Obecnie rozmawiamy o:

Rewelacyjne okna

gorący temat

wybór przedszkola

wczoraj o 19:43

najtańsza apteka

wczoraj o 19:23

rozwód

wczoraj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

wczoraj o 17:32

kupno samochodu

wczoraj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

W OCZEKIWANIU NA DZIECKO

20 paź 2015 - 17:30:21

Witajcie,

Chcialabym w tym watku poruszyc kwestie zwiazane z planowaniem ciazy.. Jezeli jestescie na etapie starania sie o dziecko piszcie..
Podzielcie sie inforamcjami o tym co czytacie.. ogladacie.. internet to kopalnia wiedzy ale warto miec wszysko w jedym miejscu...tutaj :) Rady i porady mile widziane :)

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-10-20 17:33 przez sparkleraindrop.

W OCZEKIWANIU NA DZIECKO

20 paź 2015 - 18:07:10

ja jestem prawie w 3 miesiącu drugiej ciąży nie przygotowywała sie do tego to była niespodzianka, w pierwszej ciązy czytałam poradniki które dała mi połozna

W OCZEKIWANIU NA DZIECKO

27 paź 2015 - 21:34:25

Z planowaniem tzn?/warto kilka miesięcy przed poczęciem dzidzi lykac kwas foliowy i witaminy tak samo jak przez całą ciążę,aby nie mieć niedoborów,których nadrobić dużą ilością warzyw się nie da:)

Ja jestem w 27tygodniu :) czasem przegladne gazetę, czytam książkę ale do takich rzeczy warto podchodzić z dystansem, bo wiadomo że doświadczenie zdobywa się z czasem ale wiedzę warto jednak mieć wcześniej. Mimo,że mam obycie z dziećmi to jednak będzie to moje pierwsze malstwo, więc wolę się przygotować, w piątek idę na pierwsze zajęcia do.szkoły rodzenia.

W OCZEKIWANIU NA DZIECKO

02 lis 2015 - 16:12:48

dont_forgeett - Hej :) Super, gratulacje. A napisz prosze jakie mialas pierwsze objawy ciazy (oczywsice poza brakiem miesiaczki) Jak sie czulas w pierwszym trymestrze.. Jak byl na zajeciach w szkole rodzenia? Czego nowego/ciekawego sie dowiedzialas? Co jesz a czego nie? Czy masz szxczegolny apetyt na dane produkty? Pozdrawiam :)[/quote]



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-11-02 17:05 przez sparkleraindrop.

W OCZEKIWANIU NA DZIECKO

02 lis 2015 - 17:43:57

Ojej, ile pytań :) ale powiem Ci,że to bardzo cieszy móc na nie odpowiadać, pomoc komus itp tym bardziej że jeszcze pół roku temu byłam zielona w tym temacie :)

Dowiedzialam się o ciąży w7t, zawsze miałam nieregularne miesiączki, od jakiegoś roku się uregulowaly ale jakoś i to mnie nie zdziwilo. Moje przypuszczenia potwierdziły się w 8tc kiedy pierwszy raz zobaczylam małego i uslyszalam jego serduszko. W pierwszym trymestrze? Strasznie! Bardzo cieszyłam się z ciąży i nawet każdy widział jak promienieje, wszyscy myśleli że czuje się wspaniale bo wygladalam podobno kwitnaco. A ja? Wymiotowalam całymi dniami a jak wracalam z pracy to od razu szlam spać, nie chciało mi się jeść, rano wręcz padalam że zmęczenia. Calodniowe mdłości po12 tc przerodziły się tylko w ransze (na szczęście!) dopiero po kilku tygodniach opatentowalam na nie własny sposób (kilka szklanek zimnego mleka i dopiero po 30minutach śniadanie najlepiej na slodko i to jeszcze w łóżku) obolale piersi, mdłości,zmęczenie,sennosc minęły pod koniec 16tc lecz wstet do mięsa mielonego i parowek mam do tej pory :) Najpiękniejszy okres w ciąży? Pierwszy ruch! U mnie pod koniec 17tc :) Od 19 tygodnia ciąży oszczędzam się, skróciła mi się szyjka i mam leki na podtrzymanie. Długo lezalam w łóżku, dopiero od tamtego tygodnia wychodzę co kilka dni na miasto :) w szkole rodzenia zajęcia takie instruktazowe, co będziemy robić, każdy opowiadał o sobie. Cwiczylysmy oddychanie i napisze Ci w środę bo idziemy na kolejne. Teraz będzie o porodzie,czego najbardziej się boję. Jem normalnie, co3/4 godziny. Ostatnie kilka dni mały mnie budzi kopniakami ok. 4nad ranem i czuje takie ssanie żołądka,że muszę zjeść bułkę czy jogurt, staralam się nie podjadac i teraz pilnuje się jeszcze bardziej żeby kontrolować wagę (+7kg) Raz w miesiacu pozwalam sobie na fast fooda -nawyk sprzed ciąży. Nie raczej, jem tak samo. Dużo warzyw/owoców. Tylko śniadanie mam nieco większe niż przed ciąża. UF za dużo jak na jeden raz :)
A ty od jakiego czasu chcesz mieć maleństwo?

