Obecnie rozmawiamy o:

Meble

58 minut temu

Sypialnia tapeta

dzisiaj o 16:04

Hiszpania

dzisiaj o 14:40

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ciąża bliźniacza... ?

15 wrz 2014 - 11:39:04

Witam wszystkich bardzo ciepło.
Założyłam ten wątek, bowiem uznałam, że któraś z Was może mieć do czynienia z ciążą bliźniaczą.
U mnie ostatnio wykryto w 5 tygodniu ciąży dodatkowy pęcherzyk, tylko troszeczkę mniejszy. Większy pęcherzyk ma zarodek, ale bez serduszka, natomiast mniejszy póki co jest pusty.
Uśmiechnęłam się pod wąsem ze zdziwienia:)
Ale jest jedno ale. Wyczytałam u doktora google, że jeden zarodek może się zwyczajnie wchłonąć.
Nieco mnie to zmartwiło, albowiem moje beta hcg wynosi na tą chwilę ponad 31 tyś, ale lekko się obniża i nie wiem czy to normalne?
Proszę opowiedzcie czy u Was była podobna sytuacja i super się wyklarowała.

Ciąża bliźniacza... ?

15 wrz 2014 - 13:19:40

Jeśli beta się zmniejsza na tak wczesnym etapie to raczej nie ma mowy o prawidłowym przebiegu ciąży. Beta powinna wzrastać jeśli wszystko jest ok. Jesteś pod opieką lekarza który widział wyniki badań? Prawdopodobnie pusty pecherzyk się nie rozwija i będzie jeden maluch.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-09-15 13:21 przez Antalisa.

Ciąża bliźniacza... ?

15 wrz 2014 - 13:40:40

Mój lekarz prosił, abym robiła beta hcg w piątek i poniedzialek. Zatem wynik z piątku to 27032, natomiast w poniedziałek 31844. Pomyślalam, pójdę jeszcze zrobić dodatkowe badanie płatne i wynik był już po kolejnych dwoch dniach 31171.Przerażona, z łezką w gałce pobiegłam do innego ginekologa, bowiem moj przyjmuje dopiero jutro.
Ginekolog powiedzial,zeby nie sugerowac się wynikami i nie robić juz beta hcg. Oznajmil, że jest wysokie stezenie i jest drugi pęcherzyk jeszcze bez zarodka.
Mimo wszystko, wszędzie czytam o ciazy blizniaczej i mam odczucia paniki..
Jestem juz po jednym poronieniu.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kamica nerkowa a ciąża.