwalosci:-)



Lipcowe mamuśki 2016

22 lut 2016 - 12:49:15

Witajcie :)
Gratuluję wszystkim przyszłym mamusiom (tym po raz pierwszy i kolejny) :) ja również mam termin na lipiec, a mianowicie na 24 lipca. Jest to moja pierwsza ciąża. Na ostatnim USG dowiedzieliśmy sie, ze na 99% to będzie chłopiec. Mąż jest przeszczęśliwy :D ja też oczywiście, ale on to już wiedział od początku, ze to będzie syn.
Czujemy się bardzo dobrze, w sumie od początku ciąży oprócz mdłości, które dosyć szybko ustąpiły, bo w 8 tygodniu, zmęczenia to nic nam nie dolegało. Teraz jestem w 18 tygodniu.
Dziewczyny bierzecie jeszcze kwas foliowy? gdzieś czytałam, ze do końca pierwszego trymestru najlepiej brać, a później już nie trzeba. Ja jeszcze biorę, ale tak się po prostu zastanawiałam czy jeszcze muszę....
A co do wyprawki, to mam dopiero kilka bodziaków i z 3 pary spodenek. Ale muszę powoli kompletować niezbędne rzeczy, bo wydatków jest dosyć sporo i dobrze jest je rozłożyć w czasie... Ale te zakupy akurat należą do samych przyjemności. Zgadzacie się ze mną? :) :) :)
Pozdrawiam, Angela

Lipcowe mamuśki 2016

22 lut 2016 - 21:18:35

Ja biorę Pregna plus. Jest tam kwas foliowy, jod (dla mnie ważny bo mam chorą tarczyce), wit. D3 i jeszcze inne ważne skladniki. Najlepiej zapytaj swojego lekarza co masz brać. Ja na początku brałam tylko kwas foliowy, a później już mi lekarz zmienił.

Może zróbmy listę rzeczy, które trzeba kupić dla maluszka? Ja właśnie mam zamiar sobie wszystko spisać, jako że jestem totalnie zielona w tym temacie, to chcę mieć wszystko spisane, żeby o niczym nie zapomnieć i żeby sobie wszystko rozplanować w czasie :)

Lipcowe mamuśki 2016

23 lut 2016 - 09:37:01

fajny pomysł z tą listą :) na pewno się przyda, ja też prawie w ogóle doświadczenia nie posiadam

na razie oglądam wózki i oczywiście ten co mi się podoba jest mega drogi :(
trochę przerażają mnie te koszty, ale samo wybieranie ciuszków i akcesoriów jest najlepsze, tylko że dalej nie wiem czy to będzie chłopczyk czy dziewczynka bo dzidziuś na ostatnim USG nie chciał nic pokazać, ale w sumie będę się cieszyć tak samo z obu opcji ;)

Lipcowe mamuśki 2016

23 lut 2016 - 11:43:46

Niemowlak latem bedzie nosil body, rampersy, polspiochy/spodenki z body, jak chlodniej to body z bluzeczka lub kaftanikiem alboo cienka bluza.

Ubranka
body krótki i długi rękaw
półśpiochy/spodenki
pajacyki - najwygodniejsze są rozpinane z przodu na całej długości
czapeczki bawełniane - wystarczą dwie
skarpetki
łapki
cienka bluza, bluzka na długi rękaw lub kaftanik
spodenki/rampersy/sukienka

Odradzam ubierania w śpioszki i kaftanik,bo to jest nie praktyczne i nie wygodne dla dziecka. Kaftanik sie podwija pod śpiochami i sa to dwie warstwy latem moze byc za goraco.

