Obecnie rozmawiamy o:

Domek w górach

gorący temat

wybór przedszkola

wczoraj o 19:43

najtańsza apteka

wczoraj o 19:23

rozwód

wczoraj o 18:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Hej Dziewczyny :)

Mam pytanko, zbliża się wielki dzień, kompletuję wyprawkę do szpitala, pakuję torbę, posiłkuję się wiedzą zdobytą od znajomych i rodziny a także tą zaczerpniętą z internetu :) Zastanawia mnie jedna rzecz, a mianowicie we wszystkich tych internetowych listach wyprawkowych wśród dokumentów widnieje - legitymacja/książeczka ubezpieczeniowa, czy ona wciąż jeszcze jest wymagana podczas pobytu w szpitalu? W końcu od jakiegoś czasu funkcjonuje eWUŚ. Z góry dzięki serdeczne za odpowiedź :) Pozdrawiam cieplutko.

Ja miałam ze sobą RMUE i to wystarczyło, jeżeli nie masz książeczki ubezpieczeniowej to już nie wyrobisz nie ma już czegoś takiego, wystarczy papierek z zakładu pracy.

Dziękuję bardzo za odpowiedź :)

To nie prawda, ja rodziłam w maju i wystarczył numer PESEL.

Widocznie w Twoim szpitalu, w moim zażądali dokumentu - rmuy. A co zaszkodzi ze sobą mieć? To nie waży 5 kg a nieraz zaoszczędzi nerwów (panie sekretarki nie zawsze są miłe). Chociaż ja rodziłam w 2012 r mogło się coś zmienić.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-06 20:03 przez asik03.

Ja rodziłam drugą córkę w 2013 i nie musiałam mieć dokumentu potwierdzającego zatrudnienie ani ubezpieczenie. Ale w 2010 jeszcze żądali i śmieszna rzecz mnie spotkała bo dałam im RMUE. I podczas wypisu zostałam wezwana do administracji bo nikt nie wiedział co to jest (wówczas to była nowość)i musiałam się tłumaczyć bo oni byli przekonani, że prowadzę własną działalność i coś jest nie tak z moim ubezpieczeniem. Ale się wtedy uśmialiśmy z mężem z niewiedzy naszych pracowników administracji...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wątek starankowy :)