Obecnie rozmawiamy o:

kosmetyki samochodowe

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witam. Piszę do doświadczonyc szafiarek, które są już po porodzie i racjonalnie są w stanie doradzić mi co powinnam przygfotować w ramach wyprawki, zarówno dla siebie jak i maluszka :) Pozdrawiam ;)

2 koszule ( do porodu przed kolana) rozpinana do karmiena najlepiej.
kosmetyki dla siebie wedle uznania.
szlafrok
laczki
dokumenty
laktator
podklady poporodowe (chyba ze maja w szpitalu w moim maja)

dziecka:
ubranka na wyjście
pamppersy jednorazowe
pieluszke tetrową
ubranka (chyba ze maja w szpitalu w moim maja)
smoczek

dokumenty: dowód, karta przebiegu ciąży, wyniki badań,
3 koszule (najlepsze rozpinane do karmienia/ na krótki rękaw bo zazwyczaj jest bardzo ciepło w szpitalu),szlafrok,
podkłady poporodowe, majtki siateczkowe,
woda mineralna (najwygodniejsze małe buteleczki),
kapcie, klapki pod prysznic,
ręczniki, kosmetyki (krem, mydło, pasta, chusteczki,itp.)
biustonosz do karmienia,
telefon, ładowarka,
sztućce, kubek,
.....................
dziecko: pieluszki jednorazowe około 10 na dobę, tetrowe np. 3szt,
ew. krem do pupy,
rożek lub kocyk, ubranka(najwygodniejsze pajacyki- dwa na dobę, jeśli dziecko będzie codziennie kąpane), czapeczka bawełniana ale tylko, gdy jest chłodno na oddziale -ubranka itp.lepiej mieć swoje bo szpitalne to zazwyczaj niewyględne i każda ubiera w swoje ;)
pozdrawiam,

w domu przygotować ubrania na wyjście ze szpitala dla siebie i dziecka,przekazać informację osobie, która je przywiezie do szpitala np. w dniu wypisu,
fotelik samochodowy, jeśli dziecko będzie przewożone samochodem,
powodzenia :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-31 23:49 przez teresaw24.

-chusteczki mokre,
-laktator niekoniecznie, chyba,że mamy pożyczony, bo w domu się okaże czy jest potrzebny
-polecam kaftaniki, lub bodziaki zamiast pajacyków, bo dziecko jest w rożku i jest mu naprawdę ciepło, a chcemy mieć szybki dostęp do pieluchy, wiec pajacyk raczej nie
-wkładki laktacyjne
-piżama też się przyda, jeśli lubisz spać w piżamie, da się w niej dziecko nakarmić , spokojnie
pozdrawiam

musisz dowiedzieć się co jest wymagane u Ciebie w szpitalu. U nas np nie ma niczego, więc ubranka, rożek, pieluchy, kosmetyki, ręczniki musisz mieć dla dziecka swoje, ale np. siostra będzie rodziła we wrocławiu to ma mieć tylko pieluszki.

dokładnie, u nas w szpitalu swoich ciuszków sie nie ubiera dzieciaczkom, jedynie pampersy trzeba przynies dziecku, smoczek i ew. krem do pupy

Treść posta została usunięta automatycznie

niezweryfikowana
Posty: 31
Ostrzeżenia: 1/5

Ja też wszystko przez neta zamawiam. Mam już większość rzeczy do domu i do szpitala. Pozostał zakup butelek i rożka. Całkiem niezły znalazłam na [moderacja - nieopłacona reklama] i zastanawiam się nad jego zakupem :) Wózek kupimy dopiero po wyjściu ze szpitala, podobnie jak leżaczek :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-06-02 07:26 przez moderator.

rękawiczki niedrapki dla niemowląt!!! mój mały miał takie pazurki że sobie całą gębusię podrapał :). Krem na brodawki, bo się wściekniesz z bólu, jak będziesz karmiła

Polecam szare mydło w płynie do podmywania rany po porodzie - warto je mieć. A oprócz tego co dziewczyny piszą to u nas wymagana była własna lewatywa. Duże podpaski i podkłady na łóżko. Własne sztućce i jakieś jedzenie dla siebie do szpitala(jakieś serki albo jogurty) bo u nas obiady okropne były!!! :)

niezweryfikowana
Posty: 7
Ostrzeżenia: 5/5

Ja całą wyprawkę kupiłam przez neta,wystarczy wpisac w google i masz:)
[Moderacja- nieopłacona reklama]
Poza tym ja mam inny problem mój 7 letni synek ma uczulenie na proszek do prania. Byłam z nim u lekarza i przepisał jakieś leki, które pomagają ale nie do końca. Więc postanowiłam sama poszperać w necie i natknęłam się na ten artykuł, co o nim sądzicie.Warto stosować te rady ?
[Moderacja- nieopłacona reklama]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-06-01 11:53 przez moderator.

ja znalazlam filmik na youtube o wyparwce do szpitaa i w sumie wydaje mi sie ze jest tam o wszystkim co niezbedne. zamieszczam link moze komus sie przyda

ja też już powoli pakuję torbę do szpitala, bo nie chcę zostawiać tego na ostatnią chwilę. Wydrukowałam sobie tą listę i według niej kompletuje wyprawkę: http://www.osesek.pl/ciaza-i-porod/porod/827-torba-do-szpitala.html



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-09-22 18:01 przez antkaU.

niezweryfikowana
Posty: 19
Ostrzeżenia: 3/5

Na pewno warto zabrać ze sobą piżamę, świeżą bieliznę, wkładki higieniczne, laktator, staniki do karmienia itd. Ja mam przygotowaną całkiem długa listę i niedługo będę się pakować. Powoli zaczynam sie stresować - niedawno były dwie kreski a teraz czas na pakowanie do szpitala.

Hej dziewczyny, mam do Was tonę pytań bo czasu brak za 4 tyg mam rozwiązanie a prawie nic nie gotowe (cała ja). To może jedno po drugim:

1. Jaką ilość i jakie ubranka brałyście/bierzecie ze sobą dla dziecka do szpitala? Próbowałam się ostatnio spakować a ręce mi opadły i zatrzymałam sie na etapie tony wypranych ubrań i braku pomysłu (termin na listopad więc będzie chłodno - co doradzacie?)

2. Co jest lepsze chusta czy nosidło? Znalazłam takie i borykam się z wyborem:

http://silentwood.pl/kategoria/nosidla-chusty/caboo-ekologiczne-nosidlo-z-bawelny-organicznej-baltic-blue

http://silentwood.pl/kategoria/nosidla-chusty/caboo-dx-nosidlo-nie-tylko-dla-taty

I czy jeśli kupię chustę/nosidło to czy KONIECZNIE powinnam mieć wózek? Ostatnio spotkałam dwie mamy, które twierdziły, że wózek nie był im potrzebny, ile jest w tym prawdy? :/

3. Wciąż nie mam wanienki i chciałam się dowiedzieć co sądzicie o tym wynalazku? wielki uśmiech
Znalazłam na stronie na której robię wyprawkę :p

http://silentwood.pl/kategoria/kapiel-higiena/tummy-tub-wiaderko-bezbarwne
Przepraszam za mój nie ogar i liczę na wasze rady bo nie mam nikogo w temacie żeby się poradzić niestety :(

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Okropny ból gardła w ciąży PoMOCY !!!