Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

czy starac sie o trzecie dziecko

30 wrz 2014 - 01:32:38

Mam dylemat, ciężko mi podjąć decyzję - czy starac sie o trzecie dziecko? Mam dwóch synkow i oczywiście chciałabym dziewczynkę. Tylko jaką mam pewność że uda sie i będzie dziewczynka? Wiem powiecie że zdrowie jest najważniejsze a nie przebieranie w płci. Ale jedynie pragnienie córki pcha mnie aby podjąć ta decyzję o trzecim dziecku. Kocham moje dzeciaczki i trzeciego synka też bym kochała nad zycie ale brakowałoby mi cały czas córy.

czy starac sie o trzecie dziecko

30 wrz 2014 - 08:10:34

witam ja mam 4 corki myslalam ze bedzie choc jeden chłopiec.Najwazniejsze ze sa zdrowe kocham je ponad zycie.Czasami sie udaje dwoch chlopcow trzecia dziewczynka lub odwrotnie.Moje 2 corki sa dorosle samodzielne w domu mam 17 letnia i prawie 5 letnia córcie.Dla mnie nie ma znaczenia czy mamy syna najwazniejsze ze zdrowe.Mam wnuki blizniaki chlopcai dziewczynke takze mamy wszystkie dzieci pozdrawiam;)

czy starac sie o trzecie dziecko

30 wrz 2014 - 12:17:58

Ja mam dwie córcie, starsza 5 lat, młodsza 3 miesiące. Nie chciałam synka i gdybym zdecydowała się na trzecie to chyba też chciałabym córkę. Na ogół każdy marzy o parce, a ja jakoś nigdy synka nie chciałam. Choć wiem, że gdybym go miała to kochałabym go nad życie tak jak kocham córeczki. Ogólnie w ogóle bałam się miec drugie dziecko, bo wydawało mi się, że tak kocham starszą córkę, że nie bede umiała pokochac drugiego dziecka :) A teraz po prostu oszalałam na punkcie młodszej i trochę mi żal, że już więcej takiego maleństwa nie bede miała. Więc kto wie...może kiedyś. Ale to trzecie chciałabym tak jak Ty julcia2217 kiedy te będą już starsze. Fajna taka mała pociecha na późniejsze lata :)

czy starac sie o trzecie dziecko

30 wrz 2014 - 12:33:21

mam 3 dzieci, najstarsza corka 9 lat, syn 3 lata i najmłodsza cora 2 lata.

To czy chcesz 3 dziecko musi wyjsc z ciebie a nie z gdybania czy chłopiec czy dziewczynka ( mozna postarać sie zwiekszyc prawdopodobieństwo plci - wspolzyjac w drugiej polowie cyklu ).

czy starac sie o trzecie dziecko

30 wrz 2014 - 15:44:48

ja pierwsze dziecko urodzilam w wieku 22 lat mialam prace swoje mieszkanie po 3 latach urodzilam druga corke po 5 latach trzecia a 4 dziecko to nasza slodka niespodzianka po13 latach po najmlodszej córce tak jak napisalam slodka kochana niespodzianka na dojrzale lata zdrowa sliczna cudna.W domu mamy prawie dorosla karoline uczenice szkoly sredniej i 4i pol rocznego przedszkolaka Julcie nie wyobrazam sobie teraz zycia bez niej czuje sie mlodsza mam mnostwo czasu dla niej a co niedziela spacer do lasu.ja nie wierze w zadne fazy cyklu sa rodziny co maja parki jedni tylko dziewczynki a inni synow;)

czy starac sie o trzecie dziecko

30 wrz 2014 - 16:04:52

Mi się udało, miałam dwóch synów i trzecia trafiła się córeczka, ale do końca nie wierzyłam w to, więc imię było już i dla chłopca i dziewczynki.
Najbardziej mąż się cieszył, bo wydaje mi się że dla mamy najważniejsze jest zdrowe dziecko a nie jego płeć.

czy starac sie o trzecie dziecko

30 wrz 2014 - 21:16:01

nikt nikogo zmuszać do nauki nie będzie ( co tam książki ). Ja z 2 razem starałam sie o syna , miałam monitoring cyklu i tak tez sie stalo.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-02 20:07 przez Trojeczka.

