Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Imie dla córki

12 kwi 2014 - 11:33:01

Witam, jestem tu nowa ale pisze bo potrzebuje opinii, a może porady. Jestem w 19tyg:) oczekuje córeczki, od USG potwierdzającego płeć zaczęły się w domu straszne dywagację o imieniu, moja mama upiera się na Amelię, Pole albo Jessicę (czy jak to tam zapisać- wybaczcie jeśli źle zapisałam) a mi się one nie podobają. tj. Amelek tak jak Len, Wiktorii, Zuzi i Polek jest wysyp. Zresztą Alicji, Magd, Aś i innych też i ja nie chce więcej. Mam problem bo szukam ładnego i nietypowego imienia by nie czuła się tak jak 15 innych dziewczynek w szkole:P Wybrałam imię: Florentyna (Florentynka, Florcia, Flora) Ale moja rodzina dostała szału jak można dziecko nazwać jak psa FLORKA, męża rodzina też że to dziwne imię jakbym nie mogła jej nazwać Magda albo Agata. Ratujcie może macie jakiś pomysł na ładne i nietypowe imię ale bardziej znane bo jak dla mnie Florka im się nie podoba bo nie jest ,,osłuchane".

Imie dla córki

12 kwi 2014 - 12:06:01

Fakt Florentyna to jakas porażka. Ale to Tobie ma się podobac i mezowi. Skoro uważasz, że chcesz oryginalne imię i Twoje dziecko bedzie w przyszłości dobrze się z nim czuło- daj Florentyna. Ja za 4 tyg mam termin i też córcię, będzie Alicja właśnie. Może nie wyszukane, ale ładne i nie uważam, że oklepane. U mnie w otoczeniu nie ma ani jednej Alicji. Ja wolę bezpieczne imiona. Starsza córcia jest Aleksandra i nie wyobrazam sobie żeby miała inaczej na imie. I wbrew pozorom, to że imie jest popularne nie oznacza, że oklepane. Moja córcia jest w przedszkolu jedyną Olą, a też sie nasłuchałam, że bedzie jedną z wielu.

Imie dla córki

12 kwi 2014 - 12:15:28

Florcia mi się nie podoba, ale to jest Twój wybór i nie słuchaj się nikogo. Ja chciałam dać córce na imię KORNELIA ale rodzina męża była na nie. Nazwałam więc córkę BLANKA ale i tak im się średnio to imię podobało. Teraz nazwałabym córkę TOLA i nie patrzyłabym czy komuś się podoba to imię czy też nie. Tak więc jeżeli Tobie się podoba Florentyna nazwij tak córkę, bo jakbyś nie nazwała dziecka to każdy będzie marudził :) A to,że dziwne imię, a to że jest zbyt popularne, a to że córka jakiejś znajomej ma tak na imię.... :)

Imie dla córki

12 kwi 2014 - 12:42:04

Witaj:) też przerabiałam ten temat;) bardzo podobało mi się imię Nel, Blanka, Nina, Marika, Luiza, ale oczywiście mąż nawet nie chciał słyszeć w końcu wybraliśmy Julia i nie żałuje, ale najważniejsze żeby imię podobało się tobie i mężowi bo to wasze dziecko pozdrawiam:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-12 12:42 przez Moncia-26.

Imie dla córki

12 kwi 2014 - 13:56:45

A mi sie Florentyna podoba. Mialam kiedys kolezanke o tym imieniu, mowilismy na nia Tina. Ja tez bede miala coreczke, na imie bedzie miala Antosia. Gdybym spodziewala sie chlopca to mielismy wybrane imie Mieszko. Rodzina tez robila halas jak tak mozna dac na imie. Ale my to olalismy, nasze dziecko wiec bedzie mialo takie imie jakie my wybierzemy i jakie nam sie podoba. Mnie np nie podobaja sie imiona typu Jessica, Nadia,Nicola,Samanta - dla mnie wiocha i krzywda dla dziecka.. nastepna coreczke bedzie Helenka :-)

Imie dla córki

12 kwi 2014 - 14:25:24

Moja corka nazywa sie Laura i tez jest jedyna w przedszkolu, za ok 3 tygodnie na swiat przyjdzie druga corcia i nazywac sie bedzie Lena niby duzo Lenek ale to chyba tu na szafce bo u mnie w miejscowosci nie ma ani jednej :) Florentyna jak dla mnie na nie bo strasznie zle mi sie kojarzy Ale to twoje dziecko i tobie ma sie podobac, gdybym miala doradzic mniej popularne wybralabym Klara.

