Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Pranie ubranek dla noworodka

14 maj 2014 - 22:13:03

witajcie 8 sierpnia ma przyjśc na świat moje dziecko;) Z racji tego że dostałam sporo ubranek zastanawiam się czy mogę już je wyprać, wyprasować i poukładać w komodzie? Kupiłam płyn do płukania Lovela, myślicie że to wystarczy do prania? Czy musze dokupić proszek? W ilu stopniach pierzecie? To prawda że trzeba prasować z prawej i z lewej strony?

Pranie ubranek dla noworodka

14 maj 2014 - 22:32:30

ja używam proszku i płynu lovela
i moim zdaniem sam płyn to za mało, przynajmniej na początek, dla noworodka
ja bym nie ryzykowała.

ale do sierpnia masz jeszcze czas, nie ma sensu teraz ich prać, prasować i układać ;) no chyba, że bardzo się nudzisz :)
bo przed terminem i tak musiałabyś je wyprać jeszcze raz :)

Pranie ubranek dla noworodka

14 maj 2014 - 22:36:03

Kupiłaś płyn do płukania czy do prania? Ja pralam w płynie ale już do płukania nie używałam Pralam na początku w loveli a teraz w dzidziusiu. Na ubraniach masz temp . prania. Prasuje z lewej bo mi tak wygodniej. Pamiętam ze tez dużo wcześniej miałam poprane i poukładane. Zresztą lubiłam je układać i oglądać, nie mogłam się doczekać dzidziusia.

Pranie ubranek dla noworodka

14 maj 2014 - 22:41:05

był tylko płyn do płukania, i mleczko do prania, i własnie się zastanawiam teraz czy to różnica do płukania a do prania. Wziełam ten płyn do płukania, ale chyba będzie trzeba dokupić proszek. Własnie się zastanawiam czy to się jakoś nie zakurzy bo 2 razy nie ma sensu prać tego samego



Pranie ubranek dla noworodka

14 maj 2014 - 22:44:17

Cytat
albuzia93
był tylko płyn do płukania, i mleczko do prania, i własnie się zastanawiam teraz czy to różnica do płukania a do prania. Wziełam ten płyn do płukania, ale chyba będzie trzeba dokupić proszek. Własnie się zastanawiam czy to się jakoś nie zakurzy bo 2 razy nie ma sensu prać tego samego

noo ja myślę, że na pewno się zakurzy ;p
wiem, że kusi i może trudno się oprzeć ;p ale poczekaj sobie do ostatniego miesiąca :)
LOVELA ma do prania i proszek i płyn, wybierz wg własnego uznania
ale płyn do płukania to osobna sprawa, nie stosuje się tego zamiennie ;p



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-14 22:45 przez misialinkaa.

Pranie ubranek dla noworodka

14 maj 2014 - 22:50:12

W takim razie dokupie proszek Lovela. Wtedy mogę nasypać proszku w ten pojemniczek w pralce i obok w przegrodę dodać płyn do płukania? Czy najpierw muszę wyprać w proszku, następnie jak już się wypierze jeszcze raz nastawić na płukanie i wlać płynu? Ile wsypywać proszku na pralkę ubranek? Według zaleceń na opakowaniu?

Pranie zrobię za jakiś czas, narazie pochowam z powrotem do kartonu
pranie to jest dla mnie czarna magia heh, swoje to wiadomo jakoś się wypiorą i nic mi nie będzie a dla dzidziusia to co innego.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-14 22:51 przez albuzia93.

Pranie ubranek dla noworodka

14 maj 2014 - 22:59:32

Ja wolę płyn do prania. Bo czasami jak ręcznie chciałam coś ubrać to wygodniej niż w proszku. Proszek dłużej się rozpuszcza

Pranie ubranek dla noworodka

14 maj 2014 - 23:26:24

Cytat
albuzia93
W takim razie dokupie proszek Lovela. Wtedy mogę nasypać proszku w ten pojemniczek w pralce i obok w przegrodę dodać płyn do płukania? Czy najpierw muszę wyprać w proszku, następnie jak już się wypierze jeszcze raz nastawić na płukanie i wlać płynu? Ile wsypywać proszku na pralkę ubranek? Według zaleceń na opakowaniu?

