Obecnie rozmawiamy o:

wybór przedszkola

wczoraj o 19:43

najtańsza apteka

wczoraj o 19:23

rozwód

wczoraj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

wczoraj o 17:32

kupno samochodu

wczoraj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 234
Ostrzeżenia: 1/5

Stycznióweczki 2015

14 sie 2014 - 10:42:42

Tak, to moja pierwsza ciąża, dlatego tak bardzo to przeżywam ;). To ja tyle tyję, a Ty chudniesz, to niesprawiedliwe ;p. Chociaż ważyłam się dziś i w porównaniu z wynikiem sprzed 2 dni, schudłam 1,5kg. Na prawdę nie wiem o co chodzi, może o wodę w organizmie.
Kupujesz już ciuszki, czy jeszcze się wstrzymujesz?

Stycznióweczki 2015

14 sie 2014 - 10:52:39

Ważyć powinno się zawsze o tej samej porze - rano przed śniadaniem, wieczorem też mam 1,5kg więcej, ale to jedzenie i picie z całego dnia.
Ciuszków mam całą szafę w piwnicy. Po synku, większość uniseks. Zresztą nie lubię różu, więc pewnie to co będzie różowe to dostanie młoda od kogoś ;) Poza tym siostra ma 1,5 roczną córkę i dostaniemy jeszcze od nich. Jedyne co muszę dokupić to jakiś nie za gruby mini-kombinezon.
Synek jest z maja, więc nie mam ciuchów zimowych dla okrucha.
Młody urodził się 3160g i 55cm a na początku nosił ciuchy na 45cm i jeszcze były za duże :o :D

Stycznióweczki 2015

20 sie 2014 - 17:39:41

Witam Styczniowe mamusie!:) ja również mam termin na styczeń :) Jak samopoczucie? Już drugi trymestr zaczął się na dobre :) Jest to moja pierwsza ciąża. Zastanawiałyście się już na jaki poród się decydujecie ? Ja poważnie zastanawiam się nad porodem do wody.

Pozdrawiam

Stycznióweczki 2015

20 sie 2014 - 20:52:39

Czesc dziewczyny ja tez dolaczam do styczniowych mamus.
termin mam na 10 stycznia. to moja druga ciaza , mam już roczna coreczke . Poczatek ciąży u mnie niestety bardzo problematyczny i ciezki . Nie ominela mnie amniopunkcja , Ale już wiem ze wszystko jest dobrze i dziecko jest zdrowe i ma serce jak dzwon . Tym razem będzie chłopak:-) nie wiemy tylko jak dac mu na imie bo nic nam nie pasuje:-)

Stycznióweczki 2015

21 sie 2014 - 15:32:31

Trzymam kciuki żeby wszystko było ok:)! Ja dziś poczułam pierwsze RUCHY:) popłakałam się ze wzruszenia ! niesamowite uczucie , a Wy już czujecie ?

zweryfikowana
Posty: 234
Ostrzeżenia: 1/5

Stycznióweczki 2015

23 sie 2014 - 16:12:52

Ja jeszcze żadnych ruchów nie czuję...ale przyjdzie na to czas. Na razie nie mogę się doczekać kolejnej wizyty u ginekologa (4.09), bo być może poznamy wtedy płeć. A ty Sarcia wiesz już czy to będzie chłopak czy dziewczyna?

Macie może jakieś rady nt tego jakie badania powinnam zrobić do tej pory? Jak na razie miałam tylko badania krwi i moczu. Mam lekkie niedobory hemoglobiny, ale staram się to nadrabiać dietą (jem dużo buraków i piję codziennie pokrzywę). Na następnych badaniach okaże się, czy skutecznie. Jestem wegetarianką od 10 lat, ale lekarz na szczęście nie kazał mi jeść mięsa, tylko właśnie buraki i zielone części roślin.

Macie już wybrane imiona, ogłaszacie to publicznie?;p Wczoraj mój chłopak na ognisku urodzinowym, gdy już trochę wypił zdradził wszystkim nasze wybrane imiona...trochę byłam zła, bo wolałam trzymać to w tajemnicy, sama nie wiem czemu.

A skoro jesteśmy na szafie....jak tam wasza garderoba? Ja poszukuję jakiś ciążowych spodni (ale nie dresów) i za bardzo nie wiem jak się za to zabrać. Chodzi mi o to, jaki rozmiar powinnam kupić (chciałam kupić przez Internet, bo większy wybór i zdecydowanie taniej niż w sklepach stacjonarnych).
Myślałam, że sobie z kimś pogadam ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-27 20:55 przez boresia.

