Obecnie rozmawiamy o:

dieta przy cukrzycy

dzisiaj o 19:27

motywacja na diecie

dzisiaj o 18:53

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 6 7 8 9 10 11 -->

Wrześniowe Mamusie 2015

24 sie 2015 - 15:38:58

Hej hej:) My mamy prawie wszystko zgromadzone,ale nic jeszcze nie przygotowane-w sensie szafa,łóżeczko nie poskręcane,ubranka nie poprane/poprasowane-zaczynamy to robić, bo przez te upały 3 tygodnie nie byliśmy w domu,w mieszkaniu nie dało się wytrzymać i miezszkaliśmy troche w domu u teściów trochę u przyjaciół na działce i tak się zeszło:P
Wózek wreszcie mam-zdecydowalismy się na taki: http://www.wozki-foteliki.pl/go/_info/?id=5261 ma bardzo lekką gondolę 2,9 kg do tego nie wygląda jak statek kosmiczny,a ja wolę jednak takie bardzije klasyczne no i cena bardzo przystępna-mamy go już w domu i bardzo mi się podoba:)Spacerówkę Córka wypróbowała i kazała się wozić;)A w gondoli woziłą już misie,więć można powiedzieć, że wózek wypróbowany:)
Co do szpitala jutro jadę na wizytę z anestezjologiem i neonatologiem oraz na ktg,wiec dopytam o wszystko jeszcze,ale z tego co wiem szpital wszystko gwarantuje jesli się czegoś nie ma,ale wolę jakoś mieć swoje ubranka dla dziecka...na pewno wezmę też rożek, bardzo sprawdził się w pierwszych dniach przy Córeczce. Ja mam co tydzien teraz kontrolę-odstawiłam już luteinę i mój lekarz mówi,ze powinnam dorwać do 18 września,ale w zasadzie mogę zacząć rodzić bo to 36 tydzień i już jest bezpiecznie,ale ja boję się starsznie,szczególnie,ze ciagle walcze z tymi bakteriami,poza tym jestem z nim umówiona na cc,a jak zaczne rodzić wczesniej i on by nie mógł przyjechać to ktoś inny mi zrobi cięcie,ogólnie liczę na to,ze dotrwamy do 18,ale nie ukrywam,ze teraz już się stresuję, ze nagle się zacznie...

Kama306 jakie macie ładne łózeczko:)My na pocztku bedziemy mieli kosz mojżesza,ale łóżeczko też już bedzie stało w pokoju.

Dodorotka,ale chodzi Ci o fotelik samochodowy czy nosidełko do noszenia dziecka na sobie?Fotelik mamy po Córci Maxi Cosi z wkładką dla noworodków,byliśmy z niego zadowoleni,a jeśli chodzi o nosidło takie na siebie to mamy caboo ergonomiczne i nie mogę się doczekać aż je wypróbuję z Frankiem (nawet mój mąż,który raczej sceptycznie do tego podchodził ostatnio gdy zobaczył mężczyznę z maleństwem w chuście, w sklepie - wspominał,że też spróbuje:)

A jak u Was z wagą i puchnięciem Dziewczyny?Ja jestem w szoku, bo w poprzedniej ciąży bardzo puchłam ostatnie 2 miesiące i chociaż na co dzień jestem bardzo szczupła to przytyłam bardzo dużo,głównie brzuch,ale potem wodą spuchałam i na buzi i nogi i ręce troche-teraz też się tego spodziewałam szczególnie przez te upały,a puchną mi tylko lekko stopy i to jak pochodzę chwile,a poza tym wcale i mam śmiesznie brzuch-nisko i tylko taką piłkę przed sobą nic poza tym-wygląda jakby mi ktoś włożył dużą dość szpiczastą piłkę pod bluzkę, na boki nic-generalnie poszło mi tylko w brzuch i trochę w nogi i tyle. Z Córcią przytyłam w sumie 25 kg i w tym okresie już ok20 kg,a teraz przytyłam 8-10 kg i ta waga się na razie nie rusza. I powiem Wam,ze chociaż nie mogę się doczekać już końca i ciągle coś się dzieje w tej ciązy to mój wygląd akurat mi się podoba;)

Wrześniowe Mamusie 2015

26 sie 2015 - 18:15:56

Zu świetny wózek

Zu świetny wózek

Zu świetny wózek

Zu świetny wózek

Zu świetny wózek

Przytyłam 12 kg Od miesiąca waga stoi a brzuch rośnie nieziemsko. Zaraz zaczynam 37 tydzień. Od poniedziałku położna kazała mi sprzątać...biegać po schodach... Dzidzia ma juz ponad 3 kg. Syna urodziłam w 38 tygodniu ponad 4 kg więc historia lubi się powtarzać

Od tygodnia często twardnieje mi brzuch.. Dosyć długo to trwa.... Wizytę mam w środę następną. Macie cos podobnego? Jak weźmie prysznic to trochę pomaga i przechodzi. Wiem że to przepowiadające skurcze ale trwają trochę długo. Położna dziś była i mówi ze do 10 takich twardnienia brzucha dziennie jest ok. Wydaje mi się ze mam więcej.
Co u reszty dziewczyn? Nic się nie odzywacie....



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-08-26 18:21 przez kama306.

