Obecnie rozmawiamy o:

sprawdzony stomatolog

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Majowe mamusie 2015

28 maj 2015 - 12:13:30

fireblade954 a wiec czekamy razem z Tobą i trzymamy kciuki :)

Majowe mamusie 2015

02 cze 2015 - 16:23:15

no i Nam udało sie załapac na majowy termin ;) oto Nasz Aleksander :) ur 29.05 :) 3790 i 52 cm :)



Majowe mamusie 2015

03 cze 2015 - 11:27:43

gratulacje, słodki maluszek

Majowe mamusie 2015

03 cze 2015 - 18:33:12

dziekuje ;) a tak przy okazji.. jak wam sie maluszki chowaja? ja myslałam ze bedzie gorzej ale jakos z Olkiem idzie sie dogadac :D przynajmniej jak narazie :P ;)

Majowe mamusie 2015

12 cze 2015 - 09:23:19

Mój Tymek tez już jest z nami, jednak urodził się w drugim terminie, 08.06.2015r., 3010 gram i 55 cm, 2 dni po planowanym terminie, jednak przez cc nie udało mi się urodzić siłami natury. Męczyłam się od niedzieli rano do poniedziałku do 15. Poród kiepsko postępował a ja byłam wyczerpana. Mimo wszystko dzieciątko wszystko wynagradza ;-)

Majowe mamusie 2015

12 cze 2015 - 10:06:54

u nas też ok, dajemy sobie radę. Mój Olinek to straszny pieszczoch i ma taki styl, że nie schodzi z rąk, ale mój starszy synek też taki był. Do tej pory z kolan nie schodzi a ma już 5 lat :)

Majowe mamusie 2015

14 sie 2015 - 17:01:08

Cześć mamuśki, co tam u Was i Waszych pociech słychać? Dają popalić i się wyspać czy nie jest tak źle? Jakie decyzje podjęłyście odnośnie szczepień? Może opiszecie jak wygląda u Was doba z dzieciaczkiem?
Pozdrawiam

Majowe mamusie 2015

15 sie 2015 - 09:05:19

U nas super! synek grzeczny, rzadko płacze, musi mieć jakiś konkretny powód. W nocy śpi dobrze, od 21 do 5 rano przespał juz kilka nocy ale jest niestety na butelce wiec to normalne. Co do szczepień to podjęliśmy z mężem decyzję o 6w1, wolałam skoncentrowaną ze względu na ból, chciałam go małemu oszczędzić za wszelką cenę. Nie wiem czy dobrze zrobiliśmy, fakt faktem nic się po pierwszej dawce nie działo. Na dodatkowe nie szczepimy. Rozmawiałam z położną i stwierdziła, że jeżeli bardzo chcemy to ok, ale nie jest to aż tak konieczne. W dzień Tymek śpi bardzo mało, zwykle po 20 minut maksymalnie godzinę ale ze względu na to ze jest grzeczny wszystko jestem w stanie przy nim zrobić. Zaczął już sobie gaworzyć i z każdym dniem się zmienia ;-)

Majowe mamusie 2015

18 sie 2015 - 12:14:19

U nas również dobrze, Julianek jest bardzo grzecznym dzieckiem, bardzo ładnie śpi w nocy od 20:30, 21 do 4,5, jestesmy na piersi i chcemy jak najdłuzej sie karmic piersia. Natomiast w dzień nie ma żle spi po godzince po dwie, na polku dłuzej, duzo gawoży i tylko gugu gigi, bu bu i śmieje sie cała bużka. Jestesmy po chrzcinkach aktualnie, jesli chodzi o szczepienia to wzielismy tym razem tylko sanepidowskie zwykłe, przeciez nikt z nas nie pamieta tego kilkusekundowego bólu, stwierdzilismy ze nie bedziemy płacic wole dziecku cos kupic za te pieniazki, na dodatkowe tez sie nie pisalismy. To moze pochwalicie sie szkrabkami :) serdeczne pozdrowienia dla wszystkich majowych mamusiek. A jak z Wami mamusie wróciliscie do wagi, karmicie piersiami ?


