Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

kalkulator ciąża :)

23 sty 2015 - 19:30:18


Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-18 19:57 przez purpurowa-a.

kalkulator ciąża :)

24 sty 2015 - 22:53:37

W Google wpisz sobie hasło "CIĄŻA" i wszystkiego się dowiesz. Kalkulator ciąży też znajdziesz.

kalkulator ciąża :)

25 sty 2015 - 13:33:58

Takiej pomocy i doradzania ja nie potrzebuje. Google to każdy głupi zna. Ja się pytam tutaj, dziewczyn który są lub były w ciąży.

kalkulator ciąża :)

25 sty 2015 - 15:51:56

Ja niedawno urodziłam i uwierz mi, że ten brak komentarzy na twoim temacie o czymś świadczy. Niczego nowego żadna dziewczyna ci nie powie. Jesli oczekiwałaś, że któraś powie "Internet kłamie, ciąża trwa 20 tygodni a poród to bułka z masłem" to niestety cię muszę rozczarować.

Cytując "głupi" Internet:
"ciążę liczy się od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Trwa 40 tygodni."

To na prawdę takie trudne?

kalkulator ciąża :)

25 sty 2015 - 21:19:33

Cytat
purpurowa-a
Takiej pomocy i doradzania ja nie potrzebuje. Google to każdy głupi zna. Ja się pytam tutaj, dziewczyn który są lub były w ciąży.
To za przeproszeniem jakich odpowiedzi oczekujesz? "Moja ciąża trwała tydzień", "moja ciąża zaczęła się w trzecim miesiącu"? Ciążę liczy się od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Jak nie chce Ci się liczyć na piechotkę to skorzystaj z któregoś z kalkulatorow w googlu.

kalkulator ciąża :)

21 sie 2021 - 12:54:33

Co jeszcze poza kalkulatorem ciąży pomoże określić termin porodu?


Pierwszy dzień ostatniej miesiączki

Większość ciąż trwa około 40 tygodni (lub 38 tygodni od poczęcia), więc zazwyczaj najlepszym sposobem oszacowania terminu porodu jest policzenie 40 tygodni lub 280 dni od pierwszego dnia ostatniej miesiączki.

Innym sposobem na to jest odjęcie trzech miesięcy od pierwszego dnia ostatniej miesiączki i dodanie siedmiu dni. Jeśli więc ostatnia miesiączka zaczęła się 11 kwietnia, odliczysz trzy miesiące wstecz do 11 stycznia, a następnie dodasz siedem dni, co oznacza, że ​​termin porodu przypada na 18 stycznia.

W ten sposób lekarz oszacuje termin porodu – i jest to całkiem solidny kalkulator ciąży. Ale pamiętaj: to normalne, że poród tydzień lub dwa przed lub po.




Źródło: https://centrum-kore.pl/kalkulator-ciazy/

niezweryfikowana
Posty: 852
Ostrzeżenia: 9/5

kalkulator ciąża :)

09 gru 2021 - 12:08:53

Sama korzystałam z takich narzędzi. Wygodne. Można za ich pomocą wyliczyć sobie tydzień ciąży, w jakim aktualnie jesteśmy, miesiąc, przewidywaną datę porodu. Zwykle są tam również informacje o tym jak mozemy się czuć oraz o czym powinnyśmy pamiętać (szczególnie o badaniach - aczkolwiek o tych na pewno będzie również pamiętał lekarz prowadzący ciążę).

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pomocy ! czy ja jestem W ciąży