Obecnie rozmawiamy o:

sklep detailingowy

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Majowe mamusie 2016

16 maj 2016 - 17:23:47

Madlena25 pisalam do was 24 kwietnia po godzinie 20 a 25 kwietnia o 5 nad ranem bylam juz na porodowce :D jest chlopak! 8 dni przelezelismy w szpitalu, juz jest wszystko dobrze, a maly zdrowy i pieknie rosnie :) ciesze sie ze mam to za soba :)

Majowe mamusie 2016

17 maj 2016 - 08:35:23

cytrynowa88 gratulacje z okazji narodzin synka!No to zaliczasz się do kwietniowych mamusiek jak MatusiakA :-)Zaglądaj do nas.
Widać, że w ciąży człowiek nie zna dnia ani godziny.
Ja znów przespałam dziś w miarę noc, trochę skurczów wieczorem było, ale to wszystko przepowiadające. Dziś jeszcze wizyta u endokrynologa. Wcale nie chce mi się jechać, najchętniej zaszyłabym się w domu. Opadłam z sił jakoś, już nic mi się nie chce. Wsadziłam wczoraj resztę kwiatów na tarasie, musze jeszcze dokupić ze dwie pelargonie i będzie git. Zostało tylko prasowanie w sypialni, góra prasowania. Jak ja kiedyś mogłam lubić prasowanie?

Majowe mamusie 2016

17 maj 2016 - 13:51:34

cytrynowa88 Gratulację!! i zdrówka ja też się cieszę że mam już to za sobą

kropeczka81 no ja się kompletnie nie spodziewałam termin miałam na jutro, urodziłam 12 dni przed terminem, i w ten piątek kiedy urodziałam chciałam sobie iść kupić buty no i tak kupiłam że wylądowałam w szpitalu, ale cieszę się że już po bo te ostatnie dni to męczarnia

Majowe mamusie 2016

17 maj 2016 - 15:05:28

Madlena25 no właśnie końcówka to męczarnia. Nie wiadomo co ze sobą zrobić. Chyba lepiej zyć sobie normalnie, wszystko planować i realizować a jak zaskoczy to jechać i urodzić ;-)Tylko te pytania: kiedy? kiedy? jeszcze nie urodziłaś? Dlatego zawsze mówiłam, że lepiej urodzic trochę przed terminem. Ja rodziłam 3 dni po i każdy dzień dłuży się wtedy dosłownie jak tydzień. A z tymi butami Madlena25 to też chciałam sobie kupić, ale stwierdziłam, że wytrzymam bez. Mam teraz powiększone trochę stopy, więc potem mogłyby być za luźne.Teraz chodzę głównie w takich szerszych adidasach/sneakersach. Tylko te sznurówki wkurzają, więc czasem po prostu ich nie wiążę.

A jak tam Twoja córeczka? Grzeczna? Da pospać mamusi?

Jestem po wizycie u endokrynologa, wszystko ok, dostałam kartę, że mogę rodzić siłami natury.Tylko naczekałam się w kolejce, bo zapisywałam się w marcu, pani doktor kazała mi przyjść ok. 12, myślałam, że to końcówka przyjęć, a to był dopiero początek. Więc już 5 osób było przede mną. Oczywiście wszyscy ślepi i głusi na kobietę w ciąży, jeszcze tydzień przed porodem :-)więc grzecznie czekałam na szczęście tylko godzinę, jakoś zleciało.

Majowe mamusie 2016

17 maj 2016 - 19:33:14

moja córeczka w miarę grzeczna, trochę pomarudzi czasem ale wiadomo nie będzie wiecznie spać, ma takie okresy że co chwilę przy cycu ale jak już wieczorem zaśnie to ok 3-3,5 godziny się obudzi naje się i śpi dalej więc nie jest źle, ogólnie jest bardziej grzeczna niż pierwsza:P ale zobaczymy później:P

zweryfikowana
Posty: 91
Ostrzeżenia: 4/5

Majowe mamusie 2016

18 maj 2016 - 08:04:51

Kropeczka81 prawdę mówiąc to mnie mnie w czasie ciąży tylko jeden raz kobieta przepuscila w kolejce. A tak to otoczenie jest ślepe, jeszcze potrafią w biedronce biec do kasy żeby być pierwszym jak widzą że się zbliżaszściana

Cytrynowa88 gratulacjebrawo pokaż nam swojego synka:) ile ważył i mierzył jak się urodził?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-05-18 08:07 przez gosia-polkosia.