Majowe mamusie 2015

18 sie 2015 - 13:15:06

Witam!
To mój Kacperek niestety nie jest aż tak grzecznym dzieckiem jak Wasze pociechy, szybko się wszystkim nudzi, najlepiej mu na rękach, nie lubi wózka, od razu jest płacz także spacery u nas odpadają, w dzień śpi różnie ale nie narzekam, czasami 40 min czasami godzinę a czasem i dwie też pośpi, zazwyczaj śpi 4 razy dziennie. Noc ze spaniem też nie najgorsza, zasypia ok 21.00 to spi do 4.00-5.00. Od samego początku jesteśmy na mm. Co do szczepień wybraliśmy bezpłatne, (córcia też tymi była szczepiona i było ok)a dodatkowo wzięliśmy rotawirusy choć wiem że na 100% nie uchronią ale myślę że skrócą czas choroby, córka nie była szczepiona a złapała rota jak miała 1,5 roku to wiem co to znaczy. Waga sprzed ciąży osiągnięta bardzo szybko ino brzuszek został a brak chęci na ćwiczenia :)

Synek na zdjęciu miał wtedy 2 miesiące, już niedługo kończy 4 mies. ale ten czas zasuwa :)





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-08-18 13:17 przez stokrotka_11.

Majowe mamusie 2015

18 sie 2015 - 16:42:47

oj tak stokrotka_11 niestety szybko leci czas, super chłopczyk. umnie równiez waga spadła ale brzusiolek został

Majowe mamusie 2015

18 sie 2015 - 17:22:46

Nasz Tymek potrafi zająć się sam sobą, uwielbia leżeć w leżaczku, ma z niego doskonały widok na to co robię w domu. Do mojej wagi sprzed ciąży brakuje mi kilka kg, ale z tym walczę bo i oponka została po cc ;-) a tak mój sen odpoczywa w ogrodzie ;-)



Majowe mamusie 2015

09 paź 2015 - 17:26:48

Czesc dziewczyny :) widze ze Nasze majowe maluchy to grzeczne bobasy jednak :) moj tez grzeczniutki, prawie wogole nie placze, przesypia cała noc. od 20 do 5 rano , zje sniadanko i dalej spanie do 8 lub 8,30 i tak prawie od 2 tyg zycia, potrafi sie sam soba zajac, ost cos mu sie zaczely raczki podobac ale to chyba dlatego ze juz pomalu chce mu sie wstawac :) co do szczepien to zdecydowalismy sie na 5w1 :) A oto Nasz Oluś ;) pozdrawiam cieplutko :)

ps. waga sprzed ciazy nie wrociła. zostało mi nadprogramowe 5 kg i fałdka na brzuchu po cc :(





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-10-09 18:49 przez Malgoska-M.

Majowe mamusie 2015

09 paź 2015 - 21:51:08

Ja od sierpnia ćwiczę i wszystkie kg sprzed ciąży poleciały w zapomnienie, ważę juz nawet mniej jak przed, ale chciałabym wrócić do swojej wagi z czasów panieństwa ;-)jednak oponka na brzuchu po cc to duże wyzwanie, mojego malucha zaczęły swędzieć dziąsła, ale zębów niestety nie widać. Rośnie jak na drożdżach i do tego próbuje siadać podciągając się w łóżeczku.
Fajniutki synek ;-) mamy cudownych chłopaków ;-)



Majowe mamusie 2015

10 paź 2015 - 07:23:04

hehe jaka minka ;) Moj Oli juz ponad miesiac wcina piastki i wszystko co ma pod reka , slini sie niemilosiernie ale tez mu jeszcze nic w buziaku nie kiełkuje.. nadal jest bezzebna zabka ;) serce

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

PORONIŁAM ????????????