Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Majowe mamusie 2015

17 paź 2014 - 19:54:49

zapraszam wszystkie mamusie które spodziewają się swoich pociech w maju 2015 roku

ja mam wyznaczony termin na 21 maja 2015 roku, jestem w 8 tyg ciąży, jest to moja druga ciąża, towarzysza mi niestety nudności, wymioty jak w poprzedniej ciąży

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-17 19:57 przez urwisek85.

Majowe mamusie 2015

18 paź 2014 - 11:57:54

Zapraszam serdecznie Panie w ciąży na badania prowadzone przeze mnie w ramach pracy magisterskiej.
Jestem studentką V roku psychologii na Uniwersytecie Warszawskim i zbieram dane dotyczące doświadczeń kobiet na temat swojego dziecka w czasie ciąży.
Badanie jest całkowicie dobrowolne i anonimowe. Odbywa się w całości przez internet. Polega na wypełnieniu dwóch wysłanych przeze mnie krótkich kwestionariuszy i odesłanie ich z powrotem na adres e-mail lub wysłanie na adres Wydziału.
Więcej informacji na ten temat pod adresem: ****@**** (dla własnego dobra nie podawaj emaili na forum. Administracja)
Drogą mailową będzie również możliwość udostępnienia chętnym osobom końcowych wyników ogólnych z mojego badania.
Opis i wszystkie informacje będą zawarte w mailu, które wyśle po zgłoszeniu.
Zainteresowane Panie proszę o zgłoszenie się na adres mailowy:
****@**** (dla własnego dobra nie podawaj emaili na forum. Administracja)
(w temacie wiadomości proszę wpisać zgłoszenie)

Z góry dziękuję za zgłoszenia i poświęcony mi czas.
Dorota Kowalczyk

Majowe mamusie 2015

25 paź 2014 - 13:05:55

ja też mam termin na 21 maj :) i również będzie to nasz drugi dzidziuś :) tylko w tej ciąży czuję się jak nowo narodzona, lepiej niż bez ciąży. Nie muszę pić nawet kawy, od niczego mnie nie odrzuca, nie mam nudności,sama sobie zazdroszczę :) gorzej z wynikami badań, nie jest za fajnie :( TSH mam 5,56 i do tego anemię, w pierwszej ciąży miałam cukrzycę ciążową, więc w najbliższych dniach wybieram się na krzywą cukrową. Mam też w zaleceniach test PAPA... same wydatki

Majowe mamusie 2015

26 paź 2014 - 12:28:54

hej, ja niestety w dalszym ciągu wymiotuje i kazdy dzień jest męczarnią, ale cóż jakoś trzeba przezyć :) w pierwszej ciąży mialam również cukrzyce ciążową a teraz jak narazie cukier w normie, a krzywa pewnie tez bede musiała robić bleeee :)
jak narazie wyniki badan superowe, teraz robiłam toxoplazmoze i na surowe miecho i we wtorek wizyta

Majowe mamusie 2015

26 paź 2014 - 13:08:03

no obleśna ta glukoza :) współczuję Ci z tymi wymiotami :/ ja z synkiem w ciąży też się męczyłam i to bardzo długo.

Majowe mamusie 2015

29 paź 2014 - 14:00:23

jesteśmy juz po kolejnej wizycie maleństwo mierzy 35 mm i wszystko w porządku u nas, wymioty troche ustały, ale boje sie ze to cisza przed burzą, nudności sa w dalszym ciagu ale dajemy rade :) w tej ciązy troszke mnie juz rozbija brzuszek mam wiekszy jak w pierwszej ciazy, ale mówie ze druga ciaza i ten brzuch tez był inny jak za pierwszym razem, przedewszystkim nie był płaski :) Zachcianki głównie na słodkie rzeczy mam, nieznosze patrec na kiszone lub konserwowe ogórki i gotowaną kiełbase i wogóle kiełbase, musze jesc małe porcje bo potem mnie brzuch boli io umieram i nawet kawałka pizzy nie dam rady zjesc bo również choruje potem :( chyba wytzrymam :) a ty masz jakies zachcianki, masz jakies przeczucie co do płci?
czuje ze to dziewczynka