W OCZEKIWANIU NA DZIECKO

03 lis 2015 - 09:10:13

dont_forgeett - witaj :) Serdecznie dziekuje za odpowiedz na moje pytanie i wybacz ze Cie nimi zbombardowalam tak od samego poczatku. Bardzo milo mi sie czytalo twoje przezycia i doswiadczenia w tym pieknym okresie. Ja na razie jestem na etapie zdobywania i poglebiania wiedzy w tym temacie ale juz zaczynamy dzialac i czekac na zloty strzal. Bardzo chcemy chlopca wiec dzialamy na przestrzeni 12 dnia, biore kwas foliowy juz od 2 miesiecy odzywiam sie zdrowo czyli duzo warzyw i owocow choc slodyczy ciezko sobie odmowic. Z utesknieniem czekam na dzien w ktorym nie pojawi sie miesiaczka :) Wszysko sie okaze w polowie listopada. Pobolewaja mnie piersi i podbrzusze tak jak na okres wiec ciezko powiedziec. Zalezy nam na tym zeby dzieciaczek urodzil sie na jesien... jezeli sie nie uda to przeczekamy okres zimowy i zaczniemy pozniej.. Na kiedy masz termim? Czy planujesz rodzic naturalnymi salami czy chcesz miec cesarke? Jak sie teraz czujesz? Zycze samych miodowych miesiecy :)

W OCZEKIWANIU NA DZIECKO

03 lis 2015 - 10:02:01

No cześć :) oj nie ma za co, to na prawdę bardzo miłe. Nie zawsze takie rzeczy się sprawdzają, lecz jeśli bardzo czegoś pragniesz musisz w to wierzyć a się spełni, podobno plemniki na chłopca 'krócej zyja' czytalam gdzieś kiedyś o tym. Ja znowu czulam się na dziewczynkę a wygladalam na chłopca to mówili,że bliźniaki będą :) Jesień? My gdybyśmy planowali następne maleństwo to chciałabym,aby urodziło się na wiosnę. Ciepło już będzie a teraz jak sobie pomyśle,że będę ubierać małego przez 15 minut w kombinezon... Z miesiączki 4 luty ale z USG wychodzi na koniec stycznia. Lekarze raczej nie są przychylni do cesarki na życzenie. Naturalnie, lecz to także zależy od małego. Od ok. 20tc był ułożony już główką w dół a teraz mam wrażenie jakbym leżał w poprzek ale wszystkiego dowiem się pod koniec miesiąca na ostatnim USG. Jak tak jest ułożony to cesarka będzie. Powiem Ci,że bardzo dobrze. Praktycznie od tego momentu bez mdłości to rewelacyjnie. Mimo wstawiania co kilka godzin na siusiu to wysypiam się. Oj dziękuje już nie wiele zostało :) a wam życzę powodzenia w staraniach i już wkrótce maleństwa na świecie :)

Chciałam Ci również przesłać link do mojego bloga :)http://babymaaama.blogspot.com nie jest to jakiś poradnik internetowy tylko moje emocje skierowane do mojej kruszynki.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-11-03 16:25 przez dont_forgeett.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kwietniowe mamusie 2016