Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ankieta
Czy Klementyna to ładne imię
Tylko zalogowane użytkowniczki mogą wziąć udział w tej ankiecie.
oddanych głosów: 52
TAK 14
 
27%
NIE 38
 
73%



Witam serdecznie. Spodziewam się juz trzeciego maluszka i stoje po raz kolejny przed największym wyzwaniem jakim jest wybór imienia. Moim zdaniem nadajac imię dziecku nie mozna kierowac się ślepo modą czy ładnym brzmieniem. Imię niesie w sobie pewne okreslone cechy - oczywiscie to zaledwie mały procent tego jakie dziecko będzie zależy od imienia ( najwazniejsze jest wychowanie) ale dla mnie imię jest wazne bo dajemy je na cale życie dziecku i jesli jest nacechowane negatywnie to takiego nie chce Pozatym zwracam też uwagę na patrona....Syn nazywa się Maksymilian jak nadawalam je 9 lat temu to było bardzo rzadkie imię. Córcia miała być Amelia bardzo mi się podobał do czasu az odkryłam ze po łacinie znaczy tyle co nazwa choroby wrodzony brak kończyn.......i nie mogłam i dobrze bo eraz Amelii jest na peczki dałam ostatecznie imię staropolskie Aurelia. I teraz znów córcia ma być.Podoba mi się imię Klementyna, zdrob. Klementynka....nacechowane pozytywnie podobno to osoby szczere ceniące dobro innych ludzi, osiaga cele nikogo przy tym nie krzywdząc.Kobieta z tym imieniem jest odpowiedzialna, odważna, rozsądna i wrażliwa na zjawiska zachodzące w otoczeniu. Jest wierna swym szczytnym ideałom, które realizuje konsekwentnie.

Kłopot z tym że obawiam się trochę czy potem dziecko nie bedzie miec przez takie imię kłopotów? Aurelia też dla wielu było "dziwne" a okazało sie ze wiele osob podziwia że piekne imię....sama nie wiem jestem w rozterce . Najgorzej ze nie mam alternatywy. co Wy sadzicie?

zweryfikowana
Posty: 1.211
Ostrzeżenia: 1/5

Klementyna to b.fajne imie:)

Klementyna bardzo ładne, więc głosuję na tak, ale klementynka to taki owoc ;) Ale nie sugeruj się tym, może tylko mnie bawi takie zdrabnianie ;)

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Ja tam się nie znam, ale to nie imię określa człowieka. Kiedyś takie jedno imię bardzo mnie wnerwiało, ale właśnie poznałam kogoś kto je nosił i ... puknęłam się w czoło.

Klementyna pewnie czemu nie.

Ja mam takie samo zdanie jak @malmie - znałam kiedyś pewną Dorotę, której wręcz nie znosiłam, bo była złośliwa, wredna, wiecznie kogoś obgadywała, przez co imię mi się nie podobało. Parę lat temu poznałam w pracy koleżankę - Dorotę - wiecznie uśmiechniętą, chętną do pomocy, wesołą, zadowoloną z życia. I tak przez myśl mi przeszło, że Dorotka dla córki to wcale nie jest taki zły pomysł. :P Tak naprawdę wszystko zależy od wychowania, a nie imienia ;)

mi się nie podoba, bo też kojarzy mi się z owocem, a ja nie lubię tego typu imion. To jest jednak Twój wybór, ja też aktualnie spodziewam się córeczki i zdaję sobie sprawę, że też imię mojej córki nie każdemu będzie się podobać. A jeśli chcesz porady to najlepiej zapytaj dzieci, one najlepiej doradzą. Jak miała się urodzić moja siostra a było to 23 lata temu mój tata wahała się między Oliwia a Olimpia. Ja wtedy miałam 6 lat i błagałam tatę, żeby tylko nie Olimpia bo dzieci będą ją przezywać olimpiada. Padło na Oliwię, wtedy było to bardzo rzadkie imię a teraz bardzo popularne. dzieci najlepiej doradzą czy imię jest śmieszne czy nie. Ja teraz też jak powiedziałam imię jakie planujemy to byłam ciekawa reakcji siostrzenicy męża i powiedziała, że ładnie a innych opinia mnie nie interesuje.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Cytat
Onyksowa
Tak naprawdę wszystko zależy od wychowania, a nie imienia ;)