Majowe mamusie 2016

18 maj 2016 - 08:24:05

gosia-polkosia ja czytałam gdzieś cały wątek o tym jak w ciąży jest bez kolejki. Szopki jakieś! Nawet w kasach uprzywilejowanych potrafią Cię ochrzanić, że idziesz bez kolejki (!) Ja mieszkam w małym mieście, więc u mnie tylko Rossmann ma taką kasę, bo w marketach nie zauważyłam, oprócz tych kas do 10 produktów. Ale to też duża wina personelu i kierownictwa. Pisałam Wam kiedyś, że nawet w przychodni na badaniach potrafią się ludzie oburzać na ciężarną. No, ale o ile na początku niektóre kobietki mogą jeszcze wystać (nie liczę tych, którym robi się słabo, mają mdłości, itp.), to już w końcówce mega ciężko. I naprawdę jakiś przywilej by się przydał. No, ale dobrze, że np. komunikacją miejską się nie poruszam, bo tam by się dopiero działo. Na szczęście już niedługo koniec :-)
Ja jestem tak nauczona, że zawsze staram się przepuszczać do kasy starsze osoby, matki z dziećmi, ciężarne, nawet osoby, które mają kilka produktów a ja np. cały wózek. No, ale ludzie są dziwni w naszym kraju i niestety takie zachowanie to rzadkość. Mnie też przez całą ciążę sama z siebie może przepuściła z 1-2 osoby.

Majowe mamusie 2016

18 maj 2016 - 13:05:02

cytrynowa88 Gratulacje :* :*

My w poniedziałek mieliśmy wizytę, mały ładnie przybrał na wadze :) Jak w 34tc ważył 2020 tak teraz w 37tc ma 2800g :).
Niestety dalej leży pośladkowo,więc dostałam już skierowanie na cc na 7czerwca .... No trudno,przezyje jakoś ;P, ważne,aby z małym wszystko dobrze było ;).
Szyjkę mam długą zamkniętą,nic się nie dzieje ;). Od początku ciąży przytyłam 13kg ;). W razie czego torbę trochę spakowałam gdyby mi wody odeszły czy jakieś plamienie się zdarzyło,lekarz powiedział,że to,że mały tak jest ułożony nie znaczy,że wcześniej nic się nie zacznie dziać ;). Także w razie czego jestem przygotowana :P

Jeśli chodzi o to przepuszczanie ciężarnej gdziekolwiek to dopiero teraz w czasie ciązy widzę jaka znieczulica panuje -.- .

Majowe mamusie 2016

18 maj 2016 - 21:55:24

Aguch u mnie do dnia porodu teoretycznie jeszcze 10 dni i powiem Tobie, że tylko raz mnie gościu w kolejce w sklepie przepuścił. Spytał się czemu nie idę na początek, jakoś mi tak głupio pchać się na początek, bo jestem w ciąży.
A w tramwajach to każdy siedzi twardo, no ale na mnie się krzywo patrzą, bo ja młodo wyglądam jak na swój wiek i po ich oczach widać, że myślą sobie iż taka młoda i ciężarna, a 26 lat na dziecko to wcale nie jest aż tak wcześnie.
Jeden gościu to bezczelnie szybko wsiadł i zajął miejsce bym ja nie usiadła, a ja się tylko spojrzałam, ale to świadczy o nim..zresztą jak chwilę postoję to nic mi nie będzie :P

