Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Lipcowe mamuśki 2016

26 lut 2016 - 16:35:59

Cytat
angela714
Ojj współczuję.... :( Na szczęście, odpukać... nic mnie do tej pory nie złapało. Ja bym Ci radziła iść do lekarza, żeby to jeszcze bardziej się nie rozwinęło. Teraz jest też paskudna pogoda, więc nie czekaj zbyt długo.

Zgaga - to też moja zmora od dłuższego czasu. Ciężko mi zbadać co jem źle i nie wiem co mam wyeliminować z diety... Najgorzej jest jak kładę się spać. Piłam herbatę z imbirem (malutki kawałek, bo będzie za ostra) i pomagało mi tylko chwilowo, właściwie kiedy piłam, a po krótkim czasie zgaga wracała. A od dwóch dni przed snem piję szklankę letniego, prawie zimnego mleka i czuję poprawę. Mleko łagodzi pieczenie. Mi pomaga. Po kilku minutach czuje ulgę. Czytałam tez żeby lepiej leżeć na lewym boku, bo z żołądka kwasy się nie cofają, staram się tak też leżeć, chociaż na samym początku, bo później to różnie bywa :) Ale dwie poduszki pod głową zostawiam.

A co do leżenia na lewym boku, to tez mi nie wychodzi. Śpię raz na lewym, raz na prawym i na wznak też. W sumie bardzo się kręcę. Racja, że te brzuszki nasze jeszcze nie są takie duże :) we wtorek będę u mojego lekarza, to zapytam się czy już lepiej leżeć tylko na lewym boku.

Lepiej nie idź na ten pogrzeb. Jesteś przeziębiona, stres też jest niepotrzebny w tym stanie. A za zmarła ciocię zawsze i wszędzie możesz sie pomodlić. Musisz teraz przede wszystkim myśleć o maluszku i swoim zdrowiu.

Mandarynkowiec123 - zdrówka życzę i trzymaj się ciepło!

Właśnie sprawdziłam swoje badania krwi... W 7 tyg miałam takie szczegółowe, które lekarz mi zlecił. I miałam też na CMV IgG, ale ten wynik ciężko mi odczytać. Zapisane mam CMV IgG U/ml<0,750. Więc chyba dobrze, w każdym razie lekarz wyniki widział i nic nie mówił.




Alexandra2012 - nie denerwuj się.... i nie czytaj na ten temat nic w necie. Zgłoś się jak najszybciej do lekarza prowadzącego Twoją ciąże i on Ci powie co masz robić. Trzymam kciuki żeby było dobrze!


A jakie masz igm?Dziwne ze masz tylko igg. robi sie cmv igg i igm .Przeciez to wszystko zalezy od oznaczen oby dwoch. To nie jest grypa. W Polsce cytomegalia jest malo znana dlatego nie wiele ciezarnych robi to badanie. Dalej sie nie rozwinie. Wiele osob lapie ten wirus i nawet nie wie,ze go ma. On nic nie robi doroslym i dzieciom tylko szkodza plodowi jesli jest aktywny. On trwa kilka miesiecy i zostaje uspiony nawet jak sie odnawia to mozna sie nie zorientowac,bo jest bezobjawowy.
W ciazy nic nie robia. Dopiero po urodzeniu badania, antybiotyk i walka.
Jestem w grupie na fb dzieci z cmv i jest nas 47 mam i dwoje dzieci tylko nie jest chorych :( grupa ma dopiero 2 miesiace i juz prawie 50 dzieci.

myslalam,ze to dodatkowe badanie,ale to badanie powinno sie robic przed i w trakcie ciazy,ale jestesmy jeszcze daleko za murzynami z wiedza.

Ja tak jak Ty mam igg - szara strefa. Pytanie ile masz igm wtedy bedziesz wiedziala czy dawno przeszlas przez wirus(wtedy nic nie zaszkodzi dziecku) czy jest swieze.
Zapytaj lekarza i jak nie masz igm to zrob sobie to badanie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-02-26 16:39 przez alexandra2012.

Lipcowe mamuśki 2016

26 lut 2016 - 19:09:17

Ni wiem dlaczego mam tylko IgG... Ja się na tym nie znam, ale zapytam o to we wtorek lekarza. To rzeczywiście dziwne, że jedno mam, a drugiego nie...