Wrześniowe Mamusie 2015

26 sie 2015 - 18:42:42

Hej, ja jestem w trakcie 35 tc i jak na razie nic specjalnego się u mnie nie dzieje, przynajmniej ja nic nie zauważyłam ani nie poczułam ;)
Dla dziecka wszystko poprane ;p wózek już stoi. Zostały nam do kupienia tylko artykuły do kąpieli, ale to w przyszłym tygodniu podjedziemy do sklepu. Za tydzień w środę idę do lekarza więc będę wiedzieć ile waży maleństwo. Ostatnio ważył ok. 1500 więc duży z pewnością nie będzie ;P No chyba, ze się mylę :)

Wrześniowe Mamusie 2015

26 sie 2015 - 18:45:57

Przytyłam 12 kg Od miesiąca waga stoi a brzuch rośnie nieziemsko. Zaraz zaczynam 37 tydzień. Od poniedziałku położna kazała mi sprzątać...biegać po schodach... Dzidzia ma juz ponad 3 kg. Syna urodziłam w 38 tygodniu ponad 4 kg więc historia lubi się powtarzać😱
Waga nam dziewczyny stoi chyba przez te upały.... Jem dużo jogurtów... Mleka...normalnie bym po tym zwymiotowała...😳 a teraz !

Jakiś wirus mi się wkrada....

Teraz dzidzie przybierają ok pół kg na pół miesiąca... To sporo.

Teraz dzidzie przybierają ok pół kg na pół miesiąca... To sporo.

Jakiś wirus mi się wkrada....



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-08-26 18:50 przez kama306.

Wrześniowe Mamusie 2015

27 sie 2015 - 12:22:14

Mnie napina się brzuch,ale średnio 2 razy dziennie i na krótko-czasami częściej jak jadę samochodem,ale nie tak dużo-z Córką chyba bardziej już mi się napinał-wiec mam nadzieję,że dotrwamy do tego 18:P
kama 306 to naprawdę spore te Twoje Dzieciaczki:) Moja Córcia ważyła 3300, a Franio w 29 tygodniu ważył 1500, a w 35 tygodniu ważył ok 2300-2400 w normie,ale raczej tej dolnej,ale lekarz mówi,że po pierwsze norma dla dziecka przy urodzeniu jest od 2,5 do 4,5 kg,a po drugie w ciągu tych 4-5 tygodni Mały powinien ok 1kg jeszcze przytyć,wiec pewnie docelowo będzie miał wagę podobną do Siostry;)
Chcę dotrwać do terminu cc, ale jednocześnie już nie mogę się Go doczekać-czuję, że ma coraz mniej miejsca-wierci się nadal bardzo,ale teraz to głównie takie przepychani,wypychanie mi brzucha na wszystkie strony.

A za 5 dni zaczyna się wrzesień-ale zleciało- dłużyło mi się bardzo,ale wreszcie prawie koniec i zaraz będzię piękny początek z naszymi Maleństwami:)

Wrześniowe Mamusie 2015

27 sie 2015 - 20:38:59

No mój ostatnio w 32 tc ważył 1500 i lekarz też nie mówił że za mało ;p Teraz w środę pójdę do lekarza to zapytam jak tam moje maleństwo z wagą ;p
W sumie nie zdziwiłabym się jakby jego waga urodzeniowa była mniejsza niż 2500. Ja jak się urodziłam to miałam 2300 ;) Kto wie... do 18.09 jeszcze 3 tygodnie ;)

Wrześniowe Mamusie 2015

27 sie 2015 - 23:11:57

Dotrwałyśmy do września... Mi strasznie szybko zleciało... Polubiłam ten stan... Dziwnie będzie bez brzuszka...
.

Wrześniowe Mamusie 2015

28 sie 2015 - 10:12:56

Ja nie mogę powiedzieć, ze polubiłam,bez przerwy coś się dzieje i jestem praktycznie uziemiona w domu:P A mimo to jakoś dziwnie będzie jak mój Mały Wiertek nie będzie się już wiercił w moim brzuchu:)Zamierzam z Córcią teraz na wrzesień zrobić mini kalendarz do 18 i codziennie będziemy skreślać kolejny dzień-kurczę to już naprawdę niedługo:)

Wrześniowe Mamusie 2015

28 sie 2015 - 10:54:53

Zazdroszcze Ci że wiesz kiedy konkretnie przyjdzie na świat .... Ja nie znam dnia ani godziny :)

Może być dziś i równie dobrze za miesiąc



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-08-28 10:56 przez kama306.

Wrześniowe Mamusie 2015

28 sie 2015 - 16:50:26

No teraz to już możemy rodzić w każdej chwili ;P

Wrześniowe Mamusie 2015

28 sie 2015 - 19:17:53

To jedyny dla mnie plus cc,ale tak naprawdę wiem tylko kiedy najpóźniej się urodzi,przed 18 też mogę w każdej chwili urodzić i stresuje się tym mocno:P

Wrześniowe Mamusie 2015

01 wrz 2015 - 15:36:00

No to mamy WRZESIEŃ :) :) :) Teraz nic, tylko rodzić :D

Wrześniowe Mamusie 2015

01 wrz 2015 - 16:45:02

Dokładnie.

Wrześniowe Mamusie 2015

01 wrz 2015 - 21:50:59

Aż trudno uwierzyć, ze już wrzesień:)W tym miesiącu już wszystkie przytulimy Nasze Maleństwa:)

Wrześniowe Mamusie 2015

02 wrz 2015 - 19:05:49

Ja dzisiaj dziewczyny byłam u lekarza, mały waży ok. 2600 ale lekarka mówiła, ze możliwe że więcej bo ciężko było jej go dokładnie zmierzyć. Strasznie nisko ma osadzoną główkę. Na razie nic się nie dzieje. Brak objawów nadchodzącego porodu, kolejna wizyta za 2 tygodnie ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

PREZENT DLA PRZYSZŁEJ MAMY