Obecnie rozmawiamy o:

Przebranżowienie lokalu

gorący temat

wybór przedszkola

wczoraj o 19:43

najtańsza apteka

wczoraj o 19:23

rozwód

wczoraj o 18:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ciążą rok po roku

25 lut 2015 - 15:35:30

Hej
Czy była któraś z was w podobnej sytuacji synek ma teraz 8 miesięcy urodził się przez cesarskie cięcie a za 7 miesięcy dołączy do nas kolejny członek rodziny dodam że chcieliśmy z mężem dzieci w nie długim odstępie czasu.
Wiem że będę miała cesarkę tylko pytanie czy nie bolały was szwy przy rosnącym brzuszku jak dawałyście sobie radę z brzuszkiem i małym nie chodzącym dzieckiem?Czy strasze dziecko było zazdrosne o młodsze?

Ciążą rok po roku

25 lut 2015 - 17:34:20

Też miałam cesarkę i mi lekarka poradziła,żeby z drugim dzieckiem poczekać w takim układzie co najmniej 2 lata. Żeby wszystko w środku zagoiło się na cacy i żeby szwy nie dokuczały. Chociaż każdy organizm jest inny,może będziesz znosiła tę drugą ciążę i poród dobrze. Ja osobiście nie zdecydowałabym się na drugie dziecko w tak krótkim odstępie czasu. Nie mniej jednak życzę Ci powodzenia i dużo zdrowia.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-02-25 17:56 przez KotkaFraszka.

Ciążą rok po roku

25 lut 2015 - 17:49:26

Ja miałam 3 cc. Lekarz zawsze mówił że odstęp między kolejnymi ciazami po cc to min. 2 lata. I tak też robiłam. Tak szybkie zajście w ciążę po cc to moim zdaniem nieodpowiedzialność. Czy lekarz nie uprzedzal Cię o zagrożeniach? Dwoje malutkich dzieci wymagających noszenia na rękach a po cc wiadomo że nie można się nadwyrezac. Nie wspomnę już o przeciwskazaniach medycznych tak szybkiego zajścia w ciążę. Twój organizm jeszcze nie doszedł do siebie bo poprzedniej ciąży. Życzę dużo zdrowia i sily do opieki nad maluchami.

Ciążą rok po roku

25 lut 2015 - 18:02:30

Rozmawiałam z lekarka i mówi że nie ma przeciwskazań do tak szybkiego zajścia w drugą ciąże zależy czy sama czujesz się na siłach.Nie wydaje mi się żeby coś było nieodpowiedzialne po świadomej decyzji dwóch stron po za tym czytałam na wielu forach że dziewczyny sobie świetnie radzą więc nie wiem skąd ta empatia.

Ciążą rok po roku

25 lut 2015 - 18:16:30

Empatia????Ty musisz być prawdziwą Blondi!

Ciążą rok po roku

25 lut 2015 - 18:43:16

To zmień lekarza. Żaden prawdziwy ginekolog świadomie nie doradzi kobiecie nie tylko tej po cc kolejnej ciąży po 6 mscach od poprzedniej! A i zajrzyj do słownika- empatia:)

Ciążą rok po roku

25 lut 2015 - 18:51:48

Empatia! :D :D :D

Ciążą rok po roku

14 mar 2015 - 13:59:30

2 lata to naprawdę minimum no ale co zrobić jak już jest 2 ciąża:)

Ciążą rok po roku

14 mar 2015 - 18:30:04

Ja jestem po 2 cc.
Moja lekarka tw ierdzi, żepo cięciu trzeba odczekać ponad półtora roku by zajść w ciążę, macica się rozciąga, są zrosty, może pęknąć przecież.
Odnośnie wysiłku fizycznego i chęci ćwiczeń po cięciu, bo miałam nadwagę powiedziała wyraźnie: `teraz tylko spacery i basen, po pół roku marsz, siłownia za rok, nawet jesli dobrze się czujesz`.

Jestem w szoku, że się zdecydowałaś tak wcześnie, chyba, że nie planowaliście.NIe wiesz, jak wypadło pierwsze cięcie od środka. Lekarz wykonywujący mój drugi zabieg ( po 6 latach) sporo poprawiał po pierwszym, dał do zrozumienia, że cięcie nie do końca było dobrze wykonane, a czułam się dobrze, nie miałam powikłań, lekarz z dobrą opinią, pierwsza jak i druga ciąża prawidłowa, nie spodziewałabym się.
Życzę dużo dużo zdrowia, odpoczynku i pomyślnego rozwiązania....



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-14 18:32 przez RetroGlamour.

Ciążą rok po roku

15 mar 2015 - 19:05:28

W teorii 2 lata, w praktyce bywa różnie, więc nie oceniajcie.. Ja miałam cesarkę, a 1 rok i 7 miesięcy później urodziłam drugą córeczkę, również przez cc. Podczas ciąży nic mnie nie bolało, nawet mogę powiedzieć, że była dużo przyjemniejsza od pierwszej. Po porodzie trudno było pozbierać sie z łóżka na początku, ale po kilku spacerkach, było już całkiem nieźle.. Starsza córeczka nie była zazdrosna o młodszą. Staralam sie poświęcić każdą chwilę, gdy mała spała.. Angażowałam ją w opiekę nad siostrzyczką, podawała mi pampersy, chusteczki...Była bardzo zadowolona. Do tej pory jest córeczką mamusi, a młodsza tatusia :)
Życzę powodzenia.. Na prawdę warto mieć dzieciaczki w krótkim odstępie czasu. Jeszcze człowiek nie wróci do normalnego zycia ( w sensie przespane noce, nocnik zamiast pampersa, itd) więc nie jest ciężko się przestawić.
A patrzeć jak mała rozwija się szybko przy starszej siostrze, jak troszczą się o siebie nawzajem, jak wspólnie psocą i bronią siebie nawzajem jest bezcenne!:)
Ja mam z siostrą 6 lat różnicy i szczerze powiem, że nie wspominam naszej relacji zbyt przyjemnie ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Puchnące nogi w ciąży