Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 27
Ostrzeżenia: 1/5

Żabka czy to fair-ciąża

25 lip 2014 - 15:45:34

Dziewczyna mojego brata pracuje w Żabce na pół etatu,ma umowę do 4 sierpnia.Powiedziala szefowi ze jest w ciąży 6 tydzień-byla u lekarza.Szef mowi ze jej umowy nie przedluzy.Zaproponowal by poszla na chorobowe i pracowała dalej dla niego na "czarno".Powiedzcie mi dziewczyny, jakie ma prawa i czego może żądać od pracodawcy w danej sytuacji.

Żabka czy to fair-ciąża

25 lip 2014 - 16:56:13

niczego nie może żądać, musiałaby min 3 miesiące być w ciąży i być zatrudnioną a 6 tyg to za mało. Ja byłam w identycznej sytuacji pracowałam w pewnej firmie kilka lat z przerwami a umowę o pracę miałam na cały etat. Umowa skończyła mi się też mniej więcej jak byłam 6-7 tyg i pracodawca nie ma obowiązku przedłużać.

zweryfikowana
Posty: 27
Ostrzeżenia: 1/5

Żabka czy to fair-ciąża

25 lip 2014 - 17:05:46

A jakieś środki finansowe?

Żabka czy to fair-ciąża

25 lip 2014 - 17:30:19

Np. tu masz odpowiedź, starczyło skorzystać z googla. http://prawo.money.pl/kodeks/pracy/dzial-osmy-uprawnienia-pracownikow-zwiazane-z-rodzicielstwem/art-177
Co to znaczy "środki finansowe"?

zweryfikowana
Posty: 27
Ostrzeżenia: 1/5

Żabka czy to fair-ciąża

25 lip 2014 - 17:40:04

Mam na myśli to czy Szef bedzie jej placil do konca ciąży czy ZUS czy zostaje bez dochodu?

Żabka czy to fair-ciąża

25 lip 2014 - 17:54:32

Jeśli umowa nie zostanie przedłużona (tak wynika z lakonicznego opisu który tu przedstawiłaś - umowa o pracę na czas określony, kończąca się w 7-8 tygodniu ciąży, czyli przed upływem 3 miesiąca ciąży) to płacić będzie jej kolejny pracodawca, albo sobie sama, albo jej mąż/partner.

Żabka czy to fair-ciąża

25 lip 2014 - 22:06:58

Jesli pójdzie na chorobowe to do konca ciąży bedzie jej płacił ZUS - chorobowe po ustaniu zatrudnienia.

Żabka czy to fair-ciąża

26 lip 2014 - 10:18:59

Cytat
anulkam1983
Jesli pójdzie na chorobowe to do konca ciąży bedzie jej płacił ZUS - chorobowe po ustaniu zatrudnienia.
I co, sugerujesz, że powinna udawać chorą? Nieładnie okradać podatników ;)
Osobiście zmieniłabym pracę, skoro pracodawca podsuwa jej pomysł pracy na czarno i fikcyjnego zwolnienia.

Żabka czy to fair-ciąża

26 lip 2014 - 11:38:42

Jesli była bys w ciąży min 3 miesiące, wtedy do konca ciazy pracodawca ma obowiązek płacic. W tej sytuacji umowa się konczy 4 sierpnia i pracodawca nie ma obowiązku jej przedłużać, ponieważ z góry okreslony był termin zakonczenia umowy. I ciaza nie ma tu nic do rzeczy

Żabka czy to fair-ciąża

26 lip 2014 - 12:23:03

umowa wygasa 4 sierpnia i koniec pieśni.

Żabka czy to fair-ciąża

26 lip 2014 - 12:31:38

Trzeba nie myśleć, żeby powiedzieć o ciąży tuż przed końcem umowy konflikt

Żabka czy to fair-ciąża

26 lip 2014 - 14:41:54

Cytat
Itallly
Trzeba nie myśleć, żeby powiedzieć o ciąży tuż przed końcem umowy konflikt
No mogła się wstrzymać z tą informacją. Lepiej by na tym wyszła

Żabka czy to fair-ciąża

26 lip 2014 - 17:59:38

Ciąża jest chroniona po 12 tygodniu. Szkoda, że tak się pospieszyła z informowaniem pracodawcy. Dostałaby przedłużenie umowy i byłoby po problemie. Jeśli obecny pracodawca nie chce pomóc to warto byłoby poszukać innej pracy. Jeszcze ma czas, brzuszka jeszcze długo nie będzie widać ;)

Żabka czy to fair-ciąża

29 lip 2014 - 10:09:01

Cytat
Itallly
Trzeba nie myśleć, żeby powiedzieć o ciąży tuż przed końcem umowy konflikt

czasami wszyscy już wiedzą przed samą zainteresowaną.
U mnie w pracy wszyscy mi mówili że źle wyglądam żebym zrobiła test bo na pewno w ciąży jestem. Do tego wymioty w pracy ja myślałam że się zatrułam ale nikt nie chciał wierzyć.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pijaczka w ciąży....