Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Poród CC czy SN?

09 lis 2015 - 17:16:34

Cześć dziewczyny,

pytanie kieruję do kobiet które rodziły i mogą podzielić się swoimi doświadczeniami.

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-11-09 19:11 przez elizabetha3city.

Poród CC czy SN?

09 lis 2015 - 18:17:48

Straszne to co piszesz. Po przeczytaniu tytułu pomyślałam, że masz wskazania do cc i zastanawiasz się czy skorzystać. Ale w tej sytuacji oczywiście że sn. Poczytaj trochę więcej o ciąży i porodzie, może zrozumiesz czemu.

Poród CC czy SN?

09 lis 2015 - 18:42:51

Gdybym nie czytała to bym nie pytała o osobiste doświadczenia.

Więc nie pisz co mam czytać bo nie po to założyłam wątek



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-11-09 19:12 przez elizabetha3city.

Poród CC czy SN?

09 lis 2015 - 19:03:28

To po co założyłaś? Naczytałaś się bzdur, owszem zdarzają się powikłania, ale dużo poważniejsze powikłania mogą zdarzyć się przy operacji cesarskiego cięcia. Jeśli chodzi o to co wypisałaś - owszem, nacięli mnie, owszem, moim zdaniem mozna było tego uniknąć, ale to jest malutka rana, i nie masz co jej porownywac z cesarką.
PS. Mieszkam na zachodzie, o którym chyba piszesz, i nie słyszałam żeby ktoś WYBRAŁ cc. Owszem, łątwiej mieć wskazania, bo i odszkodowania w przypadku przeoczenia problemu są sporo wyższe. Ale nikt tu nikomu oczu nie mydli, że operacja jest lepsza niż poród. Zrobisz jak będziesz chciała, ale skoro już pytasz - szkoda że nie myślisz w pierwszej kolejności o dziecku, tylko o własnej pochwie.

Poród CC czy SN?

09 lis 2015 - 19:06:50

Nie będę się wdawać w dyskusję z kimś kto mnie obraża- zgłosiłam moderatorowi nie dziwię się że masz 2 ostrzeżenia skoro w ten sposób odnosisz się do innych osób



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-11-09 19:13 przez elizabetha3city.

Poród CC czy SN?

09 lis 2015 - 19:18:57

No ciekawe w którym miejscu.

Poród CC czy SN?

09 lis 2015 - 20:14:28

Myśle że bezpieczniejsze dla dziecka jest SN, CC jest tylko w wyjatkowych przypadkach. To na temat samgo dziecka a jeśli chodzi o ciężarną to słyszałam, że dużo bardziej boli rana po CC niż skurcze i poród naturalny.

Poród CC czy SN?

09 lis 2015 - 22:17:42

Tez mi sie tak wydaje ze bezpieczniej dla dziecka jest SN niestety ja mialam CC. Na szczescie wszystko sie dobrze skonczylo. Po cesarce boli rana jak cholera z dwa dni sie nie mozesz ruszyc, a potem juz z gorki... Po SN jest chyba taki plus ze nie masz rany na brzuchu.

Ale szczerze mowiac jakbym miala jeszcze raz rodzic to chcialabym cesarke. Moze glupio mysle ale takie jest moje zdanie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-11-09 22:20 przez Paula89xd.

Poród CC czy SN?

09 lis 2015 - 22:22:33

Mojej koleżance dziecko poddusuło się w trakcie porodu sn więc mam obawy czy dla dziecka bezpieczniej

Poród CC czy SN?

09 lis 2015 - 22:33:24

Wszystko sie moze zdarzyc. Nic sie nie przewidzi. Nikt ci nie zapewni ze wszystko bedzie dobrze.

Poród CC czy SN?