Majowe mamusie 2015

29 paź 2014 - 16:05:48

Witam majowe mamusie i z miłą chęcią do Was dołączam, termin mam na 1 maja, ciąża druga planowana tak samo jak pierwsza, mdłości mnie już chyba opuściły na dobre, ogólnie teraz nawet dobrze się czuję tylko jeszcze często siusiam :) wyniki badań w normie, następna wizyta 17 listopada, myślę że poznam wtedy już płeć. Pozdrawiam

Majowe mamusie 2015

30 paź 2014 - 15:36:11

witam, może jeszcze jakie mamusie sie odezwa

stokrotka_11 fajnie masz ze dolegliwosci Ci minęły, ja jeszcze troche sie mecze, ale widze ze rzadziej wymiotuje, macie jakies przeczucia co do płci?

Majowe mamusie 2015

30 paź 2014 - 20:49:35

ogólnie w sumie może z trzy razy tylko wymiotowałam a tak to tylko mdłości były, no i zapachy mnie drażniły. co do płci, to zawsze mówiłam że bym chciała dwie córeczki, jedną już mam a teraz się okaże ale najważniejsze żeby dziecko było zdrowe a płeć każdą zaakceptuję :) na początku tej ciąży myślałam bardziej że będzie synek ale teraz czasami mam ochotę na coś słodkiego, jeszcze troszkę i się dowiem :)

Majowe mamusie 2015

31 paź 2014 - 14:14:43

termin 9 maj aczkolwiek raczej nie dotrzymam :( pierwsza ciąża ale za to będę miała trojaczki ;d :))))) czuje się świetnie prócz bólu podbrzusza ostatnio....

Majowe mamusie 2015

01 lis 2014 - 18:33:51

Cytat
mavantii
termin 9 maj aczkolwiek raczej nie dotrzymam :( pierwsza ciąża ale za to będę miała trojaczki ;d :))))) czuje się świetnie prócz bólu podbrzusza ostatnio....


wooow gratulacje potrójne :) życze zdrówka i wyttwałości, super!!!

Majowe mamusie 2015

02 lis 2014 - 11:42:17

dziewczyny, a czy odczuwacie już ruchy maluszka? bo albo oszalałam, albo od 11 tyg mój smyk daje już o sobie znać

stokrotka_11 myślisz, że juz będzie widać czy to chłopczyk czy dziewczynka? ja mam wizyte też 17 a 13tego mam usg prenatalne i papa. Robiłyście te badania?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-02 11:45 przez alenka85.

Majowe mamusie 2015

02 lis 2014 - 14:53:53

moim zdaniem na ruchy to troszkę za wcześnie, w pierwszej ciąży poczułam w 16 lub 18 tyg(dokładnie nie pamiętam) teraz jeszcze nie czuje. bylam na wizycie w skonczonym 11 tyg, mówił coś o chłopczyku ale narazie się nie nastawiam bo w pierwszej ciąży w skonczonym 10 tyg też mówił ze chlopczyk a na kolejnych wizytach dziewczynka i mam córeczkę, teraz mayśle ze 17.11 powinnam już poznać płeć. Papa nie miałam jedynie tylko usg z przeziernością karkową.

Majowe mamusie 2015

02 lis 2014 - 16:11:57

sama nie wiem czy to ruchy :P to moja pierwsza ciąża więc nie wiem heheh ale wątpię w 14tyg raczej jeszcze nie czuć ruchów ;)

ja też jadę na prenatalne - jutro ;) nie powiem, boję się ... mam nadzieję że wszystko będzie ok ;)

Majowe mamusie 2015

02 lis 2014 - 17:41:44

mavantii będzie ok :) a co d płci to pamiętam, że za pierwszym razem dowiedziałam się jakoś w 26 tyg, tzn wcześniej coś tam lekarz rzucił, ze może dziewczynka, nawet już sukienki miałam jakieś, ale na usg 3d wyszło, że nasza córeczka ma jajka :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

badanie dla Pań w ciąży ;-) proszę o pomoc ;-)