czy starac sie o trzecie dziecko

01 paź 2014 - 10:04:15

Uuu,a Pani to ma na pewno doktorat z biologii,królowej wszystkich nauk,prawda?
Nie mogę czytać tych wszystkich bzdur o planowaniu płci dziecka,bo tracę wiarę w resztki inteligencji ludzkości.
Wszystko zależy od plemnika,czy będzie miał w sobie chromosom X czy Y,więc te wszystkie diety,pozycje,daty kiedy się kochać - to nic innego,jak zaklinanie rzeczywistości.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-01 10:05 przez KotkaFraszka.

czy starac sie o trzecie dziecko

01 paź 2014 - 12:33:04

Nie trzeba mieć doktoratu żeby rozumieć podstawy :/

Jeśli chodzi o pytanie to myślę, że musicie to z partnerem przedyskutować. Też bym chciała mieć syna (mam jedną córkę), ale raczej nie zdecydowałabym się na drugie dziecko tylko dlatego, że chcę mieć syna. Jeszcze dochodzą takie sprawy jak finanse, sytuacja rodziny, życie zawodowe rodziców itp. itd.

czy starac sie o trzecie dziecko

01 paź 2014 - 12:41:56

@Trojeczka: nie "karze" tylko "każe". Słownik ortograficzny to nic strasznego,warto czasem tam zajrzeć!

czy starac sie o trzecie dziecko

01 paź 2014 - 14:41:27

No właśnie częste są przypadki że jest 2 chłopców i trzecia dziewczynka lub odwrotnie. Mąż jest zdecydowany na trzeciego bobasa, a finansowo to zawsze sie jakoś ułoży. Dużo rzeczy po chłopakach jest. Pomalu jestem na TAK.

czy starac sie o trzecie dziecko

01 paź 2014 - 22:21:51

Ja tak pragnęłam córki, ale jako 2-giego dziecka. Na szczęście mi się udało, bo przyznam szczerze, ze mogłabym zaliczyć depresję poporodową w przypadku drugiego syna! Wiem, że to płytkie, ale od zawsze chciałam mieć córkę!

czy starac sie o trzecie dziecko

02 paź 2014 - 07:52:40

Kasja w depresję to byś mogła wpaść gdybyś urodziła chore dziecko. Co do autorki to trzecie dziecko powinniście mieć tylko dlatego, że oboje chcecie mieć jeszcze jedną pociechę, a nie tylko po to żeby była córka. Dużo do myślenia dała mi znajoma, wszyscy chcieli żeby urodziła się dziewczynka.. no i urodziła, ale ciężko chora, teraz jest już dobrze, po latach wychodzą na prostą, ale ile problemów, rehabilitacji to tylko ona wie. Mam 2 córki, czasami nachodzą mnie myśli o 3 dziecku, ale ogólnie jako o noworodku :) fajnie mieć takie maleństwo. No, ale dla społeczeństwa 2 i więcej dzieci tej samej płci to życiowa porażka. Nam znajomi również życzyli 3 chłopca itd. No tak to jest mój życiowy cel. Mieć parkę :D I jakoś nie wierzę w opowiadania typu oh jak urodzi się znowu dziecko tej samej płci to będę je tak samo kochać. NIE to dziecko kocha się już inaczej, bo nie jest tym kim chcielibyśmy żeby było. Nie mówię tu o 1 czy 2 ciąży, ale po kilku to już robi się dramat. Znam taką osobę ma kilka dzieci rok po roku tej samej płci i ciągle chciała mieć tą jedną wymarzoną płeć, aż w końcu im się udało(przy 5 próbie), bo zaczynała histeryzować, że jak tym razem nie będzie to już chyba nie pokocha. Genialne podejście.

zweryfikowana
Posty: 3.372
Ostrzeżenia: 1/5

czy starac sie o trzecie dziecko

02 paź 2014 - 12:59:11

ja mam dwoje dzieci córka ma 9 lat,syn ma prawie 2 latka,kocham moje dzieci nad życie a gdybym była w trzeciej ciąży to chciałabym znów córkę :)



czy starac sie o trzecie dziecko

02 paź 2014 - 14:12:37


Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-02 20:37 przez julcia2217.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ubrania ciazowe