Zgadzam się, to jest klucz, samo imię niczego nie sprawi i jeśli nawet coś oznacza np. że ktoś kto je nosi będzie "super cool" to jednak chyba stanowi wyraz pobożnych życzeń na temat tego jakimi chciałybyśmy widzieć nasze dzieciaki. Niestety wychowanie to praca 24 h/dobę, trudna i mozolna i nie raz, i nie dwa czasami trzeba być twardym, i serce matki się kraje, że czasem trzeba być wymagającym wobec swojego dziecka ...

Jeszcze co do kłopotów z imieniem w późniejszym etapie życia - tutaj też dużo zależy od wychowania, bo dzieciak może kiedyś tam mieć pretensje typu o, dałyśta mi takie imię, ale może też powiedzieć - a niech sobie gadają, ja to ja, Klementyna i już.

Tak wiem o tym ze wszystko zalezy od wychowania. Tak jak pisałam imię to mały procent;)

A może Celestyna>?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-10-08 10:29 przez Olimpia_21.

Podoba mi się zdrobniale " Klementynka" dla małej dziewczynki super, ale dla większej czy dorosłej "Klementyna" jakoś mi nie leży.

Jeśli już owoc to może Jagoda, Jagódka :)

niezweryfikowana
Posty: 33
Ostrzeżenia: 2/5

Klementyna - zgadzam się z poprzedniczkami, odbiór imienia zależy od wychowania i późniejszego charakteru danej osoby.

Kilka lat temu na obozie poznałam Klementynę, była straszna. Rozwydrzona, zapatrzona w siebie, wulgarna, no po prostu koszmarek.
Ale jak wyobrażę sobie takiego słodkiego, małego aniołeczka, jakim z pewnością będzie Twoja córa, to aż chce się pociuciać "Klementynko".
Także ja głosuję na tak :)
Swoją córkę chciałabym nazwać Anatola, w skrócie Tola, ale tak na prawdę zależy od nazwiska, żeby jako tako pasowało.

na pewno wszystko zależy od wychowania, ale wydaje mi sie, że niektore imiona są już jakoś nacechowane.. znam kilku panów o imieniu Maciej i raaany, wszyscy są tak marudni! a każdego dzieli spora różnica wieku :D
a Klementyna brzmi fajnie, słodko :)

przepraszam za szczerość ale mi się nie podoba, tzn nie tyle co jest brzydkie, ale po prostu nie pasuje jako imie. Napisz pozniej jakie imię wybralas ;)

Mi się podoba Klementynka :)a co do alternatywy - ja mam Anielę i Antoninę.

Klementyna... bardzo ładne imię, na teraz, na potem? kto to wie? :) Życie jest ciężkie, same to wiemy. Ale to i tak na nas spoczywa odpowiedzialność wyboru imienia dla pociechy :) Pamiętam jak byłam mała (dawno temu :P ) i śmiałam się z tego kto dał mojej prababci imię Wiktoria :) a teraz? bardzo podoba mi się to imię :) albo Jadwiga :) ale babcia Jadzia była najukochańszą osobą na świecie :) Kunegunda? o matko :P Kleopatra :P, ale najbardziej nie lubię swojego imienia!! Iwona, tragedia!! kto dał mi takie imię? oczywiście mój Tata :) miałam mieć na imię Magdalena, a On idąc do urzędu oczywiście zrobił samowolkę i zamienił imiona hahaha... Mama była wściekła, ale tak zostało :) ja od wielu lat marzę o córeczce i wybrałam imię Oliwia, na drugie Zuzanna (a miało być odwrotnie :) ) a jak przyjdzie co do czego pewnie znowu zmienię zdanie :) Kochane Mamusie współczuję Wam, ale to bojowe zadanie, które trzeba wykonać :) do boju :P

ogólnie brzmi ładnie ale jakoś nie przypada mi do gustu, powraca moda na stare imiona, moja kuzynka dała swojej małej Łucja. jak mam Emilkę teraz czeka na drugiego maluszka i dziewczynka będzie Dominika a chłopiec Mateusz

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Karmienie piersia POMOCY!