Obecnie rozmawiamy o:

najtańsza apteka

gorący temat

polecany dentysta

dzisiaj o 19:02

elektryka sklep

dzisiaj o 18:57

wakacje last minute

dzisiaj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

dzisiaj o 18:28

Budowa domu

dzisiaj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Majowe mamusie 2015

20 lis 2014 - 16:00:30

tak, czuję ruchy od 16 tyg, wiadomo nie są to jakieś mocne kopniaki. W pierwszej ciąży też pierwsze poczułam w 16 tyg, lekarz mówił że szczuplejsze kobiety mogą poczuć wcześniej, tak samo w drugiej ciąży można wcześniej czuć

Majowe mamusie 2015

20 lis 2014 - 17:53:32

Kochane mamusie posiadam ponad 300 sztuk ubranek dla maluszków. Wszystkie nowe lub w stanie idealnym.

Majowe mamusie 2015

27 lis 2014 - 21:47:00

Cytat
alenka85
wczoraj byłam u endokrynologa i okazało się że mam hashimoto :( nie wiem za wiele na temat tej choroby, ale mam mega doła.

stokrotka11 czujesz ruchy? jak ja powiedziałam lekarzowi że czuję to mnie wyśmiał i powiedział, że nie. tylko że ja mam termin na 21.05



i jak samopoczucie ? dowiedzialas sie cos wiecej o tej chorobie ? Głowa do góry wszystko bedzie dobrze, nie martw sie na zapas bo to tylko szkodzi maluszkowi. ja martwie sie tymi moimi czestymi okropnymi bólami głowy, nie moge ich juz zniesc i towarzyszacych im wymiotów, a lekarze rozkładaja rece bo jestem w ciazy i nie mozna żadnych badan porobic i jedyny ratunek to paracetamol

Majowe mamusie 2015

02 gru 2014 - 19:16:26

Jeśli chodzi o moje Hashimoto to nie dowiedziałam się zbyt wiele, zaczęłam czytać i się załamałam, same złe rzeczy. Nie czytam dalej - 8mego mam lekarza i zapytam jego, może będzie miał dla mnie jakieś dobre słowo ;/ Jak głowa Urwiasek85 ?

Jeśli chodzi o moje Hashimoto to nie dowiedziałam się zbyt wiele, zaczęłam czytać i się załamałam, same złe rzeczy. Nie czytam dalej - 8mego mam lekarza i zapytam jego, może będzie miał dla mnie jakieś dobre słowo ;/ Jak głowa Urwiasek85 ?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-02 19:16 przez alenka85.

Majowe mamusie 2015

03 gru 2014 - 13:55:07

Dołączam do Was ;) termin 27 maj ;)

Majowe mamusie 2015

03 gru 2014 - 20:05:52

Witamy :)

Majowe mamusie 2015

03 gru 2014 - 23:54:00

Witam Dziewczyny :)
Miło mi będzie dołączyć do Was. Termin mam na 29 maja. Dwa tygodnie temu dowiedziałam się że najprawdopodobniej to dziewczynka. Mam synka 2,5 letniego.
Mdli mnie od początku ciąży ale nie wymiotuję. Jeszcze nie zdążyłam przytyć -choć brzuszek uwypuklił się :) A jak u Was to wygląda? Jak apetyt? U mnie średnio.

Majowe mamusie 2015

04 gru 2014 - 08:34:29

Ja od początku ciąży chudnę zamiast przybrać na wadze, wymiotowałam po kilkanaście razy dziennie, nie jadłam praktycznie nic, trafiłam do szpitala, dostałam leki przeciwwymiotne i już jest znacznie lepiej. Nie na wszystko mam ochotę, ale przynajmniej zapach lodówki nie odrzuca mnie jak wcześniej ;) Badania prenatalne wyszły w porządku, lekarz powiedział, żeby się nie martwić, wyniki w normie. Na razie o płci nic nie wspominał, może dowiem się na następnej wizycie czyli 22 grudnia. Byłby taki prezent na gwiazdkę ;)
Po mnie też jeszcze nie widać, kto wie ten może zauważy ;)
Dziewczęta, w którym tygodniu poczułyście ruchy maluszka?