Akcesoria
łóżeczko +materac,
komoda z przewijakiem lub sam przewijak,
wózek - osobiscie polecam kupic sama gondole badz uzywany 3w1 z racji tego,ze zazwyczaj w 3w1 spacerowki sa male i ciezkie.Pozniej rodzic i tak musi kupic inna spacerowke. Ja kupuje gondolke i porzadna duza,lekka sprawdzona spacerowke ;)
fotelik samochodowy gr. 0
nosidełko lub chusta - opcjonalnie
elektroniczna niania - opcjonalnie
monitor oddechu - opcjonalnie
wanienka +fotelik kąpielowy bądź mata antypoślizgowa +termometr kąpielowy
smoczek uspakajający 0+
szczotka do włosów z miękkim włosiem
nożyczki z zaokrąglonymi końcówkami
poduszka do karmienia - tzw. rogal

Karmienie butelką

sterylizator do butelek
podgrzewacz do butelek
szczotka do mycia butelek
butelki - 3 sztuki po 125ml
smoczki do butelek
termoopakowanie do butelek
czajnik z ustawianiem temp. 40 stop. - opcjonalnie (super sprawa nie trzeba sprawdzac temperatury mleka przydatne jak sie jest w nocy zaspanym. Nie trzeba chlodzic jak okaze sie za gorace badz dodawac wrzatku jak okaze sie za zimne)

Karmienie piersią
masc na sutki
nakladki silikonowe - opcjonalnie
laktator elektryczny - polecam pobudzania laktacje, mozna sciagnac pokarm do pojemnikow/woreczkow i zostawic dziecko z kims
butelka do sciagnietego mleka

Tekstylia

ręcznik z kapturem
pieluchy tetrowe 5-10 sztuk
pieluchy flanelowe - 5- 10 sztuk
rożek
kocyk cienki i troszke grubszy
prześcieradło z gumką - 2 sztuki

koldra, posciel odchodzi mozna kupic dopiero na zime choc ja preferuje jak zima dziecko spi w spiworku,bo sie nie odkopuje, nie jest wielki jak koldra i nie boje sie,ze mi sie dziecko udusi.

Pielęgnacja

pieluszki
chusteczki nawilżające
krem przeciw odparzeniom
gaziki,waciki i patyczki higieniczne
płyn do kąpieli dla niemowląt, np. dobry sklad ma hipp 2w1
oliwka lub mleczko pielęgnacyjne dla niemowląt
proszek lub płyn do prania dziecięcych ubranek i tekstyliów
sól fizjologiczna, woda morska do nosa
termometr
aspirator frida lub tradycyjna gruszka - do usuwania nadmiernej wydzieliny z nosa

DLA MAMY

bawełniany stanik dla karmiących piersią - 3 szt.
wkładki laktacyjne
herbatka laktacyjna lub herbata mietowa/slaba herbata/woda/inka
podpaski poporodowe
saszetki tamtum rosa - pomaga w gojeniu sie krocza

Polecam blog sroka o . Dziewczyna analizuje rozne produkty w tym dzieciece (chusteczki, zele itp) wzgledem skladu to wielka pomoc dla nie doswiadczonej mamy,ktora chce jak najmniej chemii dla dziecka :)

Dziewczyny i polecam Wam kupic uzywana wyprawke,bo takie malenstwo za szybko wyrasta. Pierwsza wyprawke kupilam nowa,ale ceny byly inne przy vat 8. Teraz ceny sa kosmiczne. Ja kupilam wyprawke srednio za sztuke wyszlo mi 4.5zł, a mam same markowe ciuszki w super stanie.
Pozwole sobie sie pochwalic - oczywiscie to tylko czesc wyprawki :)
A bodziaki zamowilam rozpinane. pomimo,ze mam doswiadczenie przy dziecku to po prostu jest latwiej takie malenstwo ubierac tym bardziej facetowi z duzymi rekami :P





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-02-23 12:18 przez alexandra2012.

