Obecnie rozmawiamy o:

kosmetyki samochodowe

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Co łykać? :)

09 gru 2014 - 19:55:30

Dziewczyny jakie witaminy, suplementy przyjmowałyście lub przyjmujecie przygotowując się do ciąży.
Czy zestaw Falvit mama + Folik + tran jest ok?
Może polecicie jakieś dobre preparaty?

Co łykać? :)

10 gru 2014 - 07:11:47

Nie wiem jak inne dziewczyny, ale ja przprzyjmowałam tylko kwas foliowy firmy Ambio. Do tego jedynie zmodyfikowałam nieco dietę. Wdrożyłam do niej dużo więcej owoców i warzyw. Suplementami zaczęłam się wspomagać, gdy już zaszliśmy w ciążę. Na początku brałam Falvit, ale tam chyba za dużo witaminy A w składzie było, więc zamieniłam na inne tabletki, które znowu były tak duże, że gdy zaczęły się u mnie typowe objawy ciążowe, nie umiałam ich przełykać. Miały też za dużo witaminy D3 a to plus słońce skończyło się przedawkowaniem tej witaminy ;-) Kiedyś łykałam Vita-miner prenatal + DHA i do niego wróciłam i z nim pozostałam. Najlepiej mi służą te tabletki. Od połowy drugiego trymestru biorę też dodatkowo Magnez w zwiększonej dawce, ponieważ łapały mnie skurcze w okolicach podbrzusza.
Generalnie nie ma co się sztucznie faszerować. Najlepiej zapytaj swojego ginekologa. Mój, na podstawie wyników badań, zalecił mi to, czego potrzebuję i okazało się, że potrzebowałam stresu ;-) Wtedy się odblokowałam i zeszliśmy w ciążę :-D
Życzę Wam powodzenia! :-)

Co łykać? :)

10 gru 2014 - 08:16:32

Nic nie brałam, zdrowa byłam :) A czemu Ty chcesz brać? Lekarz zalecił?

Co łykać? :)

10 gru 2014 - 11:43:52

Najlepiej poradzić się lekarza. Ja również nic nie brałam oprócz kwasu foliowego. Zdrowa dieta wystarczy.

Co łykać? :)

10 gru 2014 - 12:00:04

Ja nic nie przyjmowałam,nie było takiej potrzeby. Kwas foliowy i zdrowa dieta według mnie zupełnie wystarczą :)

Co łykać? :)

11 gru 2014 - 12:41:25

Polecam Pharmaton Matruelle :)

Co łykać? :)

13 gru 2014 - 19:23:01

ja brałam pregne plus i folik no i jeszcze tardyferon ale to żelazo na receptę..

Co łykać? :)

13 gru 2014 - 22:19:48

Ja brałam, zgodnie z zaleceniami lekarza, witaminki. Wybrałam Femibion a potem Vitaminer Prenatal+DHA. Pozdrawiam

Co łykać? :)

04 kwi 2015 - 17:38:48

jeżeli lekarz na podstawie wyników badań nie zaleci inaczej ciężarne powinny przyjmować tylko i wyłącznie kwas foliowy ! suplementy którymi teraz wszyscy 'modnie' się faszerują nie są przebadane, dlatego jeśli już to należy przyjmować witaminy i kwas foliowy w formie leku - wtedy ma się gwarancję, że preparat został przebadany a wchłanialność jest o niebo lepsza. Nie rozumiem dlaczego tak wiele kobiet samowolnie kupuje sobie te mieszanki witaminowe...

Co łykać? :)

04 kwi 2015 - 21:02:17

Kwas foliowy, a inne potrzebne witaminy znajdziesz w warzywach i owocach ;)

zweryfikowana
Posty: 124
Ostrzeżenia: 1/5

Co łykać? :)

05 kwi 2015 - 07:58:56

Mi lekarz polecił Pregna Plus i Pregna DHA

Co łykać? :)

07 kwi 2015 - 10:34:35

Cytat
Raitaaaa
Kwas foliowy, a inne potrzebne witaminy znajdziesz w warzywach i owocach ;)

Dookładnie tak :) a jaki kwas foliowy przyjmujecie/przyjmowałyście?

Co łykać? :)

07 kwi 2015 - 13:08:06

Folic i folik, chyba tak się nazywały ;)

Co łykać? :)

07 kwi 2015 - 13:15:16

właśnie też się zastanawiałam na folikiem, bo on właśnie jest lekiem a nie suplementem, a to dla mnie najważniejszy warunek :) chce się przygotować do ciąży na tip top, liczę na Wasze opinie !

Co łykać? :)

07 kwi 2015 - 16:17:26

Ja właśnie brałam folik zanim zaszłam w ciążę i później w ciąży też go brałam. Pozniej przez przypadek kupilam folic ale nie narzekałam na niego ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pomagamy ;)