Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Hej,
jestem w 16tc i od 3 dni męczę się z okropnym bólem gardła przy przełykaniu, byłam u lekarza jednak on nie może mi nic zaproponować oprócz tymianku który nie działa, mamy i przyszle mamy macie jakieś sprawdzone sposoby na taki ból ???

płukanie gardła wodą z solą, tamtum verde też możesz używać.

Dokładnie woda z solą, ewentualnie woda z kurkumą /działa odkażająco/, szałwia /ale tylko płukać nie pić/, tantum verde w pastylkach i ciepłe łóżeczko, zdrówka życzę

plukaj letnią wodą (pół szklanki) z łyżeczką wody utlenionej i kup tabletki na bol gardla z serii prenalen.

Ja również polecam płukanie gardła wodą z solą. Mnie pomagało. Powrotu do zdrowia życzę! ;)

Stosowałam Orofar Max :) polecam

ja brałam tabletki Isla, a dziewczyna z którą leżałam na połozniczym brała Strepsils.

wysmarowac szyje vick vaporup i owinąć się szaliczkiem a do gardla pędzlowanie z piochtaniny lub nystatyny bo to odkarza

niezweryfikowana
Posty: 219
Ostrzeżenia: 2/5

Dobrze jest jeść kisiel (takie coś poleciła mi kiedyś znajoma śpiewaczka) albo kleik z siemienia lnianego, pyramidonek jest dobry na gardło ale nie wiem czy można w ciąży brać.

niezweryfikowana
Posty: 49
Ostrzeżenia: 7/5

Wsmarować Vick w szyję? Serio? Ja bym chyba się bała zrobić coś takiego... Na miejscu autorki poszłabym do lekarza bo stosując się do wskazówek na forum jeszcze sobie krzywdę zrobi. Różne są rodzaje bólu gardła i jak już chcesz się leczyć sama w domu to wybierz jakiś naturalny lek. Słyszałam, że podbiał i tymianek są skuteczne.

niezweryfikowana
Posty: 219
Ostrzeżenia: 2/5

Na pewno przy ciąży trzeba szczególnie uważać i wszelkie branie leków lepiej skonsultować z lekarzem, przy pyramidonku nie ma informacji co do używania w ciąży, myślę, że nie powinno być przeciwwskazań (jest na bazie miodu, ekstraktu z bzu czarnego)

Na chrypkę czy ból gardła dobrze sprawdza się fiorda, szczególnie dla przyszłych mam które mają cukrzycę - warto rozważyć te porzeczkowe tabletki. Jak przeziębienie trwa dłużej i zaczyna się osłabienie, temperatura, kaszel nie ma co czekać i gnać do lekarza.

zweryfikowana
Posty: 598
Ostrzeżenia: 3/5

Jest też smak cytrynowy. One są w formie takich jakby żelków, bardzo dobre i skuteczne, zawierają porost islandzki, który chroni gardło.

MIałam to samo. Okropny ból, jakiego do tamtej pory nigdy nie miałam. Oczywiście byłam pod opieką lekarza, który zalecił wziewnie pulmicort. Kochana tylko nie rób tego samego. Poród przedwczesny, dziecko zaledwie kilogramowe. Pamiętaj, miej swój zdrowy rozsądek. Tyle ci mogę poradzić. Płucz szałwią i duuuuużo odpoczywaj. ŻADNYCH LEKÓW W CIĄŻY- to mi powiedzieli lekarze tuż przed porodem, którzy jasno stwierdzili, że to co brałam w ciąży na gardło mogło się przyczynić do komplikacji jakie nas ( mnie i mego kochanego synka) spotkały. Życzę ci dużo zdrówka. Na pocieszenie ci powiem, że ból zaraz się skończy. Ewelina

tak jak ewelajna napisała wszelkie leki w ciąży muszą być konsultowane z lekarzem. Suplementacją można się posiłkować, ale nie nagminnie. Fiorda akurat niewątpliwie jest opcją do stosowania dla kobiet ciężarnych, bo to tabletki którymi mogą się posiłkować kobiety w ciąży które mają cukrzycę.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Prezent dla przyszłej mamy