Lipcowe mamuśki 2016

23 lut 2016 - 13:05:37

alexandra2012 jak to dobrze posłuchać kogoś doświadczonego :D Właśnie się zastanawiałam nad używaną wyprawką, bo jak ostatnio poszłam z ciekawości do Smyka to szczękę zbierałam z podłogi... Sukieneczki, no śliczne nie powiem, ale żeby kosztowały 70-90zł??!! To ja dla siebie kupię za 60zł a ile materiału pójdzie na mnie a ile na takie maleństwo. Kupiłam na promocji sukieneczkę za 15zł, ale 90zł w życiu bym za nią nie dała.
Są też zestawiki typu 5xbody za 60zł, ale to też dużo patrząc na to ile ten dzidziuś w tym pochodzi.
Chyba się skuszę na używane :)

No a ceny wózków to już w ogóle powalają! Mój samochód jest mniej warty niż niektóre markowe wózki... Niby taka bieda w tej Polsce, ale ktoś te wózki jednak kupuje :P

Właśnie chciałam kupić taki wózek 3w1 ale skoro mówicie, że lepiej później spacerówke kupić lepszą, to chyba kupię wszystko oddzielnie.
A taki mały fotelik, który się zakłada na ramę wózka (zamiast gondoli chyba?) to on też pasuje do samochodu? Trzeba kupić jakąś przystawkę czy coś w tym stylu, czy to dwie różne rzeczy? Bo już się pogubiłam w tym :D

Lipcowe mamuśki 2016

23 lut 2016 - 13:12:11

Zgadzam się z Wami; takie listy są przydatne. Ja; jako że mam już jedno dziecko- wiem czego zabrakło, czego było za dużo. Też już powoli zaczynamy wszystko kupować. Ale na głowie mam większy Sajgon- PRZEPROWADZKA! :/

Lipcowe mamuśki 2016

23 lut 2016 - 14:01:30

mandarynkowiec123 oj tak ceny sklepowe powalaja. Pewnie kup uzywana na prawde mozna tanio w dobrym stanie kupic ciuszki.

Fotelik samochodowy mozna wpiac do stelaza wozka,ale musisz miec adaptery zeby go wpiac. Nie kazdy wozek ma taka funkcje. Dla mnie akurat wpinanie fotelika jest nie praktyczne,bo szybko dziec wyrasta z tego pierwszego fotelika i one nie sa zbyt zdrowe dla dzieciatka.

Tak jak mowilam ja kupie osobno,bo ja mialam mala i ciezka spacerowke w tym 3w1. Przy wyrosnietym synku w wieku 6 miesiecy juz kupilam lepsza spacerowke. Sasiadka jeszcze szybciej swojego syna wsadzila w moja spacerowke,bo on nie chcial jezdzic w gondoli. Rozlozyla na lezaco plus wkladka niemowleca i smigali.

Mysle,ze kupie gondole http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5992782212&reco_id=824f7658-da2c-11e5-97da-fa163e045498&ars_rule_id=201

i spacerowke ta co mialam bebetto magelan albo jeszcze lzejsza http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5953221461&reco_id=242dc1d5-da2d-11e5-a787-0227efb591e4&ars_rule_id=201

W sumie wyjdzie tak samo jak za wozek 3w1 :)

Lipcowe mamuśki 2016

24 lut 2016 - 11:56:32

Alexandra2012 - dziękuję za listę pierwszej wyprawki dla maluszka, bardzo mi się przyda, już nawet ją sobie wydrukowałam :)

Dziewczyny a czujecie już pierwsze ruchy Waszego maluszka? ja w poniedziałek poczułam takie jakby "trzepotanie motylka" w brzuchu. W książce czytałam, ze to właśnie tak może się objawiać, jako (tu cytuję) "delikatny trzepot motyla, którego trzyma się w dłoniach". Jestem na 99% pewna, ze to były pierwsze ruchy, ale wczoraj i dzisiaj nic nie czułam, więc juz nie wiem czy mi się to wydawało.... Dziewczyny, te doświadczone już mamy zwłaszcza, jakie macie wspomnienia z pierwszych ruchów? Jak one wyglądały? co czułyście?