Majowe mamusie 2016

18 maj 2016 - 23:17:29

fajneubrania Najgorsze jest to,że kobiety,które same są matkami,były w ciązy,to już w ogóle udają,ze nie widzą ciężarnej. Prędzej chyba facet przepuści niż kobieta,gdzie wydawało by się odwrotnie.
Ze dwa tygodnie temu w Rossmanie pan ok 50tki przepuscil mnie i za chwile mowi "a pani to chyba bez kolejki w ogole powinna podejsc", niby jest że pierwszeństwo w rossku,ale ja po prostu nie potrafię tak bez kolejki sobie podejśc.
Za dobrze wychowane jesteśmy hehe :P.

Ja też sobie powtarzam,że póki dam radę to postoje i pewno tak do końca będzie ;)

Majowe mamusie 2016

19 maj 2016 - 09:14:17

My dalej wielkie odliczanie. Zostały 4 dni do terminu, ale pogodziłam się z tym, że pewnie i tym razem będzie po terminie :-)
Dziś mam w planach dokupić 4 pelargonie i dokończyć przyozdabianie tarasu. Potem robie obiadek. Znalazłam fajny przepis na rosół z Thermomixa, więc chetnie spróbuję. No i jest sezon na młodą kapustę, więc jeszcze zrobię, żeby się załapać przed karmieniem,bo potem to już nie wolno.Do tego młode ziemniaczki i pyszny obiad gotowy.
Na deser chyba zaszaleje i kupię truskawek. Pojawiły się już polskie i są przepyszne, więc jeszcze ten mały grzeszek. :-) A co!
Na 18 jadę na KTG posłuchać serduszka i zbadać skurcze.
Czuję się normalnie, tzn. skurcze mam, ale nieregularne. Pobolewa mnie dół brzucha, ale nic z tego się nie rozwija. Nadal jestem płaczliwa i drażliwa, wkurzajace to jest. Czasem wpadnę w taka histerię, że trudno mi się uspokoić. Wiem, że to wina hormonów, na dodatek ja mam problemy z tarczycą i wtedy też jest taka nadwrażliwość, nerwowość, ale co z tego, ciężko ze mną wytrzymać. Boję sie tego co będzie w połogu, po porodzie, oby nie dopadł mnie baby blues...

Hej, jest tu dzisiaj ktoś? :-)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-05-20 10:50 przez Kropeczka81.

zweryfikowana
Posty: 91
Ostrzeżenia: 4/5

Majowe mamusie 2016

21 maj 2016 - 16:39:08

Hej dziewczyny:) my miałyśmy wczoraj wizytę ktg i okazało się że są skurcze co 7-5 minut. Zostawili mnie w szpitalu i moja Zuzia jest już ze mną;) waży 3440 i mierzy 54 cm. Poród przez cc o 22.40. Czujemy się dobrze. Ja już chodzę normalnie tylko trochę brzuch pobolewa. Miałam znieczulenie z kręgosłup ale dalej czułam jak mnie zaczynali ciac i w końcu całkowicie mnie uspali




Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-05-21 16:41 przez gosia-polkosia.

Majowe mamusie 2016

22 maj 2016 - 12:38:36

gosia-polkosia gratulacje!! słodziutka jest:)
moja ślicznotka w piątek skończyła 2 tygodnie
fajnie że się już dochodzisz do siebie, zdrówka dla was

kropeczka a co z tobą? urodziłaś?

Majowe mamusie 2016

23 maj 2016 - 11:45:39

Aguch haha no właśnie mi tak głupio podejść i powiedzieć w ciąży jestem to mam pierwszeństwo :P

U mnie teoretycznie jeszcze 5 dni i jutro mam lekarza i KTG.

Majowe mamusie 2016

23 maj 2016 - 15:39:21

fajneubrania ja pierwszą córkę urodziłam idealnie w terminie, a teraz drugą 12 dni przed terminem.
to czekanie jest najgorsze szczególnie kiedy termin już się zbliża
daj nam znać jak urodzisz:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Możliwa ciaza