Pranie zrobię za jakiś czas, narazie pochowam z powrotem do kartonu
pranie to jest dla mnie czarna magia heh, swoje to wiadomo jakoś się wypiorą i nic mi nie będzie a dla dzidziusia to co innego.

ojejku ;p no właśnie widzę, że piszesz tak jakbyś nie ogarniała ;p
ja daje wg zaleceń z tabelki w książeczce z pralki :)
proszek do prania - pierze :D płyn do płukania - płucze :D więc potrzeba ich razem w jednym praniu

z ciekawości.. to jak ty pierzesz swoje ubrania ?;p

Pranie ubranek dla noworodka

15 maj 2014 - 06:08:01

Sama nazwa mówi: płyn do PŁUKANIA,nie do prania.
Logiczne,że musisz kupić proszek. Do jednej komory dodajesz proszek,a do drugiej płyn do płukania.
Przepraszam,ale skąd Ty się urwałaś? Nigdy nie robiłaś prania?

Pranie ubranek dla noworodka

15 maj 2014 - 07:51:03

Jakbyś chciała zrobić wszystko po bożemu to przedstawiam krótki poradnik:
1) nie proszek ani płyn do prania, tylko płatki mydlane (przy dziecku stosuje się jak najmniej chemii, przynajmniej na początku)
2) płyn do płukania jest zbędny (jw.)
3) nie pralka tylko pranie ręczne (jw. plus zarazki!!!)
4) pranie w jak najwyższej temperaturze, najlepiej wygotować
5) prasowanie ma slużyć odkażeniu ubrań (historycznie rzecz ujmując: drzewiej służyło zabijaniu wesz) więc najlepiej jak najdokładniej i po obu stronach
6) nie pierz teraz, jakiś miesiąc przed terminem, bo potem już nie znasz dnia ani godziny.

PS. Ale że kolorów nie pierze się z białym to wiesz? Na wszelki wypadek pytam ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-15 07:51 przez incognito85.

Pranie ubranek dla noworodka

15 maj 2014 - 08:14:57

Ja też dostałam sporo ubranek dla maleństwa od znajomych i rodziny. Nazbierało się tego 17 pralek! Myślałam, że zwariuję.
Wydaje mi się, że trochę za wcześnie zaczynasz to pranie, zdąży się zakurzyć. Najlepiej by było gdybyś się wstrzymała i zrobiła to na miesiąc przed. Przynajmniej ja tak zaczęłam.
I ja wcale nie bawiłam się w proszki dla dzieci. Od samego początku wszystkie ubranka prałam w naszym normalnym proszku. I jakoś moje dziecko od tego nie umarło ani nic mu nie dolega więc nie popadajmy w paranoję.
Ubranka piorę w 40-60 stopniach, oddzielnie białe i kolorowe ;)
I prasuję tylko z jednej strony.

Pranie ubranek dla noworodka

15 maj 2014 - 09:08:05

Cytat
incognito85
Jakbyś chciała zrobić wszystko po bożemu to przedstawiam krótki poradnik:
1) nie proszek ani płyn do prania, tylko płatki mydlane (przy dziecku stosuje się jak najmniej chemii, przynajmniej na początku)
2) płyn do płukania jest zbędny (jw.)
3) nie pralka tylko pranie ręczne (jw. plus zarazki!!!)
4) pranie w jak najwyższej temperaturze, najlepiej wygotować
5) prasowanie ma slużyć odkażeniu ubrań (historycznie rzecz ujmując: drzewiej służyło zabijaniu wesz) więc najlepiej jak najdokładniej i po obu stronach
6) nie pierz teraz, jakiś miesiąc przed terminem, bo potem już nie znasz dnia ani godziny.

PS. Ale że kolorów nie pierze się z białym to wiesz? Na wszelki wypadek pytam ;)

Nie pisz, że gotuje się ubranka, bo koleżanka sobie zniszczy je, gdyż teraz na metkach są temp prania góra do 60 stopni, a i tak większość jest do 40 ;)
No i jakbym miała prać ręcznie, to by mnie chyba szlag trafił...