Lipcowe mamuśki 2016

24 lut 2016 - 13:50:05

Ja już czuję dzidzię prawie dwa tygodnie. Być może, że czułam coś wcześniej, ale raczej myślałam, że to moje jelita :D Dopiero jak poczułam takie mocniejsze ruchy, jakich dotąd nigdy nie czułam to wiedziałam, że to już dzidzia. I czuję ją kilka razy dziennie, zwłaszcza wieczorem jak kładę się spać lub po jedzeniu jak leżę :) Jak chcesz poczuć dzidzię to leż spokojnie na lewym boku, ja wtedy czuję najlepiej. Sama będziesz wiedziała, że to dzidzia :) Lada dzień pewnie poczujesz bardziej. No i to są tak delikatne ruchy, że nie poczujesz na zewnątrz jak np. dotkniesz ręką, tylko będziesz czuła od środka - nad czym mój mąż bardzo ubolewa, bo też już by chciał coś poczuć :D

Aaa i znalazłam blog siostraania na temat ciąży, dziewczyna ma też filmiki na yt pod tym samym nickiem :D Filmiki z ciąży, porodu i już po porodzie, dla pierworódek bardzo polecam można się dowiedzieć ciekawych rzeczy :)

Lipcowe mamuśki 2016

24 lut 2016 - 16:49:25

Angela714 bardzo prosze. Jak bedziesz miala pytania, watpliwosci to pisz :)

Ja mam termin na 30 czerwca/1 lipiec wiec pewnie wykluje sie najszybciej ;)
Ruchy czulam przed 18 tyg teraz jestem w 22tyg.
Mala nisko siedzi i kopie mnie w pecherz - dziwne uczucie :P
Czekam az bedzie kopac mocniej i wyzej wtedy to jest super uczucie :)

Lipcowe mamuśki 2016

25 lut 2016 - 10:12:15

Aleksandra2012 - to rzeczywiście będziesz jedną z pierwszych :) ja jestem w 18 tyg i już z niecierpliwością wyczekuję ruchów maluszka :)

Mandarynkowiec123 - super jest ten blog siostraania, na pewno często będę do niego zaglądała. Polecam blog dziecisawazne - tez mają ciekawe artykuły.

Lipcowe mamuśki 2016

26 lut 2016 - 09:58:22

Mam do Was cztery pytania:

1. Czym leczycie przeziębienie? Boli mnie gardło, głowa, wieczorem miałam podwyższone ciśnienie 120/80 niby nie bardzo duże, ale źle się czułam w głowie mi aż pulsowało i serce "waliło". A no i mam katar. Oczywiście nic nie brałam tylko herbata+cytryna+miód i mleko+czosnek+miód i wygrzewanko pod kołderką.

2. Zgaga. Moja zmora od 2 dni. Pół nocy spać przez to nie mogłam (oczywiście plus przeziębienie), pomimo wysokich poduszek i leżenia na lewym boku. Macie jakieś sprawdzone sposoby na walkę z tym cholerstwem?

3. Czy Wy na prawdę śpicie tylko na lewym boku? Mnie od tego boli już biodro i żebra. Czasami w nocy muszę aż wstać i się rozprostować tak mnie boli. Obracam się przez sen na plecy lub na prawy bok, ale jak tylko się zorientuję to wracam na ten lewy. Szczerze mówiąc to brzuszek mam jeszcze dość mały i nie wiem czy dzidzia już mi może tą żyłę główną dolną uciskać? Moja mama nie słyszała, że tak trzeba spać i jakoś 2 dzieci urodziła :D

4. Czy uważacie, że w moim stanie powinnam iść na pogrzeb? Pogrzeb jest mojego męża ciotki. Nie znałam jej za dobrze, kilka razy z nią rozmawiałam i tyle. Mam zamiar pójść do domu się pomodlić, ale na sam pogrzeb chyba nie pójdę. Zawsze ryczę na pogrzebach i przeżywam, a to chyba nie wskazane teraz?

