Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cytat
monka7
Kochane doradzcie co robic moja Julcia- ma 4.5 miesiaca od 7 dni nie robi kupki i ma ciagle gazy?widac jak die meczy,nawet czopek nie pomogl...
nic sie nie przejmuj na tym etapie rozwoju to normalne. Sa dzieci ktore kupki nie robią i 10dni tak jak mój maluszek. Ale jesli Ci to martwi zrób herbatkę z kopru włoskiego moze pomoze a jak nie to Zadzwon do pediatry, na pewno pomoze :)

Cytat
monka7
Kochane doradzcie co robic moja Julcia- ma 4.5 miesiaca od 7 dni nie robi kupki i ma ciagle gazy?widac jak die meczy,nawet czopek nie pomogl...
nic sie nie przejmuj na tym etapie rozwoju to normalne. Sa dzieci ktore kupki nie robią i 10dni tak jak mój maluszek. Ale jesli Ci to martwi zrób herbatkę z kopru włoskiego moze pomoze a jak nie to Zadzwon do pediatry, na pewno pomoze :)

Cytat
agniecha1502
Opowiem Wam dzisiaj moją historię.
Małżeństwem jesteśmy ponad 3 lata.
Półtora roku temu postanowiliśmy zacząć starać się o dziecko. Lecz mijały miesiące a co cykl dokładnie 31 dnia przychodziła @ jak na złość!
Po kilku miesiącach zaczęła się wędrówka po lekarzach. W sumie przez półtora roku byłam u 4 lekarzy ginekologów. Jedni próbowali coś diagnozować, inni rozkładali ręce.
W końcu pół roku temu trafiłam do lekarza który kompetentnie się mną zajął:
diagnoza: pco, endometrioza - mąż - słabe parametry nasienia.
Zaczęła się żmudna droga leczenia - najpierw clo - które na mnie w ogóle nie działało, później lametta. W sierpniu pojechaliśmy z mężem na urlop (to było w trakcie mijej owu - dlatego monitoring owu w tym cyklu odpadł) pełna nadziei po powrocie z urlopu czekałam.. i się doczekałam. Miesiączki. 31 dnia. Kolejny cykl wrześniowy mieliśmy kryzys w małżeństwie niesamowity. Darliśmy się jak koty w marcu. Kochaliśmy się tylko 1 jedyny raz. Wizytę u ginekologa też odpuściłam. Tydzień przed planowaną @ usiadłam na wprost męża i powiedziałam mu: jestem w ciąży. - odpowiedział mi, że jestem durna, że okres mam dostać dopiero za tydzień, że to niemożliwe, bo nawet testu nie robiłam. - odpowiedziałam mu tylko: zobaczysz. cierpliwości.
w niedzielę 3 dni przed planowaną miesiączką zrobiłam pierwszy test. Wyszły mi 2 kreski. Powtarzałam testowanie codziennie przez 4 dni ( aż do dzisiaj) ( wczoraj miałam termin miesiączki której oczywiście nie dostałam) i cały czas mam 2 kreski na teście.
To jest chyba jakiś cud...
ja starałam sie z narzeczonym 9 miesięcy i tez powoli sytuacja zaczęła mnie stresować az tu nagle, ból podbrzusza mdłości , zrobilam test i co sie okazało? ciąża! Niesamowite szczescie :) serdecznie gratuluje bo wiem jakie to uczucie. Pozdrawiam :*



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-11 16:50 przez czokoszok1992.

Wreszcie moge sie dopisac!
W piatek po 3 latach wyjelam implant z reki, pora zaczac starania :)


Tu pytanie;
Lekarz jedyne co, to polecila mi kwas foliowy. Powiedziala, ze moge zajsc w ciaze ' od razu' i tyle.
Pierwsze co od siostry i mamy uslyszalam, ze
Nie powinno sie zachodzic w ciaze zaraz po odstawieniu antykoncepcji. Mit?

Wreszcie moge sie dopisac!
W piatek po 3 latach wyjelam implant z reki, pora zaczac starania :)


Tu pytanie;
Lekarz jedyne co, to polecila mi kwas foliowy. Powiedziala, ze moge zajsc w ciaze ' od razu' i tyle.
Pierwsze co od siostry i mamy uslyszalam, ze
Nie powinno sie zachodzic w ciaze zaraz po odstawieniu antykoncepcji. Mit?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-11 18:56 przez lezysz.

Cytat
monka7
Kochane doradzcie co robic moja Julcia- ma 4.5 miesiaca od 7 dni nie robi kupki i ma ciagle gazy?widac jak die meczy,nawet czopek nie pomogl...

No dziewczyny trudno się nie przejmować, że dziecko nie robi kilka dni kupki jak widać ze się meczy :P
Mój synek jak był malusi też miał problemy z kupką, po paru dniach nie robienia, aż krzyczał z bólu.. raz pomógł czopek innym razem dalismy syropek ( z polecenia koleżanki której dziecko również miało mega problemy z kupkami..) Ten syrop to
Lactulosum HASCO. Byłam tak załamana i bezradna że już wszystko chcialam spróbować żeby dziecku ulżyć.. :) No i po syropku który dalam tylko raz wszystko sie unormowało :) może zacznij dawać deserki, jabłuszko zdziała cuda. :)

Też byłam zawiedziona jak pytalam pediatrę co zrobić bo mały nie robił kupki tydzien, a ona że spokojnie jak karmie piersią to tak może być ! no faktycznie luzik.. dziecko aż sie zanosi z bólu a ja mam być spokojna :P

Cytat
lezysz
Wreszcie moge sie dopisac!
W piatek po 3 latach wyjelam implant z reki, pora zaczac starania :)


Tu pytanie;
Lekarz jedyne co, to polecila mi kwas foliowy. Powiedziala, ze moge zajsc w ciaze ' od razu' i tyle.
Pierwsze co od siostry i mamy uslyszalam, ze
Nie powinno sie zachodzic w ciaze zaraz po odstawieniu antykoncepcji. Mit?

