Obecnie rozmawiamy o:

kupno samochodu

gorący temat

Rewelacyjne okna

36 minut temu

e-papieros

godzinę temu

nowoczesne przedszkole

dzisiaj o 9:26

atrakcyjne przedszkole

dzisiaj o 8:55

przyjazne przedszkole

dzisiaj o 8:20

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wrześniowe Mamusie 2015

31 lip 2015 - 11:46:17

Hej dziewczyny ;) co tam u Was słychać?
Taka cisza na tym forum? Jak maleństwa?
My w niedzielę zaczynamy 32 tc więc już bliżej jak dalej do porodu :)
W środę idę do lekarza i w końcu dowiem się ile moje maleństwo już waży :P
Zakupy dla malucha wciąż trwają, trochę słabo już idą bo mi się nie chce :) Leniwa się zrobiłam, ale to może też dlatego, że planujemy ślub w 2016 i z tym też jest trochę załatwiania :D

Wrześniowe Mamusie 2015

31 lip 2015 - 15:31:07

Hej Mamusie :) u nas wszystko w jak najlepszym porządku mamy mega dużo energii sprzątamy gotujemy pieczemy robimy wszystko :P Wczoraj zaczęliśmy 34 tydzień więc wielki dzień zbliża się wielkimi krokami :) kathrina180 również w środę wybieramy się do lekarza :) My wszystko dla maleństwa mamy przygotowane torby dzisiaj spakowałam zawsze lepiej być przygotowanym :)
wysyłam wam zdjęcie kącika dla naszego maluszka mam nadzieję że będzie mu tam wygodnie :)



Wrześniowe Mamusie 2015

31 lip 2015 - 15:55:42

A ja sie zastanawiam czy składać łóżeczko. .... w poniedziałek się zabieram. U nas 32 tydzień leci. Dzidzia juz pcha się na dół. Byłam u lekarza 2,100 kg
Biorę aspargin i niedobrze mi po nim. Bierze któraś z Was?
Macie jakaś ściage co spakować do szpitala?

Wrześniowe Mamusie 2015

31 lip 2015 - 16:27:00

U mnie łóżeczko stoi ale pościel jeszcze w workach bo i tak trzeba wyprać. W przyszłym tygodniu się za to zabiorę jak będzie ciepło :P
Po wózek też będę musiała się przejechać teraz na początku sierpnia.
Do torby mam praktycznie wszystko. Jeszcze jeden biustonosz do karmienia by mi się przydał :P
A do kupienia oprócz wózka są rzeczy do kąpieli, otulacz no i butelki, termometr i podgrzewacz ;P

Wrześniowe Mamusie 2015

31 lip 2015 - 18:13:41

Hej Dziewczyny:)U nas 32 tydzień, nie jest idealnie,bo co chwile coś się dzieje,a to bakterie,a to jeden lekarz na usg 3 tygodnie temu powiedział mi,ze skraca się szyjka i natychmiast skierował mnie do szpitala,tam chciali podać sterydy dla Frania ,a mi zakładać pessar, ale mój lekarz na szczęście interweniował i okazało sie, ze nie ma takiej potrzeby,ale teraz w zasadzie juz do końca mam polegiwać i nic nie robić, wiec musielismy trochę przeorganizować życie np.odprowadzanie i przyprowadzanie Córci do przedszkola,ale ogólnie jest dobrze, bo dotrwaliśmy już tak długo i co tydzień mam kontrolę u lekarza i odpukać wszystko jest ok nic się nie zmienia,a do porodu coraz bliżej:)
Co do zakupów robię przez internet i trochę robi też moja mama, sporo rzeczy już mam chociaż czuję się mniej zoorganizowana niż przy oczekiwaniu na Córcię i mam poczucie,ze nie zdążymy ze wszyskim,ale pewnie dlatego,że nie mogę pochodzić po sklepach, a w sumie został jeszcze: monitor oddechu, kilka ubranek i kilka drobiazgów,a no i wózek.
Mam duży dylemat z wózkiem,bo szukam takiego,który będzie miał jak najlzejszą gondolę(będę musiała codziennie ją wnosić i znosić po schodach) i bardzo łatwą wypinaną ze stalaża,a dotego jakieś w miare duze koła,bo przecież gondoli będziemy używać zimą, a te najlżejsze są albo strasznie drogie albo paskudne, albo drogie i paskudne(w moim subiektywnym odczuciu oczywiscie:P

Na razie stanęło na tym, http://podwojneszczescie.net/pl/p/philteds-Smart-lekki-pojedynczy-gleboko-spacerowy-wersja-podstawowa-czarna/766
ale nie dosć, ze spacerówka mnie odstrasza(mam na szczęście inne spacerówki po Córce) to jeszcze czarny wózek kojarzy mi się okropnie,ale to najlżejsza gondola jaką znalazłam i ma wygodne uszy do przenoszenia...
Najgorzej,że nie można go w Warszawie obejrzeć na żywo...i nie iwem w sumie co robić.