Lipcowe mamuśki 2016

26 lut 2016 - 20:00:44

Hej ją mam termin na 15 lipca a z USG na 26 :) mam już 8 letniego syna i teraz prawdopodobnie dziołcha love. Ruchy już czuje konkretne zwłaszcza wieczorem i ciąąągle bym spala,masakra już zapomniała jak to jest heh.

Lipcowe mamuśki 2016

29 lut 2016 - 19:14:24

Angela714 zapytaj lekarza i daj znac.
Trzymajcie kciuki jutro ide powtrzyc badanie cmv + awidnosc tak wiec w srode pewnie będą wyniki.

Lipcowe mamuśki 2016

02 mar 2016 - 10:00:25

Witamy nowego członka forum :)

Na wczorajszej wizycie pytałam lekarza o badanie CMV, powiedział mi, że najpierw się robi IgG, wtedy wiemy, czy już tego wirusa kiedyś miałyśmy czy jeszcze nie. Mi wyszło, że już miałam i ze mam juz w organizmie przeciwciała na tego wirusa i że nie jest to niebezpieczne dla dziecka jakbym się miała zarazić będąc w ciąży, bo organizm go zwalczy. Tak go zrozumiałam.
A co do leżenia na lewym boku, to mi powiedział, że jeszcze za wcześnie. Macica nie jest jeszcze tak duża, żeby naciskała na tą główna żyłę z prawej strony, dopiero tak w III trymestrze powinno się zacząć leżeć na tej lewej stronie.
A propos wczorajszej wizyty, to nasz maluszek ma już prawie 300 g i na 100% będzie to chłopiec, bez dwóch zdań :) a jak to u Was wygląda? Kiedy macie wizyty?

Mandarynkowiec123 - jak się czujesz? Przeziębienie minęło?

Pozdrawiam,
A.

Lipcowe mamuśki 2016

02 mar 2016 - 14:25:30

Cześć dziewczyny ;)
Przyłączam się do Waszego wątku, chociaż termin mam na 8 sierpień, ale mogę załapać się na lipiec :)

U mnie 17 tydzień, będzie chłopczyk. Teraz waży 200g. Ruchów jeszcze niestety nie czuję, ale już czekam z niecierpliwoscią.
Od początku męczyły mnie straszne mdłości, ostatnio jakiś czas było dobrze, a tu wczoraj znowu wróciło :(


Mam już jedną córcię, w maju skończy 2 latka :) niezły z niej łobuziak.

Lipcowe mamuśki 2016

02 mar 2016 - 20:20:19

angela714 już czuję się dobrze. Domowe sposoby na przeziębienie pomogły :) Przeszły mi też zgagi (odpukać!).
Byłam też na pogrzebie i całkiem nieźle to zniosłam, o dziwo nawet nie targały mną emocje jak to zwykle bywało na pogrzebach, może dlatego, że się nastawiłam na niepłakanie i ogólnie starałam się nie wzruszać.
A i dałam sobie spokój z tym lewym bokiem i nic się nie dzieje, śpię jak mi wygodnie:)

Moja dzidzia ciągle się rusza, zwłaszcza wieczorami i po słodkim jedzeniu :) Kopniaczki są już z dnia na dzień mocniejsze i już nie muszę się skupiać, by coś poczuć :)

Następną wizytę u gina mam na 14 i już strasznie jestem ciekawa jak szybko niunia przybiera na wadze :) dwa tyg temu ważyła prawie 300g :)

Witamy nowe mamusie :) fajnie, że jest nas coraz więcej!

Lipcowe mamuśki 2016

09 mar 2016 - 15:27:45

Zapraszam na moją szafę http://szafa.pl/profil/ipartyshop_pl I DO ZAKUPU ;)

Lipcowe mamuśki 2016

22 cze 2016 - 13:22:13

Jak tam dziewczyny się czujecie? Może któraś z Was już urodziła? Moja niunia już coraz niżej, szyjka się skraca i czekamy co się będzie działo, bo może się już urodzić w każdej chwili :D

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

kanalowe leczenie zeba w ciazy pomozcie!!!