Stycznióweczki 2015

08 wrz 2014 - 15:02:00

Witam :) Ja również mam termin na styczeń 2015 (16.01) jutro mam usg połówkowe, trochę sie denerwuję czy wszystko jest o.k Mały już nieźle szleje w brzuchu, a ja jak na razie czuję sie dobrze. A jak Wasze samopoczucie? Pozdrawiam
boresia jeżeli chodzi o moją garderobę to zrobiłam już generalne porządki i wyniosłam wszystkie za małe ubrania. Jeżeli chodzi o spodnie to mam 1 parę ciążowych, reszta to leginsy. Widziałam w internecie dużo ciekawych ubrań, ale ja osobiście wolę zakupy w sklepie, gdzie mogę dokonać przymiarki :) Najbliżesz zakupy planuję w H&M tam też kupiłam pierwsze ciążowe spodnie i bluzki i jestem zadowolona. Jeżeli chodzi o rozmiar to kupiłam taki jaki nosiłam przed ciążą. Pozdrawiam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-09-08 15:08 przez milena15784.

Stycznióweczki 2015

08 wrz 2014 - 21:38:05

Boresia wybacz, już 3 razy próbowałam Ci odpisać i ciągle coś...
Ja mam w domu cały repertuar spodni ciażowych od rozm 34 do 40, aktualnie noszę 34-36, w pierwszej ciąży już dawno nosiłam 38, ale też miałam na początku o 4cm więcej w biodrach.
My dziś byliśmy na wizycie, nadal córka :P Wszystko ok, szyjka długa, rozwarcie na opuszek palca, ale to nic niezwykłego u kobiet które już rodziły i to niedawno. Żeby nie było tak wesoło to znowu przybląkały mi się grzybki, ale stadium początkowe więc powinno szybko przejść.
Młoda ruchliwa, jak zwykle. Kręci się ale skłania się raczej ku ustawieniu głową w dół i oby tak zostało ;) Przepływy w serduszku super, aorta i pień płucny obecne, nereczki są, żołądek też.
Marysia jak zwykle tydzień do tyłu wg usg. I stopa prawie 3 cm. Waży 324g (+/-47g).
A i w końcu przestałam chudnać ;) ważę tyle co przed ciążą :)

Bebech


Córunia przysłonięta trochę pępowiną :)

Piczula

Januszko całujący siostrę :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-09-09 17:46 przez Justysia_q.

zweryfikowana
Posty: 234
Ostrzeżenia: 1/5

Stycznióweczki 2015

10 wrz 2014 - 11:42:47

Piękne zdjęcia Justyna :) Co to za USG? Ja chodzę na wizyty na razie tylko z NFZ. Mam za każdym razem robione USG, ale zastanawiam się nad tym, by wybrać się na USG 3D. Polecacie?
Jakie do tej pory robiłyście badania? Bo ja się martwię, że lekarz mnie w tej kwestii trochę zaniedbuje....
Spodnie już kupione, udało się przez Allegro ;). Dorwałam nawet piękne zielone, a już myślałam, że będę skazana na coś ala dresy (większość ciążowych ciuchów jest po prostu koszmarna). A te są tak fajnie uszyte, że myślę,że nawet po ciąży będę mogła je nosić.

Milena, to Twoja pierwsza ciąża?

Stycznióweczki 2015

10 wrz 2014 - 19:38:14

Hej. To moja druga ciąża, pierwsza ciąża niestety skończyła się poronieniem w 11 tygodniu.
Wczoraj miałam robione usg w 3D,wszystko z malutkim jest dobrze :)dla mnie to usg jest warte polecenia, wszystko dobrze widać, lekarz pokazywał nam wszystkie narządy, sprawdzał pracę serca. Dodatkowo dostałam bardzo fajne zdjęcie :)

Stycznióweczki 2015

10 wrz 2014 - 20:49:40

Zdjęcia są w 3d, mam po jednym takim od drugiej wizyty, poza normalnymi.
10.10. wybieramy sie na usg 3d/4d czyli będziemy dokładnie młodą oglądać w trójwymiarze w czasie rzeczywistym. Z synkiem też byliśmy i super to wychodzi. Brakuje mi tylko komentarza lekarza na filmie i tym razem chce zapytać czy mogę go nagrać :D

13 tydzień (12+0)


17 tydzień (16+2)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-09-10 21:31 przez Justysia_q.

zweryfikowana
Posty: 234
Ostrzeżenia: 1/5

Stycznióweczki 2015

12 wrz 2014 - 22:34:45

Ile płaciłyście za USG 3D? (skąd jesteście?)

Stycznióweczki 2015

12 wrz 2014 - 23:25:40

U mojego lekarza 250 zł z nagraniem filmu. Bydgoszcz.

Stycznióweczki 2015

13 wrz 2014 - 11:17:40

250 zł z płytka jestem z Gliwic
dziewczny moze poradzicie jakie imie wybrac dla synka ?

Stycznióweczki 2015

13 wrz 2014 - 12:08:56

Ja jeszcze nie wiem ile bo nie przyszedł mi rachunek, ale moja opinia niewiele pomoże, ponieważ nie mieszkam w Polsce.
Imię dla synka: Dawid, Filip, Bartek, Dominik
A jak tam Wasze brzuszki ? Bo ja mam wrażenie jakby mój zatrzymał się w miejscu :) Czujecie już wyraźnie ruchy dziecka? U mnie mały tak kopie czasami, że wyskakuje taka górka na brzuchu :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-09-13 12:16 przez milena15784.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Cesarskie cięcie z wyboru