Lipcowe mamuśki 2016

26 lut 2016 - 13:00:15

1. Na przeziebienie masz preparaty prenalen syrop i tabletki. Choc Ja tylko naturalnie sie leczylam tym co ty.
2.na zgage jedni mowia banan, winogrona,ale ja biore rennie jest bezpieczne dla kobiet w ciazy i pomaga !
3. Najlepszy przeplyw jest na lewym,ale ja spie roznie. Tez czasem obudze sie na wznak.
4. Jak na pogrzebie ryczysz i nie znalas za bardzo tej osoby to daruj sobie.

Dziewczyny robilyscie badanie cmv? wielu lekarzy nie robi. W 1 ciazy nie slyszalam o nim. Teraz zrobilam i okazalo sie,ze mam swieze zakazenie :( Duzo osob ma tego wirusa,ale jest on bez objawowy i nie dziala negatywnie na osobe dorosla,ale na plod dziala bardzo negatywnie :(

Jestem zalamana. Pierwszego syna urodzilam z wada. Gdzie spedzil 3 miesiace na patologii noworodka po czym wyzdrowial i jest dzisiaj 4 letnim okazem zdrowia. Teraz Bog raczyl mnie wirusem i powaznymi powiklaniami :(

Dziecko moze byc niepelnosprawne, najczesciej jest problem ze sluchem, wzrokiem, mala ilosc plytek. Nie przezyje jak drugie bedzie chore,a tym bardziej dlugotrwale :(

Koniecznie zrobcie badanie cmv igg i igm

Lipcowe mamuśki 2016

26 lut 2016 - 13:05:47

Ojj współczuję.... :( Na szczęście, odpukać... nic mnie do tej pory nie złapało. Ja bym Ci radziła iść do lekarza, żeby to jeszcze bardziej się nie rozwinęło. Teraz jest też paskudna pogoda, więc nie czekaj zbyt długo.

Zgaga - to też moja zmora od dłuższego czasu. Ciężko mi zbadać co jem źle i nie wiem co mam wyeliminować z diety... Najgorzej jest jak kładę się spać. Piłam herbatę z imbirem (malutki kawałek, bo będzie za ostra) i pomagało mi tylko chwilowo, właściwie kiedy piłam, a po krótkim czasie zgaga wracała. A od dwóch dni przed snem piję szklankę letniego, prawie zimnego mleka i czuję poprawę. Mleko łagodzi pieczenie. Mi pomaga. Po kilku minutach czuje ulgę. Czytałam tez żeby lepiej leżeć na lewym boku, bo z żołądka kwasy się nie cofają, staram się tak też leżeć, chociaż na samym początku, bo później to różnie bywa :) Ale dwie poduszki pod głową zostawiam.

A co do leżenia na lewym boku, to tez mi nie wychodzi. Śpię raz na lewym, raz na prawym i na wznak też. W sumie bardzo się kręcę. Racja, że te brzuszki nasze jeszcze nie są takie duże :) we wtorek będę u mojego lekarza, to zapytam się czy już lepiej leżeć tylko na lewym boku.

Lepiej nie idź na ten pogrzeb. Jesteś przeziębiona, stres też jest niepotrzebny w tym stanie. A za zmarła ciocię zawsze i wszędzie możesz sie pomodlić. Musisz teraz przede wszystkim myśleć o maluszku i swoim zdrowiu.

Mandarynkowiec123 - zdrówka życzę i trzymaj się ciepło!

Właśnie sprawdziłam swoje badania krwi... W 7 tyg miałam takie szczegółowe, które lekarz mi zlecił. I miałam też na CMV IgG, ale ten wynik ciężko mi odczytać. Zapisane mam CMV IgG U/ml<0,750. Więc chyba dobrze, w każdym razie lekarz wyniki widział i nic nie mówił.

Alexandra2012 - nie denerwuj się.... i nie czytaj na ten temat nic w necie. Zgłoś się jak najszybciej do lekarza prowadzącego Twoją ciąże i on Ci powie co masz robić. Trzymam kciuki żeby było dobrze!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-02-26 13:26 przez angela714.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Sierpniowe mamusie 2016