A tak do autorki pytania, to płyn do płukania jest tym co nazwa wskazuje ;) Nie pier teraz tylko tak z miesiąc przed. Ja ubranka prasowałam z jenej str i to chyba lewa była, bo mi tak wygodnie było. Prasowalam tylko przez 1 miesiąc od urodzenia małej, teraz już tego nie robię, bo według mnie nie potrzeba (chyba, że mam coś co się gniecie i chce żeby ładnie wyglądało). Ale to ja tak robię, bo nie mam mani prześladowczej zarazkow ;p

Pranie ubranek dla noworodka

15 maj 2014 - 09:17:04

Cytat
MyszeQ
Ja też dostałam sporo ubranek dla maleństwa od znajomych i rodziny. Nazbierało się tego 17 pralek! Myślałam, że zwariuję.
Wydaje mi się, że trochę za wcześnie zaczynasz to pranie, zdąży się zakurzyć. Najlepiej by było gdybyś się wstrzymała i zrobiła to na miesiąc przed. Przynajmniej ja tak zaczęłam.
I ja wcale nie bawiłam się w proszki dla dzieci. Od samego początku wszystkie ubranka prałam w naszym normalnym proszku. I jakoś moje dziecko od tego nie umarło ani nic mu nie dolega więc nie popadajmy w paranoję.
Ubranka piorę w 40-60 stopniach, oddzielnie białe i kolorowe ;)
I prasuję tylko z jednej strony.

Mojej córce też nic nie było po proszkach dla dorosłych ale płukałam w płynie dla dzieci. Tak samo zrobiłam w przypadku synka i go całego obsypało już na porodówce. I potem mieliśmy problem bo mąż prał mi wszystko na wariata żeby przywieść ciuszki do szpitala. Lepiej sobie przygotować chociaż jedną pralkę wypraną tak jak powinno być a dopiero później testować proszek dla dorosłych bo każde dziecko ma inną skórę i różnie reaguje:)

Pranie ubranek dla noworodka

15 maj 2014 - 10:15:06

Cytat
puma73
Nie pisz, że gotuje się ubranka, bo koleżanka sobie zniszczy je, gdyż teraz na metkach są temp prania góra do 60 stopni, a i tak większość jest do 40 ;)
No i jakbym miała prać ręcznie, to by mnie chyba szlag trafił...
Bawełnę można prać w temp. 90 stopni i gotować i nic się jej nie stanie :) A zakładam, że skoro pytanie o noworodka, to pytanie właśnie o bawełnę.
Mnie też trafiał, ale osobiście nie wyobrażam sobie wrzucić kaftaników dla noworodka do pralki, w której wcześniej prałam zabłocone spodnie albo kurtkę na którą kaszleli mi ludzie w tramwaju, a niestety dwóch pralek to ja nie mam. Oczywiście rozumiem, że podejście do higieny to sprawa osobista. Napisałam wyraźnie, że takie są zalecenia, a nie że ja jej KAŻĘ robić tak jak "należy" ;)

Pranie ubranek dla noworodka

15 maj 2014 - 10:28:14

Nie wiem czy to dobry pomysł jak niektóre radzą, żeby poczekać z praniem i prasowaniem do ostatniego miesiąca. W komodzie ciuszki się na pewno nie zakurzą, a bedziesz spokojna że masz poszykowane. Ja jestem w ostatnich dniach ciąży i nie wyobrażam sobie nawet żebym prasowała ciuszki w ciągu ostatnich 3 miesięcy ze względu na kręgosłup. Nigdy nie wiesz jak koniec ciazy bedzie przebiegał i czy nie spedzisz go w szpitalu jak ja w pierwszej ciąży.
Ja mam już dawno poszykowane, poprane i poprasowane i czekają. Bez przesady z tym kurzeniem się. Możesz je czymś nakryć i już.
Dla pierwszej córci na początku prałam i płukałam w loveli. Później pralam w proszku dla dorosłych a płukałam w dziecięcym, nic jej nie było i teraz też mam taki zamiar. Chyba, że bedzie konieczność prania w proszku dla dzieci to oczywiście zmienię metodę

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak powiedziałaś mężowi o ...