Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Infekcja w ciąży?

22 sie 2015 - 20:33:30

Jestem w 11 tygodniu ciąży. U ginekologa byłam 23 lipca, żeby ciążę potwierdzić. Oczywiście lekarka mnie zbadała, powiedziała, że wszystko jest w porządku, zarówno z dzidzią jak i z moimi narządami rodnymi. W ten czwartek byłam u niej na drugiej wizycie, żeby donieść wyniki badań, które miałam zrobić. Wyniki zrobiłam 12 sierpnia i z jednych wynika, że mam jakąś infekcję intymną. Ginekolog pytała, czy nie odczuwam swędzenia lub pieczenia i czy nie mam upławów. Zbadała mnie i powiedziała, że rzeczywiście jest jakaś infekcja. Trochę się zdziwiłam, bo nie odczuwam żadnych dolegliwości. Nic nie swędzi, nie piecze, a śluz jest taki jak zawsze. Przypisała mi Nystatynę, bo jak stwierdziła, w ciąży nic innego nie może mi dać. Trochę się waham, czy powinnam ją przyjmować, bo jak już napisałam, nie odczuwam kompletnie żadnych dolegliwości. W całym swoim życiu infekcję miałam raz, w maju tego roku i rzeczywiście objawy zgadzały się z tymi, które wymieniła mi lekarka we czwartek. Wtedy to było od nawilżanych chusteczek (kupiłam inne niż zwykle), ale przestałam ich używać i po kilku dniach wszystko samo przeszło.

Czy powinnam przyjmować przypisane globulki? Już je kupiłam, ale mam wątpliwości, zwłaszcza, że na ulotce jest napisane, żeby w ciąży ich nie stosować, bez wyraźnego polecenia lekarza.

Infekcja w ciąży?

22 sie 2015 - 20:57:23

udaj się do innego lekarza i zobacz co powie na ten temat.

Infekcja w ciąży?

22 sie 2015 - 21:02:04

Cytat
kkoolloo91
udaj się do innego lekarza i zobacz co powie na ten temat.

Próbowałam. Dostałam termin na kwiecień 2016 :)

Infekcja w ciąży?

22 sie 2015 - 21:06:02

prywatnie

Infekcja w ciąży?

22 sie 2015 - 21:38:33

Infekcje okolic intymnych w ciąży mogą mieć szkodliwy wpływ na wody płodowe i co za tym idzie na sam płód. Nieleczone zakażenia grzybicze ( bo w ciąży występują one najczęściej) bywają przyczyną przedwczesnego pęknięcia pęcherza płodowego i porodu przed terminem.

Infekcja w ciąży?

23 sie 2015 - 08:01:40

Cytat
MrsJoker
W całym swoim życiu infekcję miałam raz, w maju tego roku i rzeczywiście objawy zgadzały się z tymi, które wymieniła mi lekarka we czwartek. Wtedy to było od nawilżanych chusteczek (kupiłam inne niż zwykle), ale przestałam ich używać i po kilku dniach wszystko samo przeszło.
Niekoniecznie musisz mieć objawy przy infekcji, mogłaś nie zauważyć. Czy wtedy przynajmniej poszłaś do lekarza? Coś mi mówi że nie, bo nie postawiłby takiej diagnozy.
Cytat
MrsJoker
Czy powinnam przyjmować przypisane globulki?
Tak, skoro masz infekcję to musisz ją wyleczyć. Tym bardziej że jesteś w ciąży.

Cytat
MrsJoker
Już je kupiłam, ale mam wątpliwości, zwłaszcza, że na ulotce jest napisane, żeby w ciąży ich nie stosować, bez wyraźnego polecenia lekarza.
Masz wyraźne polecenie lekarza.

Cytat
MrsJoker

Próbowałam. Dostałam termin na kwiecień 2016 :)
Ja rozumiem, że Polska itd., ale nie wierzę w to :) Jak chcesz zmienić lekarza to idź i zmień, chociaż nie wiem dlaczego winisz lekarza za złe wyniki badań ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-08-23 08:03 przez majka51.

Infekcja w ciąży?

23 sie 2015 - 10:04:13

Ja na Twoim miejscu udałabym się szybciutko do innego dobrego ginekologa i podpytała, w większości przypadków ginekolog wie co robi i nie zaleciłby Ci nic jeśli nie byłby pewny swojego postępowania, sama przynajmniej tak myślałam ale niestety tydzień temu poroniłam w 6 tygodniu. Co prawda nie wiem co było przyczyną, jak twierdzi lekarz pewnie jakaś wada chromosonalna bo progesteron był ok ale w tym czasie przyjmowałam też różne tabletki które zostaly mi przepisane przez ginekologa i mam troszkę obawy, że to one mogły się do tego przyczynic, chociaż nie wiem ale za 2 razem będę na pewno sprawdzała wszystko co zostaje mi przepisane, to samo więc zrobiłabym na Twoim miejscu :)

Infekcja w ciąży?

23 sie 2015 - 13:52:05

Proponuję iść do kilku lekarzy a potem do wróżki i na tej podstawie podjąć leczenie.
Oczywiście po tygodniu od wizyty u lekarza i nie podjęciu poleconego przez niego leczenia gdy okaże się że są powikłania czyja będzie wina? LEKARZA.

Infekcja w ciąży?

25 sie 2015 - 13:40:58

Brałam Nystatynę będąc w 29 tyg,miałam infekcję grzybiczą,tylko że mnie trochę swędziało i była jakaś tam wydzielina żółta.Nie bierz leku,ale potem nie zwalaj winy na lekarza jak będziesz pędzić do szpitala,bo coś tam się podziało,a ty nie wiedziałaś,bo żądnych objawów nie było.
czasem trzeba wziąć jakiś lek i jak to mówi mój lekarz-przecież i czasem wyrostki robaczkowe wycina się u kobiet będących w ciąży.

I niemożliwe,że dopiero cię na przyszły rok zapisano-kobiety w ciąży mają pod tym względem pierwszeństwo i są przyjmowane od razu.Mnie tak chciano zarejestrować-za 4 miesiące,ale jak powiedziałam,że w związku z ciążą to już na drugi dzień lekarz bez problemu mnie przyjął i to na NFZ,a zawsze możesz poszukać prywatnie...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-08-25 13:44 przez dootii.

Infekcja w ciąży?

25 sie 2015 - 22:25:10

Zastosuj normalnie ta Nystatyne i sie nie zastanawiaj, tak jak pisza dziewczyny w ciązy każda infekcja może byc groźna dla płodu. Z resztą za dzień lub dwa jesli nie zaczniesz stosowac leku z penoscią zacznie Cie swedziec lub piec, lepiej zaczac leczyc od razu, bo leczenie jest krótsze i mniej skomplikowane, niż przy mocno rozwinietej infekcji. A po leczeniu nie zapomnij o odbudowaniu flory bakteryjnej np Lactovaginalem, który jest bezpieczny dla ciężarnych, inaczej infekcja może nawrócic.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

test ciążowy