Imie dla córki

13 kwi 2014 - 20:51:29

Ja mam Wiktorie ;) Ale nie dlatego, że to imię jest teraz modne, bo to imię podoba mi się od dobrych 12 lat i od tej pory zawsze mówiłam, że jak będę mieć córeczkę, to jej tak dam na imię. Meżowi też się podoba, więc nie musiałam walczyć hehe ;)
Ogólnie chce Ci piwiedzieć, że dajcie na imię małej tak jak Wam się podoba. To że się rodzinie nie podoba, to mało ważne, dziecko jest wasze i wy o nim decydować bedziecie. Florentyna mi się nie podoba, ale powtarzam wam sie musi podobać, a nie mi czy rodzinie. Mi jeszcze Lena i Liliana sie podoba:)

Imie dla córki

13 kwi 2014 - 20:58:02

U mnie miała być Martynka...i jest Szymon:) ale jak będę miała córeczkę to będzie albo Martynka albo Michalinka no i podoba mi się Natasza.

Imie dla córki

13 kwi 2014 - 21:12:09

Wydaje mu się że wybór imienia należy do rodziców ale wracając do tematu to u mnie w okolicy jest Natasza, Iga, Maja. Podoba mi się Melania, Anastazja a jak ja byłam w ciąży to miała być Martyna ale wyszedł Michał :D

Imie dla córki

13 kwi 2014 - 21:15:47

Ja mam Joannę i bardzo mnie to cieszy. Niby imię popularne, ale nie znam żadnej małej Joasi ;)

A z podpowiedzi to może takie:
- moja sąsiadka ma na imię Faustyna - bardzo fajna dziewczynka,
- znałam też Albertynę - całkiem sympatyczna była,
- wpadła mi też do głowy Teresa - nie spotkałam się z tym imieniem od paru lat.

Imie dla córki

14 kwi 2014 - 00:16:31

Ale dziwnie, szukacie innego imienia, bo to, które podoba się Wam, nie podoba się dalszej rodzinie? Florentyna jest jak najbardziej w porządku, nie jest ośmieszające jak Jessica itd. ;)

Imie dla córki

14 kwi 2014 - 06:25:18

Mi się podoba imię Aurelia :) i jest bardzo oryginalne. Spodziewam się jednak synka i będzie miał na imię Kaspian.


Imię Lena śliczne, ale bez przesady żeby było kilka Len w klasie.
Ja sama noszę nietypowe imię Ines i przez całe życie tylko jedną małą dziewczynkę widziałam o tym imieniu.

Imie dla córki

14 kwi 2014 - 08:19:24

Mi Florentyna się nie podoba,ale to Wasze dziecko i Wasza decyzja. Nikt nie powinien w nią ingerować. Moja córeczka nazywa się Pola , dość popularne teraz imię,ale nam się bardzo podobało i uważamy ,że jest bardzo dziewczęce. Też niektórzy próbowali nam to imię wyperswadować ,ale zdania nie zmieniliśmy i nazwaliśmy córkę tak jak sami chcieliśmy :)

Imie dla córki

14 kwi 2014 - 11:01:39

Moja córcia ma na imię Karina, a jeśli kiedyś miała bym drugą to wybieralibyśmy imię spośród tych: Nel, Kaja, Zoja, Noa, :)

Imie dla córki

14 kwi 2014 - 14:04:18

My postanowiliśmy dać córce imię po jednej z naszych babć i mieliśmy do wyboru Walerię, Zofię, Florentynę, na którą wszyscy mówili Klementyna ;), Alinę i Gabrielę. Wybraliśmy tę ostatnią i okazało się, że jakoś tak idealnie do niej pasuje, a i prababcia zachwycona :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

waga