Za to kupiłam już świetną chustę nosidło http://www.smyk.com/close-caboo-nosidlo-z-bawelny-organicznej-dark-denim,p1046029598,swiat-niemowlaka-p
Tanie nie było (chociaż są też dużooo droższe),ale planuję bardzo często z niego korzystać,a naprawdę wygląda świetnie,przymierzałam i testowałam na lalkach Córki na razie;)

Tak się cieszę, ze już się zacyzna sierpień,a potem już tylko kawałek września i zobaczę mojego Synka:)Aaa właśnie,jeśli Franio nie postanowi wcześniej to mam już wyznaczoną w szpitalu cc na 18 września:)

Wrześniowe Mamusie 2015

15 sie 2015 - 10:57:48

Zu87 wybrałaś wozek? Dajecie rade dziewczyny w te upały....? Podobno jeszcze troche ms byc tak gorąco.
Juz pewnie za mc bedziemy chwalic się maluszkami. Juz nie moge się doczekac.



Wrześniowe Mamusie 2015

16 sie 2015 - 11:35:03

U mnie 37 tydzień :)
Już się nie mogę doczekać, aż Synek przyjdzie na świat serce
Najgorsze są te upały, nawet siedząc człowiek jest cały mokry ;/
Męczę się bardzo, wszystko robię 100razy wolniej...
Torbe niedawno spakowałam, więc mogę już rodzić :P

Dziewczyny jakie ubranka do szpitala dla maluchów bierzecie i ile ?:)
Kocyk i rożek zabieracie ?

Wrześniowe Mamusie 2015

16 sie 2015 - 11:45:05

@gabi_200 ja wczoraj byłam na Dniach Otwartych szpitala w którym chcę urodzić dziecko i dowiedziałam się, że dla dziecka mam wziąć tylko pampersy i chusteczki :P Ciuchy dopiero na wyjście ma mi przywieźć facet :)
Wszystko zapewnia szpital, a dla siebie mam mieć 2 koszule, jedna do porodu i druga na zmianę, jakieś klapki, ręcznik, szare mydło, podpaski.

W te upały gdyby nie puchły mi nogi i palce u rąk, byłoby fajnie. Nie narzekam na nic poza tym ;P

Mam już poprane i prawie wszystko naszykowane. Paru rzeczy jeszcze brakuje, ale do sklepu rzut beretem więc damy radę. No i z utęsknieniem czekam na wózek :)

Wrześniowe Mamusie 2015

16 sie 2015 - 13:48:17

Szczęściary.... Ja muszę całą torbę do szpitala. Nic u nas nie ma.... Pieluchy. rożek .nawet krem na odpazenia. Kaftaniki pajacyki ......

Gabi 37 tydzień to już w każdej chwili będziesz miała dzidzie. Daj znać i powodzenia

Gabi 37 tydzień to już w każdej chwili będziesz miała dzidzie. Daj znać i powodzenia



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-08-16 13:50 przez kama306.

Wrześniowe Mamusie 2015

16 sie 2015 - 13:52:05

kathrina180 To super, że praktycznie wszystko zapewnia szpital :)
U mnie niestety trzeba mieć wszystko swoje i dlatego zastanawiam się jakie te ciuszki brać, czy rożek potrzebny jak takie upały, bo kocyk to raczej się przyda :)
No ja też już wszystko poprane, poprasowane :) aby czekamy na Malucha serce

Wrześniowe Mamusie 2015

16 sie 2015 - 13:53:01

@kama306 hehe to chyba z walizką na kółkach pojedziesz do szpitala heheh :)

@gabi_200 kocyk myślę, ze napewno, ewentualnie otulacz jak masz zakupiony. Wydaje mi się, że bardziej się przyda ;p no i te wszystkie ciuszki itd. i rzeczy dla siebie hehe.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-08-16 13:56 przez kathrina180.

Wrześniowe Mamusie 2015

16 sie 2015 - 14:04:33

kama306 u mnie w szpitalu też wszystko swoje trzeba mieć :P
No powiem Ci, że już mógłby mój Maluch wyskoczyć :) No i napewno dam znać co i jak :)

Wrześniowe Mamusie 2015

16 sie 2015 - 15:01:04

U nas w szpitalu rożki muszą być. Dzidziuś musi być oyulony jak w brzuchu.... No i bezpieczniej.

zweryfikowana
Posty: 579
Ostrzeżenia: 1/5

Wrześniowe Mamusie 2015

17 sie 2015 - 09:57:36

Mam na sprzedaz male ciuszki,zarowno dla dziewczynek jak i dla chlopczykow. Zapraszam na zakupy:)

Wrześniowe Mamusie 2015

17 sie 2015 - 14:02:01

Hej wszystkim :)

U mnie jak u Gabi_200 juz 37 tydzien :) Tobra prawie spakowana, tyle co dopakowac kosmetyczke i kapcie :)

Ale na szczescie duzo pakowac nie musze, bo szpital zapewnia praktycznie wszystko. Dla Małej musze mieć tylko chusteczki nawilżające, 2 pieluszki z tetry i łapki niedrapki. A dla siebie to wlasne przybory toaletowe, reczniki, kapcie.

Jeszcze musimy skręcić łóżeczko i wózek i kupić nosidełko, ale to dziś lub jutro po nie jedziemy i bedzie wszystko gotowe :)

A wlasnie, a Wy Dziewczyny jakie macie nosidełka? Podacie mi firmy?

A jak nastawienie do zblizajacego sie porodu? :) Bo ja sie boje jak nie wiem co ;p

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Chcę zostawić dziecko w szpitalu po urodzeniu