Majowe mamusie 2015

08 gru 2014 - 21:41:53

pare dni tu nie zagladalama ty tyle osób i wpisów :)

alenka85 i masz racje nie czytaj przedewszystkim nie z internetu od tego jest lekarz prowadzacy, a z moja głowa różnie badzo czesto boli nie tak dawno znów dopadło mnie apogeum ból trwajacy 24 godziny i wymioty ale nie aż tyle ale ciezko równiez było, teraz ogólnie nie wymiotuje moge powiedziec ze czuje sie nawet dosc dobrze ale to różnie z tym jest :) ogromnie mnie ciśnie na pęchęrz i sikam non stop, brzuszek widac, jesc dalej wszystkiego nie moge, skusilam sie ostatnio na kawałeczerk pizzy i bardzo to odchorowałam i oczywiscie 3 razy w ubikacji i juz sie nie skusze mam dosc :) przybierasz na wadze, ja nie czuje zebym jakos tyła, 12 go mam wizyte i po 3 tygodniach zobacze moje maleństwo :) noi mamwrazenie ze mnie non stop cos łaskocze w brzuchu, a czy to ruchy niewiem :)

noi witam nowe dziewczyny które dołączyły do naszego grona, majóweczki sie rozrastaja :) co u was słychac widac brzuszki



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-08 21:42 przez urwisek85.

Majowe mamusie 2015

09 gru 2014 - 14:02:11

mi już minął etap chudnięcia i d. rośnie :) jak na razie przytyłam prawie 5 kg. Lekarz stwierdził, że to najprawdopodobniej kwestia tarczycy i po prostu muszę bardziej pilnować diety i koniecznie dowiedzieć się więcej na temat diety przy hashimoto. Dodatkowo zrobiłam już testy obciążenia glukozą i chyba w tej ciąży nie będę miała cukrzycy, na wszelki wypadek umówiłam się z diabetologiem. AAA no i z przyjemnych rzeczy na usg moja dzidzia wyglądała na dziewczynkę :) Lekarz stwierdził, że "obciąć sobie nie da", ale z doświadczenia może stwierdzić, że to co widać to nie siusiak :)

Majowe mamusie 2015

09 gru 2014 - 14:29:47

Mi i mężowi obojętne co będziemy mieć, ale niemniej jednak zżera nas ciekawość ;) może przed świętami lekarz coś już powie, zwłaszcza, że wizytę mam koło 17 tyg.;) i czekam z niecierpliwością na ruchy bobasa, to będzie na pewno coś niezwykłego, zwłaszcza, że to moje pierwsze dziecko. :D Dziewczyny, odczuwacie czasem ból w pachwinach? To normalne?

Majowe mamusie 2015

09 gru 2014 - 22:08:16

:):):) super :) u mnioe również cukrzyca nie dała sie poznac juz glukoza za mna, ale stwierdzam ze z cytrynka nie jest taka straszna :) ja mam wizyte w piatek i nie moge sie doczekac powiem szczerze płci. Po czytałam troszke wczoraj i łaskotanie w brzuchu top nie ruchy jelit tylko dzidzius daje znac o sobie, póki co rozpiera mnie energia, ciekawa jestem ile przytyłam.

fireblade954 ból w pachwinach to normalne :)

Majowe mamusie 2015

10 gru 2014 - 18:03:56

fireblade954 nam przy pierwszym dziecku też było obojętne, ale teraz mamy już "ostatnie" a że mam już synka to chciałabym parkę wiadomo. :) Jak się okaże jak w pierwszej ciąży że córeczce w 6 mies "urósł siusiak" to też z synka się będziemy cieszyć :) Ja też czuję już ruchy. Bardzo delikatne, ale cieszą :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-10 18:04 przez alenka85.

Majowe mamusie 2015

10 gru 2014 - 18:21:29

Cześć mamuśki. Ja wizytę będę mieć teraz w pon czyli 15.12 i myślę że w końcu poznam płeć. Brzuszek już mam spory, od początku ciąży przytyłam 2,5kg. ogolnie ruchy czuję dosyć mocne, dzidziuś daje niezłe kopniaki. Urwisek85 i alenka85 szybko miałyście testy na glukozę, mnie to jeszcze czeka.a tak ogólnie to jestem trochę przeziębiona, córka co chwilę coś przynosi z przedszkola a mnie teraz szybko chwyta. W pachwinach już rzadko mnie pobolewa od jakiegoś czasu odczuwam ból spojenia łonowego, w pierwszej ciąży miałam to samo tylko nie pamiętam w którym tyg. Bierzecie jakieś witaminy w ciąży? jeśli tak to jakie?Pozdrawiam

Majowe mamusie 2015

10 gru 2014 - 18:36:05

stokrotka_11 krzywą cukrową zalecił mi endokrynolog biorąc pod uwagę to, że miałam w pierwszej ciąży cukrzyce, a teraz mam problemy z tarczycą z góry założył, że będę potrzebowała opieki diabetologa, ale chyba nie :) Mam wizytę u diabetologa w poniedziałek i się dowiem. A jeśli chodzi o bóle w pachwinach to nie kojarzę, raczej podbrzusze. Z witamin brałam pranalen teraz prenatal i jest ok. Na początku miałam lekką anemię, ale już ok.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

badanie Beta HCG Pomocy!