Wreszcie moge sie dopisac!
W piatek po 3 latach wyjelam implant z reki, pora zaczac starania :)


Tu pytanie;
Lekarz jedyne co, to polecila mi kwas foliowy. Powiedziala, ze moge zajsc w ciaze ' od razu' i tyle.
Pierwsze co od siostry i mamy uslyszalam, ze
Nie powinno sie zachodzic w ciaze zaraz po odstawieniu antykoncepcji. Mit?
kiedyś pytałam o to moją gine.I powiedziała że wystarczy miesiąc przerwy przed zajściem w ciąże.

Cytat
lezysz
Wreszcie moge sie dopisac!
W piatek po 3 latach wyjelam implant z reki, pora zaczac starania :)


Tu pytanie;
Lekarz jedyne co, to polecila mi kwas foliowy. Powiedziala, ze moge zajsc w ciaze ' od razu' i tyle.
Pierwsze co od siostry i mamy uslyszalam, ze
Nie powinno sie zachodzic w ciaze zaraz po odstawieniu antykoncepcji. Mit?

Wreszcie moge sie dopisac!
W piatek po 3 latach wyjelam implant z reki, pora zaczac starania :)


Tu pytanie;
Lekarz jedyne co, to polecila mi kwas foliowy. Powiedziala, ze moge zajsc w ciaze ' od razu' i tyle.
Pierwsze co od siostry i mamy uslyszalam, ze
Nie powinno sie zachodzic w ciaze zaraz po odstawieniu antykoncepcji. Mit?
kiedyś pytałam o to moją gine.I powiedziała że wystarczy miesiąc przerwy przed zajściem w ciąże.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-12 22:21 przez Kaska113.

moja Natalka też mi robiła max 3 razy w tygodniu jak piersią karmiłam, teraz jak już nie karmie i zajada owoce kupka jest codziennie czasami nawet 2 razy dziennie
próbowalismy już marchewki, jabłuszko, banan, gruszki i marchew z ziemniakami, jutro może marchewka z ryżem, uwielbia wszystko

JA jestem w 6 miesiącu ciąży i zaszłam w pierwszym cyklu po odstawieniu tabletek. Moja przyjaciółka jest w 7 i tak samo- pierwszy cykl. Żaden ginekolog nie powiedział, że to źle. Zwłaszcza u mnie, gdzie ja brałam tabletki na problemy z hormonami, ale po odłożeniu znów miałam baaaardzo długi cykl i byłam wściekłła, że nic nie dały. A tu psikus ;)

dokladnie tak jak pisze Minona jak sie nie martwic jak dziecko steka,płacze a nie moze zrobic...Madlena 25 a Ty dajesz ze słoiczkow czy sama robisz?

Ja na zaparcia i brak kupki dawałam Idze Lactulosum- u nas zdziałał cuda :)

Iga mi rośnie jak na drożdżach. Z pracy nauczyciela jednak zrezygnowałam- Iga żłobka ie akceptowała, schudła mi strasznie i 8 godzin płakała tam. Dałam sobie na razie spokój, może wrócę do pracy na wiosnę. CO innego jak dziadkowie mogą zostać z dzieckiem w domu, a ona biedna się męczyła :(

Dziewczyny, co tu tak cicho? :(

Dziewczyny, co tu tak cicho? 16/01.2017





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-01-16 16:01 przez claldd.

Kochanw jakie krzesełka do karmienia polecacie?

Cześć :* mam mały problem zaczynam 7miesiac mam strasznie duzy brzuch który jest nisko osadzony zaczynają robic mi sie fatalne rozstępy boje sie ,ze w pózniejszym czasie porobią mi sie dziury,potrzebuję rady na temat pasa ciązowego czy któras z was cos takiego używa ?

na rozstępy najlepsza oliwka taka dla dzieci

Cytat
monka7
Kochanw jakie krzesełka do karmienia polecacie?

Ze swojej strony polecam takie proste drewniane, z którego później można zrobić stolik i krzesełko jak już dziecko będzie większe i będzie miało taki kącik do rysowania czy bawienia się, właśnie teraz nasza ma już rozłożony na stolik i krzesełko i fajnie się przy nim bawi. Tylko trzeba dodatkowo kupić szelki, żeby dziecko zabezpieczyć przed wypadnięciem, bo niestety te drewniane nie posiadają pasów, ale posłużą znacznie dłużej niż te plastikowe, z których stolika i krzesełka się nie zrobi.

Cytat
monka7
Kochanw jakie krzesełka do karmienia polecacie?

Ja polecam ten: http://nodik.pl/krzeselko-do-karmienia-cookie-baby-design-pomaranczowe-p-4357.html?gclid=CO689vTmt9ICFUO2GAodUQ8NQg
Mamy go już długo i jestem baardzo zadowolona :)

No i nasz wątek umarł... Każda zajęta pociechami, pracą, codziennymi obowiązkami... Dziękuje za wszystkie porady, wspólne chwile spędzone na szafie:) życzę Wam kochane i Waszym skarbom wszystkiego najlepszego i cóż, do usłyszenia:) może za jakiś czas spotkamy się tu ponownie, aby wystarać się o rodzeństwo dla naszych pociech;) będę tu czasem zaglądać :) powodzenia :*





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-10 20:25 przez kasiula2.

niezweryfikowana
Posty: 36
Ostrzeżenia: 1/5

Zapraszam <moderacja>





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-06-19 11:03 przez moderator.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Mleko z piersi od którego mies?