Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

14 minut temu

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Zastanawiam się nad tym co można podawać kobiecie w ciaży, teoretycznie pyramidonek ma bardzo naturalny skład, podaję go swojemu dziecku. Nie mniej na miejscu ciężarnych kobiet o wszystko powinno się pytać lekarza, takie jest moje zdanie

Mnie lekarz, a nawet dwóch lekarzy, poleciło Tantum Verde, ale w sprayu. Pastylki zdecydowanie mi odradzili. Stosowałam sporadycznie, choć ból gardła był okropny. Piłam ciepłe herbatki (nie kwaśne), mleko z masełkiem, siemię lniane. Płukalam gardło wodą z solą i jakoś przebolałam.

niezweryfikowana
Posty: 219
Ostrzeżenia: 2/5

Pyramidonek ma dobry skład więc myślę, że nie powinien zaszkodzić ale na pewno warto to skonsultować z lekarzem.

Polecam ci rzuć świeżego ananasa -i pić sok z niego po prostu plasterek porzuć w między czasie sokiem się delektować-naprawdę pomaga

Są specjalne tabletki dla kobiet w ciaży Prenalen

mi pomagało coś takiego: robiłam sobie kanapkę z serkiem i 2 ząbkami czosnku. I jadłam bardzo powoli - żeby czosnek, który w zasadzie jest naturalnym antybiotykiem, jak najdłużej przebywał w ustach. Nie więcej niż 2 ząbki dziennie, ale mi po takiej kanapce gardło na chwilę przestawało boleć. Do tego tantum verde i grzanie gardła - gotujesz 2 jajka, wsadzasz do grubej skarpety i przykładasz do szyi, przy węzłach chłonnych.

Dodatkowo możesz sobie zrobić syrop z czarnej rzepy - sok z miodem albo z cukrem. Cytrynka, rumianek, jest masa domowych sposobów

Cytat
grenn
Pyramidonek ma dobry skład więc myślę, że nie powinien zaszkodzić ale na pewno warto to skonsultować z lekarzem.

A próbowałaś stosować w ciąży? Dla dzieci więc nie powinien zaszkodzić, nie wydaje mi się.

niezweryfikowana
Posty: 146
Ostrzeżenia: 5/5

Ja na ból gardła w ciąży brałam takie pastylki do ssania Prenalen na gardło 2-3 pastylki dziennie i pomagało.

Najlepiej jak to lekarz powie co można, a co nie...Mnie teraz gardło napierdziela i się smarczę :/ Nie mogłam wcale spac :(

niezweryfikowana
Posty: 63
Ostrzeżenia: 3/5

Od razu napiszę, że w ciąży nie jestem, ale na gardło najlepiej pomaga mi Ulgard. Poniżej wklejam jego skład:
Miód 400 mg
Ekstrakt prawoślazu 120 mg
Ekstrakt szałwii 100 mg
Ekstrakt tymianku 80 mg
Ekstrakt dziewanny 80 mg
Ekstrakt malin 80 mg
Ekstrakt rumianku 40 mg
Ekstrakt lipy 32 mg
Witamina C 80 mg (100%*)
Cynk 10 mg (100%*)
Mentol 8,4 mg
Olejek eukaliptusowy 8,4 mg

Nie wydaje mi się, żeby coś z tego mogło zaszkodzić kobiecie w ciąży, ale faktycznie najlepiej zapytać lekarza.

rzeczywiście w ciąży bardzo trzeba uważać na różne leki, ale tutaj http://www.biomedical.pl/ciaza/bol-gardla-w-ciazy-6291.html masz napisane co robić przy bólu gardła w ciąży - spróbuj najpierw leczyć się tymi metodami, a jak nie pomoże to już konkretnie musisz wypytać lekarza co robić, bo każda ciąża jest inna

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Czy coś się stanie?