10 lis 2015 - 07:26:49

Ja 22 godziny chodziłam w bólach.
Miałam już bóle parte, ale w ostatniej chwili po zbadaniu mnie zdecydowali się na cc. Niestety nie było postępów i wyszło tak, a nie inaczej.
Strasznie żałuję, ze nie mogłam urodzić sn.
Rana co jakiś czas boli, szczypie (jestem 4 miesiące po cc).
Ogólnie najgorsza jest na początku bezsilność. Jeśli ktoś Ci nie pomoże, to nie wstaniesz, nie połoźysz się...straszny ból.
Nacięcie w kroku zagoi się po 2 tygodniach.
Rana po cc zostaje na całe życie i daje o sobie znać co jakiś czas.

Może przy drugim dziecku będzie mi dane urodzić sn :)

Poród CC czy SN?

10 lis 2015 - 07:56:53

oczywiście naturalnie siłami natury, szybciej dochodzisz do siebie i szybciej wypusza do domu, od razu może zając sie dzieckiem a cesarce zapewne leży się jakis czas na sali pooperacyjnej nie wiem bo nie miałam ale słyszałam, z tego co piszą inne dziewczyny po cesrce nie mozna się ruszyc, po naturalnym troche jest problem z siedzeniem ale 2-3 dni i jest lepiej. jestem w 3 miesiącu drugiej ciązy i przez mysl mi nie przechodzi że mogłabym mieć cesarkę chcę urodzić tylko i wyłacznie naturalnie ale niestety nie mamy na to wpływu o konieczności cesarki zadecycuje lekarz na własne życzenie nikt nie zrobi cesarki tylko w nagłych przypadkach

Poród CC czy SN?

10 lis 2015 - 08:29:27

Ja chciałam rodzić córkę SN bo tak ponoć lepiej dla dziecka i lepiej sobie w życiu radzi i chciałam być "lepszą matką". Skończyło się tym, że od 8-22 męczyli mnie i kazali rodzić ... lekarka miała mnie głęboko w D. Jedyne oparcie miałam w położnych(kompetentne i bardzo fajne babki które nie patrzą na ciebie z góry)Położna już od 18/19 mówiła że nie urodzę ale to babsko(lekarka trąba) miała to gdzieś (pewnie zmiana jej się kończyła. I tak naprawdę wzięli mnie na CC bo miałam już złe badania.... Bardzo bałam się o córkę żeby nie owinęła się, żeby tętno nie spadło i wszystko inne przychodziło mi do głowy... Przy drugiej ciąży miałam CC na życzenie i był spokój nie bałam się i synek urodził się duży silny i ZDROWY. To moje doświadczenia. Tobie radzę spróbuj SN a nóż jak moja bratowa będzie rodzić 50 min pierwsze a drugie 15 min. CC to zawsze operacja no i znieczulenie ZOP. Życzę szczęśliwego rozwiązania :)

Poród CC czy SN?

10 lis 2015 - 12:06:29

Ja mieszkam na wschodzie i wybrałam sobie CC :o i nigdy przenigdy nie chciałabym stękać naturalnie. I co z tego, że mam bliznę, wcale mi nie przeszkadza, jest prawie niewidoczna, bo używalam plastrów silikonowych a poźniej żeli do smarowania i nic mi nie dokucza. Może to też zależy od masy ciała, im niższa tym lepiej się goi. I dziecko też się nigdzie nie zaklinowało, nie groziło mu niedotlenienie, miało 10 punktów. Poród naturlany też może nieść za sobą powikłania i to o wiele większe. Nie ma reguły :)

Poród CC czy SN?

10 lis 2015 - 12:13:52

Dziękuję dziewczyny :) Każda rzetelna uwaga na wagę złota!
Obawiam się że nie będę miała za wiele do gadania bo mam 30-tkę i taki dojrzały poród na pewno jest bardziej ryzykowny, ale pocieszam się tym, że jestem sprawna fizycznie (siłownia) i dobrze rozciągnięta, przed ciążą też planuję zacząć jogę ponoć bardzo pomaga :)

ech ciężki temat a każda ciąża ponoć inna :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wyjątkowy Wyjazd Z Brzuszkiem - „BabyMoon" GDAŃSK